У Чернівцях за підтримки ЄС та НЕФКО відремонтували гуртожиток для переселенців та поліклініку

18.04.2024

Під житло для внутрішньо переміщених осіб переобладнали колишню адміністративну будівлю

У Чернівцях переобладнали колишню адміністративну будівлю під житло для ВПО та відремонтували поліклініку в рамках програми «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні», що фінансується Європейським Союзом та реалізується під управлінням НЕФКО, пише видання “Чернівецький промінь”.

У межах проєкту із загальним бюджетом в 1,49 млн євро будівлі було значно реконструйовано. У поліклініці, яка щоденно обслуговує у середньому 310 пацієнтів із числа ВПО на додачу до місцевих мешканців, обладнали 12 нових медичних кабінетів, а у відремонтованому гуртожитку створили 16 квартир, у яких можуть розміститися близько 50 переселенців.

Програма вартістю 19 мільйонів євро спрямована на забезпечення внутрішньо переміщених українців житлом у десяти містах західного та центрального регіонів країни. Вона передбачає реконструкцію муніципальних будівель, що не використовуються, та капітальний ремонт соціальної інфраструктури для надання новоприбулим основних послуг.

18 квітня 2024 року представники НЕФКО та консультанта проєкту відвідали Чернівці й оглянули завершений проєкт. Під час візиту вони обговорили з міським головою Чернівців Романом Клічуком та його заступниками Юрієм Лесюком та Євгенієм Маховіковим цей та інші проєкти, що реалізовуються в місті за підтримки ЄС та НЕФКО. Крім того, вони оглянули реконструйоване житло для переселенців та поліклініку.

«Чернівці стали прихистком для тисяч внутрішньо переміщених осіб, саме тому впровадження проєкту “Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб у м. Чернівці” стало для міста надзвичайно важливим. У межах проєкту здійснено реконструкцію двох будівель бюджетної сфери, завдяки чому нам вдалося покращити умови проживання та медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб. Ми дуже цінуємо підтримку Європейського Союзу, НЕФКО та всіх міжнародних партнерів у подоланні викликів, які наразі постали перед нами», – зазначив у зв’язку з візитом міський голова Чернівців Роман Клічук.

У межах проєкту із загальним бюджетом в 1,49 млн євро будівлі було значно реконструйовано. Модернізаційні заходи в гуртожитку для ВПО включали утеплення фасаду та горища, встановлення нових вікон та дверей, ремонт даху, системи водовідведення та зовнішніх стін, підведення комунікацій, модернізацію системи опалення, встановлення теплового насосу, а також внутрішні оздоблювальні роботи та благоустрій території. Шістнадцять квартир, придатних для розміщення близько 50 переселенців, також були обладнані необхідними меблями та побутовою технікою.

У поліклініці було замінено двері та вікна, відремонтовано коридори та кабінети, а  також придбано медичне обладнання. Також облаштували зону відпочинку навколо дитячої поліклініки. Крім того, у закладі, який щоденно приймає у середньому 310 пацієнтів із числа ВПО на додачу до місцевих мешканців, обладнали 12 нових медичних кабінетів.

Для сприяння інклюзивності та доступності в обох будівлях встановили пандуси для маломобільних груп населення. Також було облаштовано безбар’єрні зручності, включаючи доступні туалети та душові.

У Чернівцях за підтримки ЄС та НЕФКО відремонтували гуртожиток для переселенців та поліклініку
У Чернівцях за підтримки ЄС та НЕФКО відремонтували гуртожиток для переселенців та поліклініку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи