У бюджеті Чернівців не передбачена підтримка військових, підприємців і загалом громади

19.12.2022

Депутатка розкритикувала міську владу за прийнятий бюджет на 2023 рік

На цьому тижні відбулось засідання сесії Чернівеьцкої міської ради, на якому прийняли бюджет міста на 2023 рік. За дане питання проголосувало 22 депутати – всього половина депутатського корпусу. У бюджеті не передбачена підтримка військових, бізнесу, і загалом громади. 
 Про це пише депутатка міської ради Оксана Зубжицька.

  “Багато Проєктів рішень грудневої сесії винесли на розгляд в сесійну залу без обговорення в постійно діючих депутатських комісіях, а отже порушили права депутатів, а значить і не врахували інтереси громади. Натомість десятки мільйонів грн. «викинули в повітря» (нові тротуари- там де вони були хороші, модернізація світильників під час енергетичної кризи в країні і відключеному світлі на вулицях…) і все це під час воєнного стану в країні”, – пише депутатка. 

На думку Оксани Зубжицької, у бюджеті міста необхідно передбачити підтримку громади та підприємців краю, адже це робочі місця, за якими стоять люди. Платоспроможність людей падатиме, а борги за комунальні послуги – будуть рости.  

“Передбачаю, що у 2023 році багатьом мешканцям нашої громади буде важко сплатити навіть комунальні послуги, отже виникне велика заборгованість, особливо за постачання тепла, яку потрібно буде допомогти закрити (це десятки млн грн.).

Ніякої підтримки не передбачено у бюджеті міста на 2023 рік і для бізнесу (малий, середній, великій) та підприємців, а це все робочі місця- засоби для існування десятків тисяч родин.

На мій погляд Бюджет на 2023 рік має допомогти всім вижити, а бізнесу втриматися на плаву.
2023 рік – це не про прибутки й розвиток, а про ВИЖИВАННЯ і підтримку один одного в прямому значенні цього слова”, – зазначає Зубжицька.


 Депутатка зауважує, що проєкт бюджет був підтриманий лише половиною депутатського корпусу.

“Бюджет на 2023 рік прийняли 22 голосами – всього половиною депутатського корпусу”, – йдеться у дописі.


 У міському бюджеті на 2023 рік не передбачена підтримка військових, а кошти, які передбачені в резервному фонді бюджету використовуватимуться на розссуд виконачого комітету.

“На жаль, не передбачили коштів за цільовим використанням для підтримки і наших військових.

Хоча по всій країні органами місцевого самоврядування передбачаються кошти на виконання принятих Програм «Національного спротиву», які сприяють підвищенню обороноздатності держави, наданню обороні України всеохоплюючого характеру та забезпеченню готовності громадян України до національного спротиву.

Гроші для підтримки військових, які передбачені в Резервному фонді бюджету ЧМР – це …. гроші для використання на власний розсуд Виконавчого Комітета та мерскої більшості на будь-які потреби, а не для військових.
На жаль… і це при тому, що перевиконання за 2022 рік майже + 300 млн. грн”, – зазначає депутатка.


 Наостанок, депутатка підкреслює, що завжди буде підтримувати інтереси мешканців громади.

“Запам’ятайте, шановні Чернівчани, програма – це задекларовані на бумазі наміри… Крапка.

І тільки передбачені обсяги фінансування за конкретними пунктами Програм – це гарантії

Підтримувала! Підтримую й надалі буду підтримувати інтереси мешканців громади!
Разом ми сила!”, – підсумовує Оксана Зубжицька.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи