Клічуку створюють образ господарника: сортування сміття виявилось збитковим проєктом

21.01.2022

Міська влада збрехала, що заробляють на сортуванні сміття

Коли у місті є господар, то гроші заробляють навіть зі сміття. Подібними заголовками замайоріли деякі чернівецькі ЗМІ. Проте ми провели власні підрахунки аби переконатись, що влада лише намагається створити меру образ господарника.

Команда Клічука намагається переконати чернівчан, що він господар. Кажуть що за три місяці зі сміття міська казна поповнилась на кілька сотень тисяч гривень. А тепер давайте підрахуємо скільки витрачено податків, які сплатили чернівчани до міського бюджету для цього нібито заробітку.

За інформацією чернівецької міської ради за три місяці на полігоні відсортували 80 тонн ПЕТ пляшок в середньому за одну тону можна виручити від 4 до 5тис гривень. При найпривабливіших пропозиціях увесь цей пластик реалізували за 400 тисяч гривень. Ще чиновники ратуші розповідали, що за період відколи «Спецкомунтранс» самостійно зайнявся сортуванням сміття вдалось зробити вибірку 11 тонн скляної тари. Вартість такої сировини на ринку 600 грн за тонну. Тож тут місто отримало 6 600 гривень.

Від реалізації усього зібраного вдалось отримати 406 600 гривень. Однак це не чистий дохід. Якщо врахувати, що для сортування сміття влада найняла 19 працівників, то щонайменша сума необхідна для оплати їхньої праці 370 500 грн. До того ж за найманих працівників сплатили єдиний соціальний внесок 81 510 грн. Тож лише на оплату праці з урахуванням податків витратили 452 010 гривень.

Тобто виходить, що з міського бюджету на сортування сміття ще додатково витратили 46 тисяч гривень. Це якщо не говорити про інші витрати. Але  вочевидь у  представників влади з математикою не все гаразд.

Зауважимо, що в місто хотів зайти інвестор, який був готовий за власні кошти почати здійснювати переробку сміття. Про це на своїй сторінці у соціальних мережах повідомив депутат Чернівецької райради та екоактивіст Артем Жук.

«Протягом 2021 року інвестори з європейських країн вели переговори з міською владою щодо будівництва сортувальної лінії на території сміттєзвалища. Мінімальні суми інвестицій, які готові були вкласти міжнародні партнери на вигідних для міста умовах, — від 8 мільйонів євро. Компанія з США — більше 50 мільйонів євро. Компанія з Польщі — більше 20 мільйонів», – розповідав Артем Жук.

Однак у міськраді вирішили відхилити цю пропозицію.

«У відповіді на звернення інвестора вказано, що наразі проводити такі переговори недоцільно, тому що комунальному підприємству Спецкомунтранс був наданий дозвіл на сортування сміття.

Процес який відбувається на Чорнівському сміттєзвалищі він має бути прозорим. Ми маємо розуміти які компанії там працюють, яка кількість людей, хто вивозить це відсортоване сміття, куди і за які кошти його здає», – зазначає Артем Жук.

Але з інвестора не можна отримати відкатів чи інших неправомірних вигод. Тож за спробу нової влади створити образ господарника Роману Клічуку заплатили чернівчани. За їхні податки у збиток відсортували сміття, а інвесторів, які могли не тільки вирішити проблему вторинної сировини пластику, поліетилену та скла, а ще й сплачувати податок до міського бюджету проігнорували.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Реванш ОПЗЖ в облраді

Останні новини