Відчув себе емоційно зґвалтованим: чернівецький художник розповів як влада розглядала його петицію

13.10.2021

Тарас Полатайко зазначив, що топонімічна комісія, під головуванням секретарки міськради Марини Кирилюк, зверхньо розглянула петицію про повернення скверу у центрі міста історичної назви

Чернівецький художник Тарас Полатайко обурений процесом розгляду його петиції про повернення скверу на Соборній площі історичної назви площа Франца Йосипа. Художник зазначає, що петицію розглянули зверхньо і не вникали в суть запитання, а секретарка міськради Марина Кирилюк звела питання до того, що в Україні не місце австрійським назвам.

«Реакцією на мою промову була нотація пані Марина Кирилюк зверхнім менторським тоном: “У Вас гарне українське прізвище, яке мені подобається…”. Промова зводилася до того, що ми живемо в державі Україна, де не місце австрійським назвам. На моє питання, яким чином історична назва скверу суперечить українській державності – відповіді я не отримав. Натомість отримав ще одну нотацію з приводу того, що я вжив термін “фашизм”, який я дійсно вжив стосовно окупаційного режиму Антонеску, який депортував тисячі чернівецьких євреїв до таборів, і є міжнародно визнаним як фашистський режим. Але чомусь пані Марина вирішила, що я вжив термін стосовно України. Було це свідомим перекручуванням в стилі сесій міськради, браком історичної освіти, чи просто нерозумінням – не знаю», – зазначив Полатайко.

Нагадаємо сквер запропонували назвати «Днем Вишиванки», а рішення вже було узгоджено топонімічною комісією міськради Чернівців. Згодом художник Тарас Полатайко створив петицію про повернення скверу історичної назви, натомість Днем Вишиванки він запропонував назвати сад 14го корпусу ЧНУ, колишній сад Крайового уряду Буковини, спроектований архітекторами у стилі французького садово-паркового мистецтва. Зараз це 4 500 квадратних метрів занедбаної території у самому центрі Чернівців, тож таким чином її можна було б відновити.

Тарас Полатайко розповів, що комісія розглядала чомусь лише три абзаци його петиції, без основної конструктивної частини щодо оновлення саду 14 корпусу ЧНУ. Зрештою наприкінці на комісії з’явився Олексій Каспрук, який запропонував не перейменовувати сквер і сад і за цю пропозицію проголосувала більшість членів топонімічної комісії.

Попри те, що рішення комісій бездумно голосуються на сесії більшістю Романа Клічука, художник сподівається, що йому вдасться донести до депутатів повний зміст петиції.

«Вийшов я звідти емоційно згвалтованим. Рішення є рекомендаційним. Залишається сподіватися, що на сесії міськради, яка буде виносити остаточне рішення, буде дотриманий регламент і вдасться донести повний зміст петиції.

Марина Кирилюк, я як чернівчанин, який голосував за Вашу політичну силу, можу запитати, невже так важко доносити до членів комісії повний текст петицій та оголошувати регламент засідання? Це не змушувало б людей хвилюватись через те, що ними грубо маніпулюють, та зробило б роботу комісії фаховою та продуктивною», – обурився художник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Реванш ОПЗЖ в облраді

Останні новини