Роботи по створенню музею Голокосту у Чернівцях призупинились: міська влада не може поставити один підпис

08.09.2021

Унікальний меморіальний музей за кошти меценатів планують збудувати на «Єврейському кладовищі», але наразі очікують поки керівництво міста збере робочу групу та вивчить питання

У Чернівцях планують реставрацію та будівництво меморіального комплексу «Бейт-Кадішін» на «Єврейському кладовищі». Але попри наявність рецензії вчених, концепції, меценатів та архітекторів питання будівництво зупинилося через один єдиний підпис від міської влади. При цьому, жодної копійки від міста на цей меморіал не просять, а готові все зробити за меценатські кошти. Про це в програмі «Після новин» на телеканалі «Чернівецький промінь» розповів відомий письменник та громадський діяч Йосиф Зісельс.

Ідея будівництва меморіального музею в якому розкрили б тему не лише Голокосту, а й звичайних чернівчан, прийшла ще в 1996 році. Йосиф Зісельс розповідає, що до 1939 року, дві третини міста це було єврейське населення, і саме історію цих людей розкриють у цьому музеї.

«Це було певне культурне середовище, яке сформувалось тут за часів Австро-Угорської імперії. І ця культура цього світу, люди які жили, просто зникли. І для мене було важливо віддати їм пошану пам’яті», – говорить Йосиф Зісельс.

Письменник розповідає, що ескізний проєкт розробили міжнародною командою тих хто знав історію Буковини та другої світової війни. Згодом створили концепцію, яку дали на рецензування вченим Америки, Румунії, Європи, які є фахівцями по цій території.

Проте усі роботи наразі зупинились через один єдиний підпис, який потрібен від міської влади. Більше того, виявилось, що заступники міського голови не орієнтувались навіть у цьому питанні.

«Зараз ми зупинились. Я в п’ятницю зустрічався з чотирма заступниками мера, вони не в матеріалі, вони вже 10 місяців. Це ж проєкт не просто черговий, а унікальний проєкт. Так він не дає можливо заробітку, але є ми не для заробітку працюємо, ми говоримо про духовний заробіток. Місто, Буковина отримає унікальний об’єкт якому немає аналогів.

Нам потрібен підпис для початку проєктування, є команда архітекторів, є ми як інвестори і замовники, від міста треба тільки підпис, бо місто розпорядник цієї землею», – зазначив Йосиф Зісельс.

Наразі на все, що спромоглась міська влада – це обіцянка створити робочу групу, яка має вивчити питання необхідного підпису.

Коментарі
  • Спочатку нехай Ізраїль поставить підпис про визнання голодомору в Україні.

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Велика чистка депутатів

    Останні новини