Невиконані обіцянки Каспрука. Кінотеатр Миколайчука

02.05.2018

каспрукЗ моменту обрання міським головою Олексія Каспрука Чернівці скотились в рейтингу комфортних міст з першого на останнє місце. Звісно, можна стверджувати, що всі ці рейтинги доволі відносні і нічого не визначають, якби перед очима кожного чернівчанина не були розбиті дороги, брудне місто, корупція у владі, проблеми з перевізниками, водопостачанням, вивезенням сміття та багато інших факторів з яких той рейтинг складається.

За допомогою власних або лояльних до Олексія Каспрука та «Народного фронту» ЗМІ у місті вдалось створити міф про депутатів міськради, які в усьому винні і не дають працювати міському голові. Сам же Олексій Каспрук ні разу не визнав свою провину в численних провалах у господарці міста. Тож ми вирішили проаналізувати, чи насправді Чернівецькій міський голова настільки «святий», чи скелет у шафці невиконаних обіцянок мера все ж є.

Результатом вивчення виконання обіцянок міським головою, стала наша нова рубрика – «Невиконані обіцянки Каспрука». У матеріалах рубрики ми будемо аналізувати чи вдалось Олексію Каспруку виконати ті обіцянки, які він дав напередодні виборів і після них.

Останнім часом всі вже якось призабули про існування у Чернівцях багатостраждального кінотеатру імені Івана Миколайчука.

А нагадав нам про цю будівлю по вулиці Головній,140, власне, сам мер Олексій Каспрук, який нещодавно «ощасливив» містян новиною про те, що на завершення робіт з реконструкції кінотеатру необхідно десь віднайти додаткових 14 мільйонів гривень.

Але б краще Олексій Павлович про це не згадував, бо в епопеї зі створення кіномистецького комплексу імені нашого славетного земляка замість хеппі-енду всі ми стали свідками того, як Каспрук провалив виконання своєї чи не основної передвиборчої обіцянки.

Хоча, починалося все більш ніж райдужно. Не минуло й місяця з моменту його перемоги на виборах мера у 2014 році, а Каспрук вже створив таку собі ініціативну групу, яка мала б визначити майбутнє обличчя занедбаного кінотеатру. На хвилі тотального ентузіазму до розробки проектів кіномистецького центру долучили студентів кафедри архітектури ЧНУ. Серйозно велася мова про оголошення міжнародного конкурсу на найкращий проект. І все підводилося до того, що у червні 2016 року з нагоди 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука, оновлений кінотеатр названий на його честь відкриє двері перед відвідувачами.кінотеатр Миколайчука

Однак, далі ентузіазму, пафосних промов та гучних обіцянок справа, звісно, не зрушила. 2014 та 2015 роки були, фактично, втрачені, але Каспрук не втрачав оптимізму. Щоправда, конкурс вирішили відмінити і проводити реконструкцію за проектом, який розроблявся ще у далекому 2006 році. Вартість робіт визначили на рівні 25 мільйонів гривень, і одразу постало одвічне питання – де їх взяти? Напередодні місцевих виборів 2015 року Яценюк, який тоді очолював уряд, вирішив допомогти своєму однопартійцю по «Народному фронту» Каспруку і виділив на кінотеатр 5,5 мільйонів гривень. Та після виборів міський голова настільки захопився політичною боротьбою з депутатами, що ці кошти елементарно забули освоїти і 3 мільйони довелося повернути в державний бюджет. Тим часом з’ясувалося, що тендер з реконструкції кінотеатру таки відбувся і виграла його чомусь фірма, яка спеціалізується на встановлені металопластикових вікон. Більше того цим підприємством зацікавилися правоохоронці, які стверджували, що тендер був виграний на підставі фіктивних документів.

Зрозуміло, що в такій ситуації говорити про відкриття кіномистецького центру до ювілею Миколайчука стало вже зовсім непристойно. Та Яценюк знову вирішив допомогти Олексію Павловичу і ще у січні 2016 року підписав постанову в якій зазначається, що кінотеатр треба здати в експлуатацію до грудня 2017 року. Здавалося би, часу вдосталь. Але майже за два роки Каспрук та його «ефективні» менеджери нічого не зробили, щоб з руїни на вулиці Головній постало щось людське. До того ж тепер депутатам доведеться відшуковувати додаткові 14 мільйонів на завершення робіт, і забирати їх доведеться з ремонту доріг, шкіл, закупівлі медичного обладнання, тощо.

Зрозуміло, що реконструкція кінотеатру колись таки завершиться. Та, судячи з усього, урочисто відкривати кіномистецькій ім. І.Миколайчука буде явно не Каспрук, який майже за 4 роки свої каденції на цьому прикладі чітко довів, що він не хоче і не вміє виконувати свої обіцянки.

Захар Подкидишев     

        

Comments

comments

Коментарі
 • а що то недолуге може? воно в своєму районі де проживає і проживали його батьки порядок навести не годне

 • А что делать, там фирма была подобрана, специально под бесконечный ремонт. Там работает временами 2-3 человека. Материал стекло покупали в Бельгии клинкер плитку в Германии. Главное о каждом этапе писали в газете Черновцы. Да здание застеклили. Но плитку вокруг содрали. Так что ремонт кинотеатра нельзя закончить, его можно только приостанавливать.

 • обіцянки – це лише передвиборче прикриття було. По суті – зробив лиш тенісні столи, як5і вже розвалились, або перетворились на місце розпивання алкоголю…

 • Напишіть відгук

  Ваша пошт@ не публікуватиметься.

  Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Чому бунтують ув’язнені СІЗО?