Федоруку не допомогло поновлення Мартинюка. Чи врятує на виборах Каспрука?

20.08.2019

Якщо б зліпити до купи усі «зальоти» та недопрацювання начальника управління освіти міськради Сергія Мартинюка, їх би вистачило на декілька звільнень. Але чомусь міський голова Олексій Каспрук не лише не звільняє чиновника, а нещодавно ще й поновив його на посаді після того як його у грудні звільнив Василь Продан.

Про корупцію та побори в чернівецькій освіті не знає лише лінивий. Чиновника управління Сергія Колешню затримували на хабарі-відкаті в 230 тисяч, а батьки постійно скаржаться на побори у школах та дитсадочках. Натомість начальник управління освіти заявляє, що до відкатів Колешні він не має стосунку, а називати корупцією здачу батьками грошей на потреби шкіл абсолютно неправильно.

Мартинюка ловили по ресторанах де він «споював» у робочий час директорів шкіл, він в розпал підготовки до навчального року та реалізації кредиту НЕФКО пішов у відпустку на 90 днів, а в день коли поновили на посаді перехожі його зустріли в ледь притомному стані, хоча тут, звісно, справа кожного до якої стадії напиватись.

Багато питань до головного освітянина і безпосередньо по роботі. Взяти хоча б те, що місто втратило за 3 роки 43 мільйони гривень через недопрацювання Мартинюка. Не дарма депутати неодноразово вимагали звільнити його з посади, але Каспрук був непохитним.

Дивна історія вийшла і з поновленням Мартинюка на посаді. Спочатку міський голова заявив, що Мартинюк поновиться сам через суд, але тут нагрянули дострокові вибори, і Мартинюка терміново призначили без конкурсу і рішення суду у червні. А все тому, що людина, яка виконувала його обов’язки, точно би не втягувала міську освіту у передвиборчий процес, а у Мартинюка є досвід застосування адмінресурсу на виборах з своїми підлеглими.

У непростій ситуації опинився колишній мер Чернівців Микола Федорук, який повністю втратив довіру чернівчан. Мартинюк мав забезпечувати вибори на користь цього кандидата. Та попри усі зусилля, колись непохитний Федорук, набрав всього 13 відсотків, поступившись лідеру виборчих перегонів більш ніж 21 відсоток, та відправився на політичну пенсію.

Аналогічна ситуація складається зараз і для Олексія Каспрука напередодні місцевих виборів. Після того як його політсила «Народний фронт» остаточно пішла на дно, Каспрук вирішив на місцеві вибори йти у складі іншої партії, про яку невдовзі вже оголосить. Раніше Каспрук, який мав особистий високий рейтинг, і не парився особливо відсотками, і впевнено б переміг у Чернівцях навіть з партією «ноунеймів». Проте ті часи вже давно позаду, і завдяки безгосподарності і бездіяльності Каспрука, чернівчани потихеньку стали розуміти кого обрали. Зрозуміли, що не все так однозначно, не можуть бути в усьому винні депутати, а білому та пухнастому Каспруку просто заважають працювати. І ось тут і потрібен буде Мартинюк для роз’яснення педагогам і батькам, як важливо підтримати Олексія Павловича. Але чи врятує Мартинюк рейтинг Каспрука, адже з Федоруком цей номер не пройшов.

Звісно Мартинюк буде лише коліщатком застосування адмінресурсу на виборах, готуються й інші напрямки, – медицина, соцзахист, комунальні підприємства. А тим часом, поки триває підготовка до виборів, міська освіта і далі потихеньку буде йти на дно, власне як і все місто.

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Від Каспрука пора відпочити?