Чому чернівчани двічі платять за водопостачання

12.02.2018

вода2«Чернівціводоканал» реалізує лише 33% води, при цьому реальні втрати води складають 67%. Це найбільший показник втрат води по Україні.

Чому при постійному зростанні тарифів на водопостачання з урахуванням того, що більшість споживачів вчасно розраховуються за надані КП «Чернівціводоканал» послуги, підприємство є збитковим та потребує фінансової підтримки з бюджету м. Чернівці? На це запитання спробували відповісти в «Центрі реформ та розвитку».

«Відповідь на це запитання може дати порівняння обсягів підйому води, обсягів закладених в тарифах та фактичних обсягів її реалізації водоканалами України (таблиця). З таблиці бачимо, що КП «Чернівціводоканал» за 2017 рік фактично підіймає з усіх джерел 26724,7 тис.м3 (100%) води, а реалізує лише 8700,6 тис.м3 (33%) води, при цьому реальні втрати води складають 18024,1 тис.м3 (67%).

водаНКРЕКП при розрахунку тарифу на централізоване водопостачання використовує нормативний рівень втрат та витрат води (ІТНВПВ) для КП «Чернівціводоканал» на рівні 42,3% (фактичний 67%). З урахуванням цього показника (ІТНВПВ 42,3%) плановий обсяг водопостачання КП «Чернівціводоканал», який закладений в тариф складає 14727,62 тис.м3, проте фактично реалізується лише 8700,6 тис.м3, при цьому виникає різниця (6027,02 тис.м3), яка зумовлена понаднормативними витратами та втратами води при наданні послуг з водопостачання.

З огляду на зазначене діючий тариф на водопостачання (8,72 грн.м3 з ПДВ) покриває витрати КП «Чернівціводоканал» по водопостачанню лише на 59%, а понаднормативні, які не покриваються діючим тарифом (величина витрат по водопостачанню не закладених в тариф складає 42687,33 тис.грн.) фінансуються за рахунок бюджету м.Чернівці в рамках «Програми фінансової підтримки комунальних підприємств», – зазначили у центрі «Центрі реформ та розвитку – Чернівці».

Comments

comments

Коментарі
  • И так уже много лет. Проблему родил безсмертный и гениальный мер Федорук, упаследовал Каспрук и гордо несет знамя разбазаривания народных денег. Ибо в мутной воде Водоканала плавает много личных интересов

  • Напишіть відгук

    Ваша пошт@ не публікуватиметься.

    Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Міська афера: департамент без голови