Невиконані обіцянки Каспрука. Кадрові махінації мера

15.05.2018

Каспрук ЛебухорськаНапередодні виборів міського голови 2015 року Олексій Каспрук був щедрим на різноманітні передвиборчі обіцянки.

Зокрема, він обіцяв чернівчанам проводити прозору кадрову політику та консультуватися з ними щодо усіх призначень на посади у Ратуші, проводити відкриті конкурси на посади і призначати на посади професіоналів.

«Основна вимога до кадрів – порядність, професіоналізм, ініціатива, любов до Чернівців, повага до чернівчан. Жодного кумівства та партійних квот.

Відкритість кадрових конкурсів. Команду влади у Чернівцях формує громада», – йшлося у виборчій програмі Олексія Павловича.

Та досить швидко мешканці міста зрозуміли, що ці обіцянки Каспрука виявилися пустопорожнім звуком. А його кадрова політика ґрунтувалася виключно  на кумівстві та партійних квотах і супроводжувалася численними, в тому числі й корупційними, скандалами.

Яскравим прикладом того як Каспрук плює на свої обіцянки та на своїх виборців є призначення Ярослава Кушнірика на посаду директора Департаменту житлово-комунального господарства. Замість того, щоб провести відкритий конкурс на цю важливу і відповідальну посаду, у Ратуші вигадали цілу схему як прилаштувати на тепле місце одного з поплічників Олексія Павловича. Впродовж однієї доби Кушнірика ввели до  кадрового резерву, призначили радником міського голови і одразу ж в порядку переведення зробили директором Департаменту.кушнірик_каспрук

Щоправда, схема виявилася незаконною і це підтвердив Вінницькій апеляційний адміністративний суд,  який своїм рішенням від 10 травня 2018 року визнав незаконним призначення Ярослава Кушнірика на посаду директора Департаменту ЖКГ та скасував відповідне розпорядження Каспрука. Але великі комбінатори з Ратуші вирішили, що вони найрозумніші і того ж дня, чисто випадково, Каспрук вирішив перевести Кушнірика на посаду директора Департаменту економіки. Звісно, що про якійсь конкурс та консультації з громадою мова навіть не велася.

Тепер цікаво, куди подінуть попередника Кушнірика на цій посаді Степана Руденка, який у червні минулого року став великим начальником після досить специфічного «конкурсу»: засідання «конкурсної комісії» відбувалося пізно ввечері в одному з чернівецьких ресторанів, а до її складу входили Олексій Каспрук, нардеп від «Народного фронту» Максим Бурбак та відомий контрабандист на прізвисько «Слон». Щоправда, проявити свої економічні таланти Руденку так і не вдалося, адже за дивним збігом обставин одразу ж після призначення, його, нібито, забрали в армію, хоча посада, стаж та висока зарплата за ним звісно, збереглися.рандеву

Засвітився партійний бос Каспрука по «Народному фронту» Максим Бурбак і у найбільш скандальному кадровому призначенні в Ратуші. Коли у березні минулого року на хабарі 230 тисяч гривень взяли посадовця міського управління Сергія Колешню, то депутати почали з’ясовувати за чиєю ініціативою цей хабарник опинився на посаді. Начальник управління Сергій Мартинюк зізнався, що цю людину йому порекомендували, але прізвище того, хто порекомендував відмовився назвати. І в цьому немає нічого дивного, адже обізнані люди стверджують, що за Колешню настійливо попросив сам Бурбак.

Зайвим підтвердженням цього є той факт, що Каспрук після гучного затримання зробив вигляд ніби нічого страшного не сталося і навіть не відсторонив Колешню від виконання службових обов’язків.хабар колешня

Вплив Бурбака та «Народного фронту» відчувається й в інших кадрових рішеннях у Чернівцях. Так, досить швидко Каспрук призначив начальниками Інспекції з благоустрою та МКП «Реклама» посіпак «Народного фронту» Сергія Обшанського та Тараса Унгуряна. Хоч і без прямої участі мера, але ще двоє його однопартійців Андрій Романчишин та Сергій Лазарєв очолили міський Держгеокадастр та міську Держпродспоживслужбу.

Вершиною ж цього кадрового цинізму від Каспрука став фейковий конкурс з призначення керівника комп’ютерного відділу міської ради. Ще напередодні його проведення всі Чернівці чудово знали, що цю посаду віддадуть протеже Каспрука Тетяні Лебухорській. Як зазначав один з претендентів на цю посаду Андрій Олійник, цього не приховували і члени конкурсної  комісії, які, порушивши низку вимог законодавства, проголосували за ту людину на яку їм вказали.

Всі ці приклади чітко доводять, що у кадровій політиці Каспрука немає жодного натяку на відкритість, порядність та професіоналізм. Усі посади роздаються в закритому режимі за партійними квотами та принципом особистої відданості меру та його партійним босам. Громада міста абсолютно не має впливу на кадрові призначення і змушена лише спостерігати як місто доводять до краю прірви непрофесіонали, випадкові люди та хабарники. Питання лише в тому, чи довго чернівчани збираються це терпіти?..

Андрій Тисовський

Читайте також:

Невиконані обіцянки Каспрука. Румунські тролейбуси

Невиконані обіцянки Каспрука. Кінотеатр Миколайчука

Невиконані обіцянки Каспрука. Оглядова вежа на Соборній

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Вул. Руську відремонтують за тиждень