«Єдина альтернатива» зірвала засідання земельної комісії у Глибоці

17.02.2022

Представники партії, яка планувала наводити лад, вкотре продемонстрували громаді, що закон для них не писаний

У Глибоцькій селищній раді представники «Єдиної альтернативи», порушуючи закон, зірвали засідання земельної комісії. Про це повідомляє hlyboka-news.com.

Голова земельної комісії Анатолій Тімофті, перебуває у конфлікті інтересів, одночасно являючись депутатом, заступником Глибоцького селищного голови та головою земельної комісії, що прямо порушує чинне законодавство. За підтримки колег по фракції «Єдина Альтернатива», Тімофті категорично відмовився передати головування секретарю комісії Микитюк Ю. І. та намагався у незаконний спосіб проводити засідання.

Реагуючи на грубе порушення законодавства депутати фракції «Слуга народу” в Глибоцькій селищній раді висунули пропозицію, про передачу функції головуючого секретарю комісії Микитюк Ю. через виникнення конфлікту інтересів у Тімофті А.В та у зв’язку з наявністю кворуму продовжити проведення засідання, але дана пропозиція була відхилена депутатами Єдиної Альтернативи, після чого засідання було закрито.

Варто зазначити, що після призначення Тімофті А.В. на посаду заступника він перебуваючи в конфлікті інтересів брав участь у голосуванні у двох минули чергових сесіях Глибоцької селищної ради (18 сесії селищної ради VІІI скликання 23 грудня 2021 та 19 сесії селищної ради VІІI скликання 20 січня 2021), що підтверджується результатами поіменного голосування на офіційному сайті Глибоцької селищної ради. http://hlyboka.golos.net.ua

Раніше, 9 грудня 2021 року, депутати фракцій «Єдина Альтернатива» та «Європейська Солідарність», що утворюють провладну більшість у Глибоцькій селищній раді, затвердили Анатолія Тімофті заступником Глибоцького селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради. Дане рішення набрало чинності 14 грудня 2021 року.

Довідка:

Відповідно до чинного законодавства, у випадку затвердження місцевою радою кандидатури особи, яка є депутатом місцевої ради, на посаді заступника голови, зазначена посадова особа повинна достроково припинити свої повноваження депутата відповідної місцевої ради, оскільки заступник голови за посадою входить до виконавчого комітету місцевої ради (частина третя статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Згідно з частиною сьомою статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що на осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, в т. ч. і на заступника (заступників) голови, поширюються такі ж вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом як і для голови. А саме, голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Враховуючи вище зазначене, заступник голови з питань діяльності виконавчих органів місцевої ради не може бути депутатом будь-якої місцевої ради.

Також законом не передбачено можливості варіювання входження чи не входження заступника (заступників) голови з питань діяльності виконавчих органів ради до складу виконавчого комітету місцевої ради, оскільки згідно з частиною третьою статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» він входить туди за посадою.

Варто зазначити, що частиною першою статті 5 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” передбачено, що повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційним документом, без прийняття рішення відповідної ради, зокрема обрання або призначення особи на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Затягнути пояси і ходити пішки

Останні новини