Олександр Кацуба назвав найкращі напрямки для інвестицій

19.03.2024

Підприємець і експерт у сфері енергетики Олександр Кацуба назвав 4 інструменти, які вважає найкращими для інвестування у часи важких випробувань і криз, з якими має справу Україна.

Олександр Кацуба назвав найкращі напрямки для інвестицій

Перший інструмент – сільськогосподарська земля, найцінніший природний ресурс, який має Україна. З інвестиціями в землю почекати значного прибутку доведеться 5-10 років, але земля ніколи не втратить цінності, вважає Кацуба. Найбільшу цінність зараз має земля у Центральній та Західній Україні. Два основні джерела доходу — здача землі в оренду і маржа від перепродажу землі, коли вона подорожчає, особливо коли Україна наблизиться до вступу до ЄС.

Другий – облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Цей інструмент дозволяє інвестувати в короткостроковий ліквідний інструмент, який легко продати й конвертувати назад у готівкові кошти. На початку 2024 року дохідність річних ОВДП у гривні становила 16,8%, а ОВДП на 2,5 роки пропонують майже за 20%.

Третій – інвестиції в золото. Вкладати в золото й інші дорогоцінні метали — це найбільш консервативна інвестиція з можливих, інвестиції для обережних, пише Кацуба.

Нарешті, четвертий – інвестиції у розширення власного бізнесу або в бізнес-партнерів. Хоча обставини виглядають несприятливо, саме цей час — гарна можливість масштабувати власний бізнес: зайняти ніші, які звільнилися в Україні через війну або ж розширити бізнес на сусідні країни або навіть в Азію чи Африку.

Якщо у вас є можливість поєднати всі 4 перераховані інструменти, ви отримаєте збалансований по ризику і дохідності пакет. Це допоможе вам ефективно пройти складні часи, резюмує підприємець.

Олександр Кацуба — український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії АЛЬФА ГАЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи

Останні новини