Буковинець з румунським паспортом намагався провезти через митницю німецьку автівку

12.01.2016

vimage1Співробітники управління Служби безпеки України в Чернівецькій області спільно з митницею активно протидіють незаконному ввезенню на територію нашої країни транспортних засобів особами, які мають подвійне громадянство. Про це інформує прес-служба УСБУ в Чернівецькій області.

За матеріалами СБ України тільки у грудні 2015 року Чернівецькою митницею запроваджено п’ять справ щодо порушення митних правил за ст. 485 Митного кодексу України на суму понад два мільйони гривень.

Зокрема, складено протокол про порушення митних правил стосовно мешканця Сторожинецького району області. Чоловік, використовуючи паспорт громадянина Румунії, ввіз на митну території України автомобіль німецького виробництва. Тим самим він ухилився від сплати обов’язкових митних платежів на суму 150 тисяч гривень. За результатами розгляду митницею протоколу на порушника накладено 450 тисяч гривень штрафних санкцій.

Служба безпеки України наголошує, що ввезення та використання на території України транспортних засобів з іноземною реєстрацією громадянами України на підставі паспортів іноземних держав, може призвести до відповідальності відповідно до вимог Митного та Кримінального кодексів України. Підкреслимо, що санкція ст. 485 Митного кодексу України передбачає штраф у потрійному розмірі від несплачених митних платежів.

Коментарі
  • Отмените эту сумасшедшую растаможку на авто и никто не будет искать разных лазеек, а наоборот будут наполнять казну государства, а не карманы чиновников!

    СБУ-дебили решили нагреть на этом руки, вот и все. Более 100 000 человек с Черновицкой области имеют двойное гражданство, как и другие нормальные люди в евросоюзе и извлекают из этого пользу.

    Государство ничего не дает нашим людям, а только отбирает то, что им хоть как то удалось заработать!

    Думаю это была плохая затея подзаработать. Средняя цена растаможки автомобиля среднего класса 10 тыс дол, штраф за не уплату трехкратный. Выходит, что заплатить надо будет 30 000 долларов штраф!

    Вопрос: Кто его осилит? И кто его будет платить?

    P.S. Введите сразу смертную казнь, авось пройдет!

    • > Отмените эту сумасшедшую растаможку на авто и никто не будет искать разных лазеек

      Виталий, лазейки будут искать всегда. Лазейки ищут в самых благополучных странах, лазейки ищут богатые люди (самые богатые эти лазейки для себя создают).

      > СБУ-дебили решили нагреть на этом руки, вот и все.

      Есть что сказать по делу? Каким образом они нагрели руки? Штраф вроде бы не им перечисляется, а в казну государства.

      > Более 100 000 человек с Черновицкой области имеют двойное гражданство, как и другие нормальные люди в евросоюзе и извлекают из этого пользу.

      Статистические данные искать лень, да и не суть. Сотни тысяч людей в Евросоюзе и многие в Черновицкой области, глядя на наше население, используют свои физиологические канализационные отверстия не по их прямому назначению. И извлекают из этого не пользу, но выгоду. И что?

      > Государство ничего не дает нашим людям, а только отбирает то, что им хоть как то удалось заработать!

      Любое государство отбирает. Но не всякое государство даёт. То государство, которое даёт, нашим людям не понравилось, доверились нацистам и проходимцам, те закономерно построили государство, которое только отбирает. Зачастую в их пользу. Кого в этом винить?

      > Думаю это была плохая затея подзаработать.

      Безусловно. Хорошо подзаработать – это честно и добросовестно выполнить работу и получить за неё справедливую зарплату.

      • Дорогой Ватный организм, более тупорылых объяснений я даже не мог себе представить.
        Данная статья, это инфо мусор, направленная попугать людей, но вы сделали ее более интересной.
        Большое вам спасибо!

  • Не зрозумів. Він що хотів її тут продати? Чи він хотів на румунському паспорті покататися пів року на Україні?

  • лазейка с машинами , с румынской и болгарской регистрацией реально закрылась с 1 января 2016 года . По новым правилам такое авто может находиться на территории Украины не более 60 дней в году , то есть 2 месяца , а остальные 10 месяцев за пределами страны . Кстати штраф за превышение 2-х мес строка 17.000 грн

    • Николай,

      на основании какой нормы и по каким новым правилам авто может находится не более 2-х месяцев?

      Регулируется данный процесс на основе Стамбульской конвенции к которой Украина присоединилась 24 МАРТА 2004 ГОДА.

      На основании этого, никакие принятые законы, кодексы или нормы ПДД не могут отменить действие Стамбульской конвенции, так как она имеет высшую юридическую силу! Это легко доказуемо через суд, где данная проблема была не раз решена при нарушении этой нормы сотрудниками ДПС или со стороны таможни.

  • Я че то не понял,это касается только граждан с румынскими паспортами?,а как же те,что десятилетиями живут в Италии,Испании,Португалии и спокойно здесь пользуются своими транспортными средствами?или на них может быть эти нормы “закона”не распространяются?

  • это страна как сковородка нас жарят в ней как хотят.народ уже как чипсы стал а ЗРада думает как как о корове

  • Держмитслужба роз’яснила порядок тимчасове ввезення транспортних засобів комерційного призначення

    Держмитслужба звернула увагу на те, що при здійсненні контролю за тимчасовим ввезенням на митну територію України транспортних засобів громадянами потрібно пам’ятати про пріоритетність норм міжнародних договорів.

    Так, нагадаємо, що порядок і умови тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України громадянами визначено ст. 11 Закону України N 2681-III від 13.09.2001 р. Зокрема, згідно з частиною першою цієї статті тимчасове ввезення транспортних засобів за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 УКТ ЗЕД на митну територію України громадянами-резидентами дозволяється строком до одного року після сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів.

    Разом з цим, згідно з п. 2 ст. 2 Конвенції про тимчасове ввезення, прийнятої 26.06.90 р. у м. Стамбулі (далі – Стамбульська конвенція), режим тимчасового ввезення надається з загальним умовним звільненням від ввізного мита і податків та без застосування ввізних обмежень чи заборон економічного характеру.

    При цьому згідно з п. “а” ст. 5 Додатку C до Стамбульської конвенції для того, щоб можна було скористатись правами на пільги, що надаються цим Додатком, транспортні засоби комерційного використання повинні бути зареєстрованими на території, яка не є територією тимчасового ввезення, на ім’я особи, яка зареєстрована або постійно проживає за межами території тимчасового ввезення, і мають ввозитись та використовуватись особами, які здійснюють свою діяльність з такої території.

    В той же час, п. “а” ст. 7 Додатку C до Стамбульської конвенції зазначається, що незважаючи на положення статті 5 цього Додатку, транспортні засоби комерційного використання можуть використовуватись третіми особами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення, і які здійснюють свою діяльність на користь останнього, навіть якщо вони зареєстровані або постійно проживають на території тимчасового ввезення.

    Виходячи з даних положень Стамбульської конвенції, можна зробити висновок, що громадянин-резидент України може тимчасово в’їжджати на територію України на транспортному засобі, зареєстрованому постійно у відповідних реєстраційних органах іноземних держав, без сплати будь-яких податків і зборів та без застосування до нього ввізних обмежень чи заборон економічного характеру, за умови, що зазначений транспортний засіб знаходиться у власності (розпорядженні) фізичної (юридичної) особи, яка проживає (зареєстрована) на території іншої держави та використовується в комерційних цілях (платне перевезення осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення вантажів).

    У зв’язку з вищезазначеним, Держмитслужба визначила порядок проведення митних процедур під час здійснення митного контролю та пропуску такого транспортного засобу, якщо він переміщується порожнім (без вантажу), але водій пред’явив до митного контролю всі нижченаведені документи:

    – свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу і посвідчення водія;

    – документи на право власності та користування транспортним засобом;

    – документи, що підтверджують правовідносини водія з особою (підприємством, установою, організацією) – власником транспортного засобу (договір на працевлаштування, установчий, засновницький договір тощо);

    – дорожній лист, виписаний особою, на користь якої громадянин-резидент здійснює свою діяльність, та/або інший документ (посвідчення про відрядження), що свідчить про відрядження водія на митну територію України особою, на користь якої громадянин-резидент здійснює свою діяльність.

    ——————–

    Лист Державної митної служби України N 09/363-ЕП від 05.02.2011 р.

    • А ссылка на источник – Лист Державної митної служби України N 09/363-ЕП від 05.02.2011 р. есть?

      Везде написано, что такого документа не существует.

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини