Правий сектор Буковини – ще одна любов демократів.

11.02.2014

 

 

Телеканал ТВА, який давно перетворився на політичний рупор ВО «Батьківщина», не просто виділив окремий хвалебний сюжет буковинському «Правому сектору», але й доповнив його напрочуд позитивними коментарями і від «заслуженого журналіста України» Петра Кобевка, і від народного депутата Максима Бурбака. Останній зайшов так далеко, що навіть виразив готовність, аби «Правий сектор» контролював і його, і опозиції політичну діяльність. Що в руслі подачі теми в якості «третьої сили» виглядало дещо підозріло.

 

Автор: Святослав Вишинський

 

Ситуація з «Правим сектором» на Буковині (і, напевно, не тільки на Буковині) не настільки романтично-однозначна, як того би хотілось радикально налаштованій частині українських телеглядачів, котрі натхненно вболівали за «війною покришок» на вул. Грушевського в Києві. Те, що привабливий медіа-бренд швидко перетвориться на політичну організацію і розійдеться по регіонах, прогнозували давно. Тож від недавнього часу прапор «Правого сектора» замайорів і на «нашого Грушевського»у Чернівцях. _DSC1523

Свіжий та актуальний бренд, очевидно, дозволить реанімувати і повернути у місцеву політику маловідомі і маловпливові буковинські структури – принаймні, дозволивши їм на гребені суспільної уваги протягнути до найближчих виборів. Те, що назви організацій, які ввійшли в наш «Правий сектор», більшості чернівчан ні про що не говорять, як і імена їхніх керівників – доволі показово, хоча це, в якомусь сенсі, є і вагомою політичною перевагою. З іншого боку, сам факт об’єднання буковинських правих далеко не новий – не так давно, при «помаранчевій» владі, в якості окремого політичного суб’єкта фігурував Блок національних сил Буковини, до якого на перших порах входила і місцева «Свобода». 

Ефективність та успіхи БНСБ протягом усього часу його існування наближались до нуля, що дозволяє із деяким скепсисом дивитись і на організаційні перспективи «Правого сектора». Адже ключові фігури цього об’єднання у вузьких колах відомі не один рік – і суттєвими досягненнями, як і здатністю домовлятись усерйоз і надовго, далеко не вирізняються. Міжорганізаційні взаємини «Тризуба» ім. Степана Бандери, УНА-УНСО та українських націонал-соціалістів, не кажучи про різного роду націонал-демократичні партії від Конгресу українських націоналістів до «Народного руху», важко назвати дружніми. У свою чергу, ідеологічні розбіжності залишають відкритою тему політичної програми «Правого сектора». 

По-перше, досі невизначений правовий статус об’єднання, його статутні завдання і характер взаємин з іншими групами, які в різних регіонах також називають себе «Правим сектором». Представник УНА-УНСО Микола Яковлев стверджує, що дії місцевого осередку коодинуватимуть із Києвом, але при цьому неясно, чи організаційно вони якось пов’язані. Ця ситуація чимось нагадує різноманітні і незалежні, а часто й ворожі одна одній націоналістичні структури, які протягом останніх років у різних областях і в різних юридично-правових статусах (а часто і без них) одночасно експлуатували назви й абревіатури УНА-УНСО, «Патріота України», а націонал-соціалісти – «Blood & Honour» і «Combat 18».

 Грубо кажучи, тижнем раніше так могли зібратись і назватись умовним «Правим сектором» будь-хто із тих, хто хоча би символічно бували на вул. Грушевського в Києві і вважають себе націонал-патріотами. Є підстави думати, що в разі формування політичної партії і появи перших незадоволених її діями, з’являться і перші голоси про «узурпацію» бренду. Та спроби повернути його «на вулицю». Щось подібне, хоч і без гострих конфліктів, у 2005 р. супроводжувало роздвоєння «помаранчевої» «Пори». Це не виключено і у випадку буковинського «Правого сектора», адже його фігуранти знають одне одного не перший рік – і почасти не з кращого боку. Марно допускати, що якщо вони не могли домовлятись раніше, то зможуть це зробити тепер. Принаймні, надовго. 

Адже друга складова – ідеологічна – для націоналістів є ключовою у розрізненні «друзів» і «ворогів». Складно уявити, як довго під одним дахом протягнуть антифашисти з «Тризуба» і місцеві націонал-соціалісти із середовища ультрас ФК «Буковина». Досвід інших організацій показує, що останніх або успішно перевиховують – або вони повертаються на політичний маргінес, із якого визначально прийшли. Організації і субкультури, не кажучи про бандерівців і неонацистів, попри розхожі міфи, можуть уживатись недовго. Можу про це стверджувати як особа, яка не раз мала справу і з першими, і з другими, і в якості посередника між ними. 

Нарешті, цікаво, як довго ці організації терпітимуть шеф-редактора газети «Час» Петра Кобевка, який протягом тривалого часу, але без видимого успіху намагається вжитись у роль куратора всіх національних сил Буковини. Свого часу він був мав зв’язки і з «Тризубом» ім. Степана Бандери, з яким ділив один офіс на вул. Руській, 20, і з місцевою УНА-УНСО, яка у 2012 р. висувала Петра Кобевка кандидатом у народні депутати, і з Чернівецькою правозахисною групою, пов’язаною з Українською національною асамблеєю і Русланом Панчишиним, котра їх же таки показово перевіряла на детекторі брехні. Здається, з усіх фігурантів Петро Кобевко не співпрацював ще тільки з націонал-соціалістами, але «Правий сектор» тепер дозволить заповнити і цей пробіл. 

Але, як завжди в таких історіях, цікавим є не так «Правий сектор», як танці опозиціонерів навколо нього. Дуже показовим у цьому сенсі був підсумковий випуск програми «Теми тижня» з Юлією Сафтенко від 8 лютого. Телеканал ТВА, який давно перетворився на політичний рупор ВО «Батьківщина», не просто виділив окремий хвалебний сюжет буковинському «Правому сектору», але й доповнив його напрочуд позитивними коментарями і від «заслуженого журналіста України» Петра Кобевка, і від народного депутата Максима Бурбака. Останній зайшов так далеко, що навіть виразив готовність, аби «Правий сектор» контролював і його, і опозиції політичну діяльність. Що в руслі подачі теми в якості «третьої сили» виглядало дещо підозріло. _DSC1541

Складається враження, що деякі діячі штучно розкручують радикальний «Правий сектор», аби в разі необхідності протиставити його іншим «третім силам», які вже назрівають у середовищі Об’єднаної і не дуже опозиції. Те, що практично «заднім числом» до буковинського «Правого сектора» вписали організацію «Тризуб», а лідером представили Володимира Рясова, не змушує сумніватись у тому, що вплив на об’єднання матимуть усім відомі ліберали з ВО «Батьківщина». І через Петра Кобевка, який на плівках Віктора Довганича визнав факт фінансування зі сторони братів Бурбаків, і через Олексія Крикливця, який, попри симпатії до крайньоправих, є представником команди «фронтовика» Руслана Панчишина – і (з чим чорт не жартує?) навіть через Артема Маловажного, який, як не крути, особисто Максиму Бурбаку може завдячувати свободою. 

Тож, мабуть, не дивно, що тепер у цей розклад намагатиметься вписатись і буковинська опозиційна «контра» в особі УДАРу, «Свободи», «Громадянської позиції» та ін. невдоволених самоуправством обласної «Батьківщини». В якості першого сигналу 10 лютого керований «ударівцем» Олексієм Коломійцем чернівецький Автомайдан провів акцію на підтримку «Правого сектора». Що з точки зору ідеології – абсурд абсурдом, але тактично – важливий спекулятивний крок. Доволі цікаве видовище, як «закляті друзі» та ідейні вороги наввипередки розкланюються перед тими, кого завтра ж принесуть у жертву.

Comments

comments

Коментарі
 • ТВА уже давно не”телеканал” .А просто канал. Но если быть точнее , канализация непонятно где, зачем и как.

 • к Правдолюбу Правдивому Чупакабровичу сказав:

  Петре, а наталке козлодоевой твое видео не понравилось. Бедная, слюнями всю мордокнижку забрызгала

 • Бурбак хитрить, а Кобевко думає що перехитрить. А дурнями пошиють самі знаєте кого

 • ТВА – Це не рупор Батьківщини, а рупор клану Бурбаків-Яценюків,
  Трохи раніше це був рупор ФЗ, перейдут Яценюкі-Бурбакі в ПР, то ТВА стане рупором ПР, от так от.

  • не рупор, а матюгальник. и уже никто и нигде. висят в ютубе . собирают аж 36 просмотров .

 • Ви думаєте, ви один Галиць? Це абсурд.
  А взагалі треба поважати один одного.

 • Много всяких партий ненужных было в истории,
  всё кануло в лету, народ и жизнь распорядятся,
  как надо, всё ненужное, противоестесственное
  история сметёт.

 • кинуть їх як завжди по фронтозмінівськи і залишать цей правий сектор напризволяще.
  щось ніде не видно правдолюбців Каспрука Цапкової.

 • Вечором у вівторок, разом з подругою прогулювалися по Кобилянській. На зустріч йшли два молодики і дуже гучно сперечалися, і саме головне, розмовляли такою лексикою, що ми припустили, що вони відсиділи в місцях позбавлення волі мінімум по п’ять років. Ображали зустрічних молодих дівчат! Не пізнати їх я не могла, бо вони дуже фактурні, зовнішній вигляд – зачіска, той же одяг, і тіпаж – Штепсіль і Тарапунька, – дуже знайомі. Це був цей навіжений-Маловажний, з якимось «гномом».
  Не розумію, як цей покидьок ще може критикувати інтелегентних, вихованих людей, коли він взагалі нічого не вартий? Що Воно взагалі у житті зробило, чого досягло? Чого варте? Хто, взагалі, з нормальних людей звертає увагу на цю –«ню», і хто взагалі може його поважати? «Бидло» – це навіть дуже м’яко говорячи!
  Чернівчани толерантні люди і повинні дуже уважно робити свій вибір – кого на кого міняти!

 • Сором! Сьогодні, 13 лютого, опозиція зібрала на спланований страйк біля ста чоловік. Це враховуючи депутатів різного рівня та їх помічників, секретарок та декілька десятків одурених мешканців і звичайно журналістів.
  Уявіть собі, до того, як Мунтян очолив “Батьківщину” в Чернівецькій області, партія налічувала 17224 чоловіка, а Фронт змін біля трьох тисяч. Збиралися багатотисячні мітинги.
  Масове виключення партійців під гаслом “чистка”, привела до того, що в партії залишилися бабтисти та ті, які по своєму інтелекту сприймають Мунтяна як лідера. Під чистку потрапила і значна кількість депутатів різного рівня, які не сприймали нове керівництво та ті, що відверто виступили та усунули від посади колишнього мера. Саме цей «костяк» створював БЮТ і значну кількість партійців долучили саме вони. Мунтян ні чим не цурався, за гроші, виключив з партії патріотів, та ще за допомогою ЗМІ клеймував їх «тушками». Також за допомоги Турчинова та грошей Ринжука (за наші гроші, які у нас вкрали) просунули саме Федорука до Верховної зради! Саме Мунтян справжня тушка, який продав усю громаду і співпрацює з Папіевим, зрадивши МАЙДАН! Саме він працює на два табори. Саме він упир на тілі опозиції!

  Зараз інтереси Федорука, Бурбака і Мунтяна співпали як ніколи, – одні бажають очолити область, інші повернутися до Ратуші, аби далі грабувати, впливати, керувати!
  Дорогі земляки! Відкрийте будь ласка очі!!!

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Як Чернівці перетворюють на село?

  Останні новини