Каспрук продовжує призначати на високі посади екс-регіоналів

22.05.2017

кушнірик_каспрук

Відзавтра Департамент ЖКГ замість Погореного може очолити один із засновників партійного осередку Партії регіонів на Буковині Ярослав Кушнірик.

Останні два тижні екс-регіонал та колишній секретар Чернівецької міської ради Ярослав Кушнірик, фактично, прописався у стінах Ратуші. Він активно спілкується з чиновниками та відвідувачами. Подейкують, що вже ледь не свій кабінет має і навіть роздає вказівки.

А у світлі сьогоднішньої заяви Олексія Каспрука, який анонсував масштабні зімни у міському Департаменті житлово-комунального господарства, це зовсім не виглядає випадковістю.

«Нас очікують кадрові зміни і підсилення в роботі Департаменту. Часи розмов, доган і зняття премій закінчилися. Хороший хлопець – це не професія, тому будемо прощатися», – наголосив Олексій Павлович.

Вочевидь, міський голова прозоро натякнув, що свого крісла позбудеться саме директор Департаменту ЖКГ Сергій Погорений.

І у певній мірі це виглядає досить дивно, адже ще до недавнього часу, незважаючи на численні недоліки в роботі Департаменту, на те що один із заступників був затриманий під час отримання хабара, Олексій Павлович як міг захищав Погореного. І ось тепер така різка несподівана зміна курсу.

За нашою інформацією Погореного, фактично, змусили написати заяву на звільнення з посади. Ризикнемо припустити, що це стало наслідком того, що Сергій Миколайович не зміг забезпечити нормальний рівень «відкатів» з тендерів, які проходили через Департамент.

Заміну Погореному довго шукати не довелося. Як нам стало відомо, завтра замість нього представлять колишнього заступника директора Департаменту ЖКГ, багаторічного депутата від Партії Регіонів та колишнього секретаря міської ради Ярослава Кушнірика.

кушнірик_НФ

У тому, що Ярослав Денисович повертається в орбіту команди Каспрука не має нічого дивного, адже останні декілька тижнів його неодноразово бачили у компанії депутатів Чернівецької міської ради за квотою «Народного фронту».

По суті, призначення Кушнірика стало результатом домовленостей Олексія Каспрука із Олегом Охотським. Просувала кандидатуру Кушнірика радниця Каспрука Ірина Карімова. Саме її Ярослав Денисович, коли був секретарем, незаконно використовуючи свій службовий автомобіль, возив на роботу і додому.

Щоправда, Охотський бачив свого протеже на посаді директора Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин. Але цю посаду обіймає Володимир Бабчук, – людина нардепа від «Народного фронту» і колишнього мера Чернівців Миколи Федорука. Тож, довелося вгамувати амбіції та задовільнитися посадою директора Департаменту ЖКГ.Кушнірик Карімова

Та що найголовніше у цій ситуації – це те, що цим призначенням Каспрук вкотре довів, що свою, так звану, команду він формує виключно з перевірених кадрів Партії Регіонів.

Вкотре доводиться нагадувати, що саме Кушнірик разом з тією ж таки Іриною Карімовою на початку 2000-х засновував чернівецькій осередок Партії Регіонів, яка дала йому путівку у життя. Кушнірик очолював усі виборчі кампанії Партії Регіонів та Віктора Януковича у Чернівцях. Наприкінці 2013 року він вчасно зорієнтувався, заради політичної кар’єри втік з тонучого корабля, і вже у лютому 2014 року, коли у Києві ще відбувалися розстріли протестувальників, Каспрук «продавив» цього екс-регіонала на посаду секретаря міськради. Хоча чернівецький Майдан був категорично проти кандидатури Кушнірика.

кушнірик

І ось після вимушеної відпустки, викликаної провалом на виборах 2015 року, Кушнірик повертається. Вочевидь, для того, щоб використати свій багаторічний чиновницький досвід задля служіння «Народному фронту» та задоволенню його партійно-бізнесових інтересів.

Яскравим прикладом чого може слугувати історія з вулицею Богдана Хмельницького.

Саме Кушнірику мешканці багатостраждальної вулиці Богдана Хмельницького можуть дякувати за те, що ремонт і досі не завершений, а чернівчани, за те, що з бюджету знову виділяються мільйони гривень на завершення «довгобуду».

Наприкінці 2014 року тендер на ремонт Богдана Хмельницького виграло підприємство «Укргазкомплект», яке пропонувало виконати роботи за 4 місяців, що коштувало б місту 10 мільйонів гривень.

Після цього, за інформацією директора підприємства В’ячеслава Опанасенко, його до себе одразу ж запросив секретар міськради Ярослав Кушнірик та вимагав надати подяку в грошовій формі. У разі відмови Кушнірик пообіцяв несприятливі умови для виконання договору, несвоєчасний розрахунок за виконані роботи. Окрім того пригрозив, що і по інших об’єктах, які підприємство виконувало в Чернівцях, зокрема ремонт вулиці Комунальників, у «Укргазкомплекту» будуть суттєві проблеми з отриманням коштів.

Підприємець відмовився приймати участь у корупційних схемах Кушнірика, а вже через деякий час, під надуманим приводом, з його підприємством розірвали угоду на ремонт вулиці Хмельницького.

Як наслідок, через 3 роки вулиця так і не відремонтована. На сьогодні на неї вже виділили майже 20 мільйонів гривень, а сьогодні оголосили тендер на додаткові 5,1 мільйонів на завершення ремонту. Тобто бажання Ярослава Кушнірика заробити на ремонті вулиці Хмельницького коштувало чернівчанам додаткових 15 мільйонів з бюджету міста і 3 роки розритої вулиці.

За дивним збігом обставин, як тільки оголосили новий мільйонний тендер на ремонт Хмельницького, у Ратушу повертається регіонал, який вже обізнаний на корупційних схемах та «відкатах» саме по цій вулиці.

IMG-20170522-WA0001

За роки керування містом Олексія Каспрука кадрова політика в стінах Ратуші не витримувала жодної критики. Призначені на високі посади корупціонери, кадри із соцмереж й інші невдалі та сумнівні кадрові рішення, призвели до того, що місто фактично зупинилось у своєму розвитку. А Каспрук, так і не створивши власну команду, оточив себе з усіх боків екс-регіоналами, покладаючись на їх досвід, який вони набули прислужуючи Януковичу. А враховуючи нове призначення, від цієї лінії міський голова відходити і не збирається.

Тож ми вирішили поцікавитись, як голови фракцій Чернівецької міської ради ставляться до такого кадрового рішення Олексія Каспрука.

Андрій Ілюк, голова фракції «Свобода».

Насправді, усі заяви міського голови Олексія Каспрука про реванш регіоналів нічого не варті, виходячи з того, що він продовжує співпрацювати з регіоналами із багаторічним стажем. Це стосується і його заступників і його радників.

Ми проти цього призначення, адже це зрада ідеалів Революції гідності на якій ми з Олексієм Павловичем були разом.

На жаль, нинішні дії «Народного фронту» нічим не відрізняються від дій Партії Регіонів. Між ними можна ставити знак рівності. Особливо, зважаючи на той факт, що коли Партія Регіонів саджала Юлію Тимошенко а Каспрук у міській раді входив у фракцію «За Батьківщину», він одночасно був помічником народного депутата від Партії Регіонів Анатолія Кінаха.

Це цинізм вищої міри.

Михайло Яринич, голова фракції «Народний контроль».

Я мало знаю цю людину, тому мені важко щось сказати з приводу цього призначення. Коли він працював у Департаменті та був секретарем міської ради я ще не був депутатом і не цікавився цими речами.

Василь Продан, голова фракції «Рідне місто».

Було б дивно якби Олексій Каспрук призначив не регіонала. У цьому він послідовний, і послідовно розповідає як йому страшно, що відбувається реванш регіоналів.

Олександр Пуршага, голова фракції «Батьківщина».

Для мене є незрозумілим таке кадрове рішення. Для нас, політичних сил, які пройшли Майдан, є неприйнятним коли мер може призначити на таку посаду колишнього члена Партії Регіонів. Тому позиція фракції «Батьківщина» – ми однозначно засуджуємо такі дії.

Коли сьогодні міський голова декларує, що може відбутися реванш регіоналів, то може це і є той самий реванш.

Віталій Гавриш, голова фракції «Самопоміч».

Позиція нашої політичної сили полягає у тому, що ми не підтримуємо призначення колишніх членів Партії Регіонів на посади в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Можливо, серед є фахівці, але хай будуть якимись радниками, а не відповідають за роботу департаментів, управлінь та відділів міської ради.

Каспрук не подавав Кушнірика на заступника, бо знав, що міська рада за це не проголосує, тому вирішив піти іншим шляхом і призначити його директором Департаменту ЖКГ.

Досить прикро, що так відбувається.

Голова фракції БПП «Солідарність» Василь Максимюк наразі перебуває за кордоном, тож коментар отримати не вдалось.

Андрій Тисовський

image-0-02-05-e6be44aad06ecb7750fc57b621b74691ecf49af4f9bcb8700d6e21c081e38067-V

image-0-02-05-46702c4670467c22baeff7f0a98415dc065b725327656fa6037d7c1afe1c1fba-V

image-0-02-05-abe7ef27e331b0626ec05f4960e64312dd83c6c1ecdb689b402c0d244ee00368-V

image-0-02-05-9ac47ab67db6ee6af0603261a1d9420769ae09a52f367b56e722b6385194ba59-V

Comments

comments

Коментарі
 • от тепер стало зрозуміло всю суть Каспрука. і всі зв’язки Каспрука з регіоналами

 • Брехня, зрада ідеї Майдану, а далі що?? Та Каспрук взагалі скоро злиє Чернівці… Проп’є його…

 • Напишіть відгук

  Ваша пошт@ не публікуватиметься.

  Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Магія чисел і рожева мрія Каспрука