Куди зник хрест з Центральної площі Чернівців? У міськраді дали відповідь

01.04.2024

Хрест було встановлено без жодних дозволів

Кілька днів тому з Центральної площі у Чернівцях зник хрест. Виявилося, що внаслідок буревію хрест отримав конструктивні пошкодження, тому його вирішили прибрати.

Про це повідомляють у пресслужбі міської ради, пише видання “Чернівецький промінь”.

“Для того, щоб убезпечити містян та гостей міста від потенційної загрози падіння цієї тимчасової споруди на Центральній площі, прийнято рішення про демонтаж.
Наразі немає жодних дій щодо повернення хреста, встановлення іншої конструкції чи тимчасової споруди”, – йдеться у дописі.

Зазначають, що дозвільної документації на встановлення цієї конструкції на площі не було.

Довідково. 7 квітня 2014 року під час Хресної ходи на Центральній площі на місці П‘єта встановили пам’ятний хрест, за ініціативи Української Греко-Католицької Церкви.

Куди зник хрест з Центральної площі Чернівців? У міськраді дали відповідь

Хрест П’єта – скульптурна композиція в центрі Чернівців висотою понад три метри, на якій були Божа Мати з тілом Ісуса Христа на руках та два ангели. “П’єта” (від італійського pieta – “скорбота”) – іконографічний сюжет, присвячений оплакуванню Богородицею свого Сина.
Пам’ятник встановлено в Чернівцях у 1827 році. Впродовж століття чернівчани вважали статую п’єти покровителькою міста, символом милосердя. 

Статую демонтувала румунська влада у 20-х роках ХХ століття, встановивши на її місці “пам’ятник воз’єднання” у вигляді воїна та бика, який топче копитами орла. Тоді пам’ятник перенесли до нинішнього Центрального ринку. За радянської влади монумент знищили.

Куди зник хрест з Центральної площі Чернівців? У міськраді дали відповідь

Пам’ятник П’єта до знищення Зазначимо, що чернівчани кілька разів реєстрували петиції щодо демонтажу хреста з площі.
Нагадаємо, у Чернівцях віртуально відновили пам’ятник, який стояв на Центральній площі майже сотню років тому. П‘єту називають першим пам’ятником Чернівців, адже монумент встановили на площі, коли там ще не було ратуші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи

Останні новини