Зробили “євроремонт”: унікальну буковинську церкву, якій 230 років, знищили під час реконструкції
![](https://promin.cv.ua/uploads/posts/2023-11/thumbs/1699808080_83bf780e-5790-47f0-b5f9-3e15d21eb8d6.jpeg)
У 1970 році церкву намагались відреставрувати, проте згодом дерев’яний гонт знову замінили на бляху
Церква Івана Сучавського — найвизначніша пам’ятка Виженки, яка перш за все вражає своїм місцем розташуванням — на пагорбі над долиною річки, в якому проходить основна вулиця села.
Про це йдеться у дописі NE:Urban у телеграм каналі, передає видання “Чернівецький промінь”.
Звичайно, існує легенда, що на цьому місці колись у давнину місцеві жителі розбили орду татар, яка йшла через Карпати. Очевидно, це не зовсім правда, але легенди таким місцям потрібні.
![Зробили "євроремонт": унікальну буковинську церкву, якій 230 років, знищили під час реконструкції](https://promin.cv.ua/uploads/posts/2023-11/medium/1699807509_00fdbc19-c84a-4095-9a10-39befe4c173b.jpeg)
![Зробили "євроремонт": унікальну буковинську церкву, якій 230 років, знищили під час реконструкції](https://promin.cv.ua/uploads/posts/2023-11/medium/1699807588_4515bc53-ff10-4ce4-bddd-50d79a652277.jpeg)
Цікаво, що в 1970-их роках храм пережив одну з реставрацій, в межах якої намагались повернути йому автентичний вигляд. Проте згодом дерев’яний гонт знову замінили на бляху.
![Зробили "євроремонт": унікальну буковинську церкву, якій 230 років, знищили під час реконструкції](https://promin.cv.ua/uploads/posts/2023-11/medium/1699807735_061357a4-753d-49bb-8872-2425726171fa.jpeg)
Фото як виглядала церква на початку попереднього століття.
Залишити відповідь