Чернівецька влада має пів мільярда гривень на ремонт водогону, але не спроможні реалізувати проєкт

15.07.2021

У Каспрука розкритикували Клічука і його команду за бездіяльність

Чернівчани і далі все частіше будуть залишатися без водопостачання, адже старий водогін вже тріщіть по швах і прориви стаються один за одним. Проблему має вирішити модернізація водогону за кредитні кошти європейського банку, однак з реалізацією даного проєкту нова міська влада не поспішає.

Більшість чернівчан вважає, що місто не має коштів на капітальний ремонт водогону і потребує у цій ситуації негайної допомоги держави. Але кошти є, і їх достатньо. Це 17 млн. євро  (майже 550 млн грн, – прим.ред.) кредиту німецького банку, за невибірку яких водоканал вже розпочав сплачувати штрафні санкції. Про це на своїй фейсбук-сторінці написала радниця Олексія Каспрука, лідера фракції «Пропозиція» у міській раді, Ірина Карімова. Екс чиновниця міськради розкритикувала команду Клічука за неспроможність приступити до реалізацію проєкту з модернізації водогону.

Міська влада мовчить про те, чому у цьому році не приступили і скоріше ж за все вже не приступлять до заміни аварійних ділянок водогону за кошти німецького банку.

Наразі є розроблена проєктно-кошторисна документація, був оголошений тендер, подача заявок на який мала тривати до 9 грудня минулого року. Однак коли до влади прийшов Клічук та «Єдина альтернатива», тендер скасували. У Клічука і досі не прокоментували з яких причин цей тендер, у якому брали участь кілька міжнародних компаній, визнали таким, що не відбувся. Взяти відповідальність на себе та повідомити чернівчанам причини цього рішення ніхто не зголосився.

«Насторожує те, що у спекотні дні, коли місто на кілька днів залишилося без води, ще й в умовах нестабільно епідемічної ситуації, активних дій влади щодо забезпечення водою критичних об’єктів соціальної інфраструктури, найбільш уразливих категорій споживачів не спостерігалося, комісія з ТЕБ та НС відповідних рішень не приймала. Гасло «брати відповідальність на себе» цього разу не спрацювало, бо влада обрала тактику «не тягнути негатив на себе», переклавши усю відповідальність на водоканал», – написала Ірина Карімова

Наразі Роман Клічук та його команда ефективних менеджерів має і гроші, і документи на заміну магістрального водогону, але попри це місто увійде в зиму з аварійним водогоном і регулярними відключеннями чернівчан від водопостачання.

Коментарі
  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини