Міністр юстиції здав схему за якою Бурбак та Федорук хочуть «віджати» будівлю чернівецького СІЗО

20.05.2016

burbak_fedoruk

Рік тому народний депутат від «Народного фронту» Максим Бурбак ошелешив всіх повідомленням, що слідчий ізолятор, який розташований у центрі Чернівців, закриють. Новина набула неабиякого резонансу, бо за твердженням самого ж Максима Юрійовича закрити буцегарню на Соборній площі треба було «на численні прохання трудящих» і зробити це до 1 січня 2016 року.

«…до мене та мого колеги депутата Миколи Федорука звернулись небайдужі городяни з пропозицією закриття та виносу за межі міста тюрми, яка знаходиться в історичному центрі міста. До кінця року тюрма буде законсервована», – зазначив тоді народний депутат.

Після того, як наші земляки, тоді ще прем’єр-міністр Арсеній Яценюк та міністр юстиції Павло Петренко погуляли у Чернівцях на День міста, 7 жовтня 2015 року з’явилося розпорядження Кабінету міністрів у якому ліквідація Чернівецького СІЗО була визначена пріоритетною.

Процес, як то кажуть, пішов. Та поки всі захоплено аплодували тому, що, нарешті, 5 школа не буде межувати з «школою життя», у юристів виникло одне просте і достатньо логічне питання: а куди подіти «клієнтів» слідчого ізолятора?

Те, що відповіддю на нього ніхто особливо не заморочувався, одразу ж викликало підозри, що хтось, прикриваючись благими намірами, банально хоче віджати ласу земельну ділянку у центрі Чернівців. І ці хтось  – Максим Бурбак та Микола Федорук, які, фактично, проштовхують це питання.

Тим більше, їхній протеже мер Олексій Каспрук вже за місяць повідомив, що, нібито, є інвестор, який хоче відкрити замість СІЗО готель. Підозріла оперативність…

Однак, виникли несподівані перешкоди. Чернівецькій слідчий ізолятор за підсумками минулого року був визнаний одним з найкращих в Україні, тож Пенітенціарна служба не поспішала його ліквідовувати. Та для «фронтовиків»-прихватизаторів не існує проблем, які вони не можуть «порішати».  Пенітенціарну службу ліквідували. Її функції повністю передали Міністерству юстиції і над Чернівецьким СІЗО, про яке всі поступово забули, знову навис Дамоклів меч.

Днями головний юрист України Павло Петренко розкрив просту і геніальну схему захоплення земельних ділянок на яких розташовані слідчі ізолятори.

«Я вам наведу приклади, що з 26 СІЗО, які є по обласних центрах, 22 знаходяться у центральних частинах цих міст… В українського бюджету немає коштів на будівництво нових тюрем. Тому ми запропонували механізм державного приватного партнерства: через публічні конкурси визначаються інвестори, які будуватимуть нові тюрми. Після того, як цю в’язниця приймається конкурсною комісією, він отримує майданчик старого СІЗО, і там будує якийсь соціальний об’єкт», – зазначив міністр юстиції і вкотре нагадав, що чернівецькій ізолятор один з перших у списку на ліквідацію.

З огляду на тотальну корупцію, яка панує в державі, не важко здогадатися, що, так званих, інвесторів, будуть обирати з своїх. А в соціальні об’єкти запишуть готелі, ресторани, супермаркети, житлові комплекси і аж ніяк не музеї, чи бібліотеки.

А така прискіпливість представників «Народного фронту» саме до Чернівецького СІЗО наводить на цікаву думку, що коли настане час відповідати за цю земельну оборудку, сидіти вони захочуть у тюрмі підвищеної комфортності, збудованій за власний кошт.

Андрій Тисовський

Коментарі
  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Велика чистка депутатів

    Останні новини