Для початку ремонту Рівненської все підготовлено: очікують кошти

24.09.2020

Вулиця Рівненська у Чернівцях щонайменше два десятиліття не мала нормальної дороги. На тамтешній дорозі, попри її жахливий стан, доволі жвавий автомобільний рух – адже ця вулиця є частиною так званого «Малого об’їзного кільця» міста. Тим часом, сам мікрорайон активно розбудовується.

Та попри це, породіллі (тут розташований один з найбільших пологових будинків міста), сотні мешканців вулиці та їхні маленькі діти змушені щодня дихати пилом, який стовпом стоїть на вулиці від машин, що проїжджають цією дорогою.

«Влітку дорогу поливають. Але цього вистачає рівно хвилин на 20 і пил знову піднімається та немає чим дихати. В дитини вже алергія на пил. Страждають усі жителі цієї вулиці», – обурюються жителі прилеглих будинків.

За словами місцевих жителів, у теплу пору року вони навіть не мають змоги провітрювати свої оселі, бо навіть у квартирах на 8 поверсі пилом вкриті меблі та підлога, якщо відчинити вікна.

Проблему у міськраді знають та активно шукають шляхи вирішення. Навіть, не зважаючи на складну економічну ситуацію, яка склалась внаслідок карантинних обмежень  (станом на сьогодні бюджет міста недоотримав 160 млн. грн., а до кінця року ця сума зросте до 200 млн. гривень), сьогодні у місті триває масштабний ремонт вулиці Кармелюка. Що ж стосується Рівненської, то саме на будівництво дороги мали піти 45 мільйонів гривень із 150 млн. кредиту, які міськрада планувала взяти у двох вітчизняних державних банках. За погодженням цього кредиту депутати міської ради 7 серпня звернулись до Мінфіну. Однак виділення коштів було заблоковано.

Щоб розповісти мешканцям мікрорайону про ситуацію із ремонтом дороги, з ними у середу зустрівся депутат Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин.

«Ми вже провели тендер та визначили переможця. Сподівалися, що Мінфін нам все таки погодить кредит 150 мільйонів на розвиток нашого міста для того, щоб ми змогли зробити зокрема і цю дорогу», – каже Віталій Михайлішин.

Виділення коштів призупинили, до речі, за відповідним зверненням народного депутата.

Утім, разом з колегами у міській раді Віталій Михайлішин продовжує добиватися того, аби місто все ж отримало необхідні кошти для асфальтування цієї вулиці та має намір облаштувати там дорожнє покриття.

«Зазначу, що Івано-Франківськ узяв позику під 19,5%. А чимало міст взагалі брало кредити в євро. Тому сподіваюся, що Міністерство фінансів все ж змінить своє рішення,  і нам погодять капітальний ремонт вулиці. Проектно-кошторисна документація є і навіть маємо переможця тендеру. Потрібно лише знайти кошти», – розповів Віталій Михайлішин.

Секретар міськради Василь Продан у свою чергу зазначив, що Мінфін найближчим часом таки може погодити кредит. І що вже навіть готується наказ цього міністерства про погодження кредиту.

«Все що від нас залежало, ми зробили, підготовлений проект, проведений тендер. Як тільки розблоковують кошти – одразу починаємо ремонтні роботи», – сказав Василь Продан.

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Для чого мільйонеру влада?