Вода у Чернівцях подорожчає через валютний кредит, який місто ще навіть не отримало

14.11.2017

вода1Схоже, що невдовзі в платіжках чернівчан за воду окрім пунктів «водопостачання» та «водовідведення» зявиться ще й пункт «валютний кредит». Принаймні, саме зростання витрат на обслуговування кредиту з модернізації систем водопостачання є однією з причин подорожчання води у Чернівцях.

Сьогодні у Чернівцях відбудеться громадське обговорення тарифів на водопостачання та водовідведення. В обґрунтуванні «Водоканалу» йдеться, що збільшення тарифу зумовлене зростанням середньої заробітної плати, подорожчанням електроенергії. Та як з’ясувалося, чернівчан хочуть ще й примусити  оплатити зростаючі витрати за обслуговування валютного кредиту, який бере «Водоканал».

Про це на своїй сторінці у facebook повідомив депутат Чернівецької міської ради від фракції «Самопоміч» Богдан Ковалюк.

«Вартість тарифу необхідно збільшувати бо, як зазначено в одному з пунктів, зросла вартість обслуговування кредиту KFV, який місто ще не взяло!!!!», – йдеться у дописі депутата.

Нагадаємо, що історія з цим кредитом тягнеться вже більше 10 років. Мер Олексій Каспрук неодноразово обіцяв, що ось-ось будуть завершені усі підготовчі роботи, «Водоканал» отримає кошти і почне замінювати старі труби. Та виявляється, що за три з половиною роки каденції Олексія Павловича у цьому напрямку нічого не зроблено, кредитні кошти за призначенням не використовуються. Але тариф на воду у Чернівцях збільшують, тому що за обслуговування валютного кредиту все одно треба платити, а курс євро з моменту підписання угоди про його отримання суттєво зріс.

І виходить так, що у черговий раз чернівчани з власної кишені будуть змушені заплатити за бездіяльність і безгосподарність Каспрука.

Comments

comments

Коментарі
 • коли Каспрук заспокоював чернівчан, що ніякого кредитного зашморгу немає, то подумки відверто “ржав” над нами всіма. тепер будемо довго розплачуватись з боргами Каспрука

 • йому мало того, що ми платимо за тепло захмарні суми, так він ще й додав переплату за ворду, бо Каспрук все бере у кредит!

 • Якщо місто ще не взяло кредит, тобто гроші ще не використовували на проплату чогось, то які проценти, нема події використання? Але далі кажуть що викорустовується не за призначенням, ну це просто аут- де АУДИТ де Звернення в ПРОКУРАТУРУ – не цільове використання грошей!!!, я так думаю пряме порушення умов договору надання кредиту. І на останок вони вже зовсім знахабніли: в платіжці за воду вказувати обслуговування кредиту, той кредит який по-перше використовується не запризначенням- я тут трошки потратив розрахуйтеся за мене будьласка… йопт… РЕСТОРАН… Вже давно треба було ГРУНТОВНО перевірити діяльність водоканалу, все що там робилося за останні роки, І ОБОВ’ЯЗКОВО за участі громадських організацій (як спостерігачів). Хоча люди вже не мають віри, втрачають надію, впевненість- що щось змінеться….

 • На Водоканалі як і в місті давно нема господаря, а там де нема господаря нема порядку. Це совкова схема – недостачу одного підприємства перекривати грошима іншого. Це замість того, щоб проводити нормальну господарську діяльність. В даному випадку ремонтувати мережі, а не чекати поки прорве трубу і витече кілька сот кубів води на дорогу.

  • Як добре сидіти та читати новини!!! А також незнаючи людей та їхньої роботи писати усілякі дурниці. Якщо Ви справжній господар, то чому б Вам не допомогти місту та водоканалу? Але ні всі справжні господарі тільки те і вміють, що обливати брудом в соцмережах порядних людей. Чому Ви не прийшли на обговорення і там не задавали питання, або ж би надали свої пропозиції? Досить знущатись над тими людьми, які хочуть, щось робити!!!! Але ні краще ж підтримувати тих, які багато обіцяють, щоб добратись до великої посади, а потім нічого не роблять. Оце ГОСПОДАРІ, так?

   • Пане, Споживач, так платіть по 30 гривень за куб!!!! Хоча я сумніваюсь, що ви споживач!! І 15 гривень за куб технічної, повторюю технічної, а не питної, води це дійсно багато. І чим я по вашому можу вам допомогти??? Я за воду сплачуюю і зайнятись в мене є чим. Чи може ви мені пропонуєте місце начальника Водоканалу????

 • !-“Нагадаємо, що історія з цим кредитом тягнеться вже більше 10 років.” оппа! а Каспрук лиш 3,3 роки мер. Зараз плата за 1 куб.м. води близько 15 грн. Якість води достатньо хороша. Ви вважаєте півтори копійки за літр високою ціною??

  • Питання не в ціні чи якості, питання в тому як вони газдують, НЕПРОЗОРО!!!!!
   Та я згоден доплачувати за ЯКІСТЬ але РЕАЛЬНУ а не УЯВНУ.
   А ваше твердження/питання”” Зараз плата за 1 куб.м. води близько 15 грн. Якість води достатньо хороша. Ви вважаєте півтори копійки за літр високою ціною??”” – Ато шо буде гірше і дорожче?

 • Соромно пане Ковалюку таке писати. Жодних коштів за обслуговування кредиту водоканал ще не платив. Але для того,щоб мати змогу згодом розраховуватися, коли буде йти використання кредиту, кошти для цього мають накопичуватися. Зробити це накопичення можна поки що лише за рахунок ттарифу. І збільшення за рік на курсовій різниці там усього у розмірі 116 тисяч гривень. Це при тому ,що сума кредиту 17 млн.євро. Навіщо людей лякає і вводить в оману цей депутат?

 • Напишіть відгук

  Ваша пошт@ не публікуватиметься.

  Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Як руйнують австрійську архітектуру

  Останні новини