Клічук запевняв, що до опалювального сезону готові, але чернівчани будуть мерзнути ще мінімум тиждень

13.10.2021

Влада провалила старт опалювального сезону:  у місті теплом спромоглися забезпечити лише 4 школи із 45 та 13 садочків із 62

Попри те, що середньодобова температура вже кілька днів нижче 8 градусів і в оселях чернівчан холодно, за розпорядженням міського голови Романа Клічука, тепло в квартири подадуть не раніше 18 жовтня і то не всюди. Адже за один день запустити усю систему опалення не вдасться, і зазвичай це триває щонайменше тиждень. Чому купивши платний прогноз погоди і знаючи, що йде похолодання, влада не розпочала опалювальний сезон раніше, залишається лише здогадуватися.

Ситуацію для міської влади могло скрасити вчасний і повноцінний початок опалювального сезону у закладах соціальної сфери. Але зважаючи на специфіку чернівецької опалювальної системи, запустити опалення в більшості дитячих садочків не можливо без запуску опалення в усьому місті. А отже Роман Клічук свідомо і цілеспрямовано вводив в оману чернівчан, що з 11 жовтня стане тепло у лікарнях, школах та садочках.

Зрештою тепло не змогли подати навіть тим школам та садочкам, де це можливо без запуску великих котелень. В понеділок, 11 жовтня, керівник «Чернівцітеплокомуненерго» запевнив, що батареї будуть теплими у 17 садочках та усіх школах, окрім 12-ти, які взагалі виявилися не готовими до опалювального сезону і до кінця жовтня учні продовжать мерзнути. Все, що вдалося владі до середи, запустити опалення в 4 школах із 45, 13 садочках із 62, 2 дитячих лікарнях та перинатальному центрі. Решта об’єктів соціальної сфери і досі без тепла, в тому числі і ковідні лікарні.

У Ратуші ситуацію коментують неохоче, а пресслужба міськради взагалі намагається грати в «мовчанку»,  відмовляє у коментарях і відверто ігнорує запитання журналістів, які намагаються донести до чернівчан ситуацію, що склалася у місті з опаленням.

У КП «Чернівітеплокомуненерго» зазначають, що тепло подали тим закладам освіти, які були готові до цього, решта ж з різних причин не може прийняти теплоносій.

Чому школи та садочки виявилися взагалі не готовими до початку опалювального сезону, ми намагалися з’ясувати у керівниці управління освіти Ірини Ткачук, але виявилось, що з понеділка 11 жовтня вона поїхала на відпочинок. Щоправда, після першого нашого матеріалу про неготовність садочків та шкіл до опалювального сезону, головна освітянка міста видалила з мережі фейсбук світлини з відпочинку.

Міська влада намагається усіма способами приховати провальний старт опалювального сезону. У Ратуші хочуть дотягнути до довгих вихідних, щоб спала негативна хвиля від батьків,  які змушені були віддавати дітей у групи та класи, де температура була не значно вищою ніж на вулиці, і подекуди падала до позначки +10.

Тим часом через неготовність шкіл до опалювального сезону та низьку температуру в класах, що унеможливлює навчальний процес, освітяни змушені скорочувати уроки або ж переводити учнів на дистанційне навчання чи дострокові канікули. Та навіть у цій ситуації, діти будуть мерзнути у холодних квартирах, де тепло з’явиться не скоро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Реванш ОПЗЖ в облраді

Останні новини