Ми створимо на Калинівському ринку гідні умови для підприємців та покупців, – Михайлішин

20.10.2020

Депутат Чернівецької міської ради обговорив з підприємцями ризики введення касових апаратів та плани щодо благоустрою найбільшого ринку країни

Не лише забирати кошти з  комунального підприємства «Калинівський ринок», але й допомагати йому розвиватися. Ось чого хочуть від очільників міста підприємці. Про це вони говорили під час зустрічі з депутатом Чернівецької міської ради Віталієм Михайлішиним.

«Ми хочемо, щоби місто також допомагало ринку. Якщо зараз вирішать ввести касові апарати, то нам потрібно буде наймати бухгалтерів, які б «вели» нас. А ми наразі змушені ставити мінімальні ціни, щоби конкурувати з магазинами та торговельними центрами. І нам це дуже важко роботи, бо в місті гарні магазини, а люди хочуть більше сервісу», – зізнається підприємець Микола Боднарук.

У зв’язку з цим дохід у підприємців мінімальний. Це стало причиною того, що чимало торговців з Калинівського ринку виїжджають на заробітки до Польщі та Чехії.

«Торгові місця з 2 по 9 ряд – «мертві». Більшість торгових майданчиків намагаються здати в оренду або продати. Влада про нас забула і лише «висмоктує» кошти для наповнення бюджету», – каже Микола Боднарук.

Підприємці визнають – Калинівський ринок мав розвиток  протягом 2011 – 2014 років. Зараз комунальне підприємство деградує.

«Борди з рекламою Калинівського ринку треба вішати в Івано-Франківську, Тернополі, Хмельницькому, як колись ми і робили. Завдяки цьому до нас їздили з усієї західної України.

Але для цього ми повинні створювати всі умови: робити рекламу на всю Україну, облаштовувати безкоштовні стоянки, організовувати автобусні тури до Чернівців», – каже Віталій Михайлішин.

Ще одна проблема, про яку говорили під час зустрічі – відсутність даху над територією ринку. Це спричиняє чимало незручностей під час негоди і для відвідувачів, і для продавців.

«Ми хочемо дати вам можливість займатися торгівлею навіть коли сніг або дощ. Ви не повинні думати, чим накрити своє торгове місце», – каже Віталій Михайлішин.

Підприємці сподіваються, що ситуація на ринку зможе якісно змінитися, якщо місто отримає нового господаря.

«На «Калинці» зараз немає хазяїна, як і в цілому в місті. Наші люди сподіваються, що ситуація зміниться – до влади прийдуть справжні господарі, які розуміють, що потрібно робити. Бо зараз з людей за все беруть гроші, нічого не даючи натомість. Ми не маємо навіть безкоштовного туалету», – каже підприємець Мирослав Гуцул.

Своєю чергою Віталій Михайлішин зазначив, що ринок є робочим місцем підприємців та продавців. За ці місця люди сплачують гроші.

«В такому разі вас комунальне підприємство повинне забезпечити всіма умовами: дах над секторами, безкоштовні вбиральні і стоянки. І міська влада докладе усіх зусиль, аби це було зроблено вже наступного року.

Зрештою, від цього виграють усі: і підприємці, і місто. Щобільше зароблятимуть підприємці, то більшими будуть надходження до бюджету. Я здивований, чому підприємство в такому стані та не розвивається, маючи такий потенціал», – каже Віталій Михайлішин.

Насамкінець депутат Чернівецької міської ради зазначив, що виступає проти того, аби обмежувати роботу ринку під час карантину, а також вводити в таких умовах касові апарати.

«Ті, хто пропонує вводити касові апарати, мабуть ніколи не торгували і не мають уявлення, як це – друкувати чеки взимку, на морозі. Я вже мовчу про додаткові фінансові витрати. А в людей зараз і так немає грошей.

Тому ми робитимемо все, аби люди мали змогу працювати далі і заробляти, а не сидіти на карантині, не знаючи, чим годувати сім’ю завтра».

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Клічук судиться з Чернівцями

Останні новини