Чернівці були одним із трьох міст, які підвищили вартість опалення не зважаючи на меморандум, – Оксана Продан

10.01.2022

Радниця голови Асоціації міст України розповіла як АМУ розробляло меморандум про не підняття тарифів на тепло у цьому опалювальному сезоні

У Чернівцях наприкінці червня міська влада майже вдвічі підвищила вартість опалення. І хоча невдовзі був прийнятий меморандум між Асоціацією міст України та Урядом про не підняття тарифів на опалення, Роман Клічук не поспішав виконувати умови меморандуму. Лише під тиском депутатів міськради, через 20 днів після підписання меморандуму, у Чернівцях таки повернули тариф до попереднього рівня.

«На жаль, у ситуації яка склалася, ми пішли на зустріч населенню і опустили ціни», – обурювався тоді мер Роман Клічук.

Радниця голови Асоціації міст України (АМУ) Оксана Продан у програмі «Після новин» на телеканалі «Чернівецький промінь» розповіла, що Чернівці були одним із трьох міст України, які підняли тариф не зважаючи на меморандум, але все одно потім всі три міста повернулися до попередніх тарифів.

«Мені звичайно неприємно, що Чернівці попали в число трьох міст, які хотіли або намагалися недотриматися домовленостей. Звичайно кожне місто мало свою аргументацію, чому вони це зробили. Але я, маючи відношення до роботи Асоціації міст України, бачу наскільки складно абсолютно в усіх населених пунктах, і в містах, і в маленьких громадах, з грішми. Скрізь є проблеми, але всі мери, усі міські ради абсолютно всіх населених пунктів знайшли можливості для того щоб зберегти тарифи і не дати їм рости», – розповіла Оксана Продан.

Радниця голови АМУ зазначила, що згодом Уряд України дотримався своїх зобов’язань по зарахуванню заборгованості по різниці в тарифах.

«В останній день року Уряд виконав свої зобов’язання по зарахуванню заборгованості, оцієї різниці в тарифах. Ту різницю в тарифах, яку міста компенсували, стримували, тому що вартість тарифу одна, але вони залишили ціну для населення на рівні минулого року. Уряд 22 з 26 мільярдів гривень, станом на кінець року, уже компенсував. Це цифра, на яку мало хто з мерів сподівався підписуючи меморандум», – зазначила Оксана Продан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Реванш ОПЗЖ в облраді

Останні новини