Голова ОДА розповів чому Чернівці не отримали кошти на ремонт доріг

26.08.2021

Коли громада, має 300 млн грн, але не спроможна організувати тендерні процедури, і лише кажуть «дайте кошти», то це так не працює

Голова Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук в інтерв’ю журналісту Юрію Чорнею прокоментував розподіл коштів на ремонт доріг в області і чому Чернівці не отримали грошей з розподілених державою на Чернівецьку область.

Посадовець зазначив, що кошти на область держава виділяє в залежності від протяжності місцевих доріг. Відповідно Буковина отримує приблизно 300 млн грн. Але з цих коштів лише до 20% можна використати на ремонт комунальних доріг, тобто доріг у населених пунктах. Тож при розподілі коштів доводиться розставляти пріоритети в бік громад, які не мають великих надходжень на відміну від Чернівців, які мають 300 млн грн на рахунках, але не спроможні організувати тендерні процедури та укласти угоди.

«У нас 52 громади, у нас сотні населених пунктів чекають кошти на ремонт доріг, і тому питання: кому в першу чергу допомогти? Ті, які не спроможні і не мають влеиких надходжень, ані з акцизу з продажу пального, ані мають великих виробництв та перспектив наповнення, але в тому числі там живуть наші люди, треба туди направити кошти. Гірські території, віддалені села, тому пріоритет іде звичайно туди.

А коли є потужна громада, яка має акумульованих власних коштів на рахунках 300 млн грн, але вони, ця громада, не спроможна організувати тендерні процедури, не уклала угоди, не визначила, які вулиці робити а першу чергу, і лише кажуть «дайте кошти», то це так не працює», – зазначив Осачук.

Окрім того голова облдержадміністрації прокоментував чутки, які розповсюджують наближені до мера Чернівців політичні сили, що кошти Чернівцям не дали нібито через помсту Офісу Президента. Ці чутки Сергій Осачук назвав технологіями маскування власної неефективності у роботі

«Є різні технології і маневри, як замаскувати власну неефективність у роботі. Хтось займає позу «мудрого тюленя», який коментує процеси, які сам не міг організувати, а хтось надумує політичні складові. Насправді, відповідь одна, вона дуже прозора, як чиста буковинська джерельна вода: зробіть проєкт, укладіть договір, покажіть яку частку фінансування ви направили свою, решту ми докладемо. І це єдиний формат нашого діалогу», – наголосив голова ОДА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Велика чистка депутатів

Останні новини