Невиконані обіцянки Каспрука. Румунські тролейбуси

04.05.2018

Кспрук-тролейбусиМи продовжуємо серію матеріалів «Невиконані обіцянки Каспрука» і сьогодні мова піде мабуть про найвідомішу передвиборчу обіцянку Каспрука, – румунські тролейбуси.

Далекого 2014-го року Олексій Каспрук вперше обмовився про те, що Бухарест може передати нам безкоштовно сотні тролейбусів. А вже в 2015-му це стало його основною передвиборчою фішкою. Спочатку, в запалі передвиборчої гонки, Каспрук взагалі заявив про 300 тролейбусів, а згодом зменшив свої обіцянки до 100 машин.

І поки наївні чернівчани споживали локшину з вух і бігли ставити галочку в бюлетені за Каспрука, розуміючі люди крутили пальцем у скроні. Адже кожна людина, яка здатна тверезо проаналізувати цю обіцянку, розуміла, що Каспрук, м’яко кажучи, говорить неправду.

Загалом ця обіцянка може стати унікальною не тільки для Чернівців, адже кількість брехні в рамках однієї передвиборчої обіцянки б’є усі, навіть загальнонаціональні рекорди.

Зараз Європа масово замінює тролейбуси зі старих на нові, а «беушний» транспорт продає, адже він у нормальному стані і на нього є попит в таких країнах, як наша. Тож і обіцянка про 100 безкоштовних тролейбусів більше схожа на передвиборчу гречку, яку розносили прихильні до «Народного фронту» медійники.

каспрук тролейбусЩе в 2015 році Каспрук, спілкуючись з нашим журналістом, визнав, що тролейбуси не будуть безкоштовними, адже треба буде розмитнювати, доставляти, та ще й «можливо вони оцінять вартість, яку треба викупити», – сказав тоді міський голова.

Згодом виявилось, що окрім розмов, про ймовірну передачу нам тролейбусів, ніяких документів не існує. Каспрук ще декілька разів їздив в Румунію, одного разу навіть зі своїм партійним босом Максимом Бурбаком, але привозили лише порожні обіцянки, які не були підкріплені жодним хоча б найменшим протоколом про наміри.

Потім мера з яким, нібито, домовлявся Каспрук взяли на хабарі, обирали нового мера, йшов час і обіцянку можна було б поховати. Але чернівчани не забули як їх розвели перед виборами, тож вперто вимагали конкретики.

тролейбус бухарестТоді Каспрук дістає козир у вигляді листа від нового мера Бухаресту, і переможно заявляє, що ось вона перемога, безкоштовні 100 тролейбусів будуть.

«Бухарест підтвердив свою готовність передати Чернівцям свої тролейбуси! Попередньо мова йде про 100 машин!!!», – написав Олексій Каспрук на своїй сторінці в фейсбук і навіть заплатив гроші за рекламу цього посту.

Прокаспруківські ЗМІ миттєво виходять з заголовками на перших шпальтах: «Слава Каспруку!» і поширюють черговий фейк мера.

Каспрук певно вважав чернівчан дуже тупими і думав, що ніхто з них не зможе перекласти з англійської лист від мера Бухаресту. Та виявилось чернівчани знають англійську, і зрозуміли, що їх вкотре намагаються «пошити в дурні». У листі не було жодного слова про те, що написав Каспрук, як і жодного слова про передачу Чернівцям тролейбусів.

«Я хотіла б запевнити Вас, що повністю усвідомлюю ту делікатну ситуацію,  з якою стикається ваше місто і являюсь відкритою для знаходження відповідного рішення. Тому я попросила експертів у сфері громадського транспорту проаналізувати можливість такої передачі до міста Чернівці», – зазначила мер Бухаресту Габріела Фіря в листі до Олексія Каспрука.

Був ще візит двох чиновників одного з секторів (районів) Бухаресту, які нічого не мають до тролейбусів, але й з ними Каспрук примудрився позитивно вирішити це питання.

На сьогодні головною відмовкою міського голови, чому не виконана обіцянка, є те, що Бухарест і досі не придбав нові тролейбуси, тож і передати нам старі не може. Це звісно так, але навіть коли нові «рогаті» все ж прибудуть до столиці Румунії, Чернівцям нічого не світить зі старих. Адже за 4 роки перемовин не підписано ЖОДНОГО (!!!) документу з мерією Бухаресту про те, що нам перепаде хоча б один старий тролейбус! І саме ось цей факт промовисто свідчить про рівень перемовин і те, що серйозно Каспрука в Бухаресті ніхто не сприймає.

Микола Сергієнко

Читайте також:

Невиконані обіцянки Каспрука. Кінотеатр Миколайчука

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Вул. Руську відремонтують за тиждень