У магазинах Клічука знайшли «ліві» акцизні марки, – ЗМІ

04.11.2020

Журналісти знайшли ще одну схему за якою магазини, які пов’язують з кандидатом на посаду мера Романом Клічуком, ймовірно уникають сплати акцизного збору

Чотири з п’яти пляшок алкоголю, придбаних у мережі магазинів Клічука, мали акцизні марки з ознаками фіктивності. Про це йдеться в сюжеті телеканалу ТВА.

Журналісти вже розповідали, як у магазинах Клічука продають підакцизні товари за не фіскальними чеками. Після того як цією схемою зацікавилися податківці, у мережі магазинів кандидата на посаду мера стали таки видавати фіскальні чеки. А горілка яку продавали дешевше ніж мінімально допустима межа, зникла з прилавків.

За словами начальника управління податкового аудиту ГУДПС у Чернівецькій області Володимира Мудрицького, видача нефіскальних чеків на підакцизні товари, зокрема горілку – це нехтування нормами законодавства, адже у такому випадку магазини, які пов’язують з кандидатом, використовують не призначену для підакцизних товарів електронно-комп’ютерну систему обліку.

«Вже встановлений факт продажу алкогольної продукції без видачі фіскального чеку. Надання не фіскального чеку – це є порушення чинного законодавства, за яке передбачена відповідальність», – зазначив Мудрицький.

Однак це не значить що тепер усі магазини Клічука сплачують усі податки та збори.

Щоб перевірити акцизну марку на пляшці з алкоголем достатньо зайти в електроний кабінет Державної податкової служби України і ввести інформацію, яка є на акцизній марці наліпленій на пляшку.

І виявилось, що на 4 із 5 придбаних у магазинах Романа Клічука пляшках, акзицзні марки, які не значаться в базі податкової. Це значить цей акциз просто не видавали, тобто акцизний податок із кожної такої пляшки не сплачується.

Начальник головного управління ДПС в Чернівецькій області Віталій Шпак розповів, що податківці неодноразово перевіряли заклади Романа Клічука,  і за порушення були застосовані фінансові санкції. Точні суми не називали, але зазначили, що вони досить великі.

«Що стосується даного суб’єкта підприємницької діяльності, то ми неодноразово його перевіряли. Були застосовані фінансові санкції, які потім були сплачені. Я зараз не буду говорити про суми. Просто говорю, що всі ті міри, які ми повинні робити, ми проводимо. Там були досить великі суми», – розповів головний податківець області Віталій Шпак.

Довідка:

За роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями без марок акцизного податку чи з підробленими марками накладають штраф від 200 до 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400-10200 грн) з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі (ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення; КУпАП).

За зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств — виробників, імпортерів і продавців таких товарів, — штраф від 100 до 250 НМДГ (1700-4250 грн.) з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів (ст. 164-5 КУпАП).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи

Останні новини