Голова ОДА спростував брехню команди Клічука, що Чернівці не отримають жодної копійки з держбюджету

05.01.2022

У 2022 році на проєкти у Чернівцях з держбюджету передбачено 3,5 мільярди гривень

Голова чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук спростував інформацію, яку поширює містом мер Роман Клічук та його команда, щодо не виділення коштів з державного бюджету на проєкти у Чернівцях і не потрапляння міста у «Велике будівництво». Більше того, сума запланована у держбюжеті виявилась більшою за бюджет Чернівців. Про це голова ОДА розповів в ефірі програми «З перших вуст» на радіо «Буковинська хвиля 100 FM».

Попри те, що міська влада не змогла підготувати жодного проєкту, є проєкти національного масштабу, які ініціює особисто президент України Володимир Зеленський. І саме ці проєкти будуть реалізовуватись на території міста Чернівці.

«Це є брехня і неправда, яка звучить з вуст міського голови, що місто Чернівці взагалі не потрапило до програми президента «Велике будівництво». Тільки на 2022 рік заплановано і передбачено, 3,5 мільярди гривень, які будуть реалізовані на території міста Чернівці. Це більше ніж увесь бюджет Чернівців», – розповів Сергій Осачук

Голова ОДА повідомив, що на території міста Чернівці будуть реалізовуватись національні президентські проєкти, зокрема буде збудований Палац спорту, Льодова арена, буде завершена модернізація чернівецького летовища, добудований великий басейн. Також буде збудована величезна нова сучасна обласна доросла та дитяча лікарня та буде реалізовано кілька сюрпризів, про які Сергій Осачук поки не розповів, оскільки вони на стадії підготовки, і пообіцяв озвучити їх у січні.

«Питання лише, а які проєкти розробила та ініціює чернівецька міська рада? Скільки? Покажіть, назвіть. Не малюйте нам якийсь бренд Чернівців, а покажіть конкретно , що ви хочете зробити», – зазначив губернатор.

За словами голови ОДА, усі громади області знають, що Офіс Президента та Уряд України вимагає лише обґрунтування важливості проєкту, провести усі підготовчі роботи, розробити проєктно-кошторисну документацію, провести тендер і дати 10 відсотків співфінансування власних коштів. Решта профінансує держава. Однак міська влада Чернівців не змогла підготувати жодного проєкту.

«Хто в бізнесі може сподіватися на таке щастя, що 90 відсотків тобі безкоштовно співфінансують. Не кредитних коштів, а дають з державного бюджету. Але якщо ти не спроможний зробити проєкт, якщо ти не підготував, не обґрунтував, не провів тендер і не дав 10 відсотків, то по другому це не працює, тому що є інші області. Чернівецька область у масштабі України це маже 2% території, і в кожної є лобісти і всі змагаються за доступ до ресурсу держбюджету, до різних фінансових програм, тому нам потрібно вигравати цю конкуренцію.

Ми не можемо сидіти і постійно плакати з гори Цецино, не дають гроші. Ми повинні боротися. А щоб боротися ми повинні мати повну взаємодію і єдність», – наголосив голова ОДА.

Читайте також: Осачук про конфлікт з Клічуком: якщо ти фахівець, шукаєш як зробити, а не постійно пояснюєш чому не виходить

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи

Останні новини