З кишені чернівчан заплатили 14 млн грн за покриття збитків діяльності «ефективних» менеджерів команди Каспрука

02.07.2020

Гроші виділили з міського бюджету на підтримку Теплокомуненерго та Аеропорту

Вчора, на сесії міськради, депутати знову рятували комунальні підприємства Чернівців від неефективного менеджменту підлеглих Каспрука. З кишені чернівчан, на підтримку життєдіяльності двох комунальних підприємств, виділили майже 14 мільйонів гривень. МКП «Чернівцітеплокомуненерго» поповнили статутний капітал з бюджету на 8 млн 971 тис 200 гривень,  КП «Міжнародний аеропорт «Чернівці»  імені Леоніда Каденюка» на 5 млн гривень.

В «Аеропорту» і до відміни авіасполучення через карантин була непроста ситуація, адже навіть регулярний рейс на Київ не рятував підприємство, і з бюджету міста щоразу виділяли мільйони гривень «на підтримку» штанів. Згодом на махінаціях викрили головну бухгалтерку підприємства, яка з рахунку підприємства робила сумнівні проплати на значні суми за різні товари та послуги. Ну, а відміна авіасполучення в Україні призвела до того, що працівники з березня не отримували зарплату. Тож 5 мільйонів гривень пішли саме на ці цілі. При цьому директор «Аеропорту» Борис Морський отримує в середньому, згідно декларації про доходи, понад 32 тисячі гривень зарплати.

В свою чергу на «Чернівцітеплокомуненерго» ситуація плачевна в усіх напрямках. Підприємство провалило реалізацію проєкту модернізації опалення у місті. Ще в 2015 році взявши кредит 10 мільйонів євро, підприємство не спромоглось навіть розпочати реалізацію проєкту, тож за 5 років сплатили 3 млн грн штрафу лише за невиємку кредиту. Окрім того ніхто не відміняв виплату відсотків. За борги підприємству вимкнули електропостачання, а працівники не отримали зарплату за травень та червень.

Тож з отриманих майже 9 млн грн «Чернівцітеплокомуненерго», 2,6 млн грн  спрямує на виплату заробітної плати  працівникам підприємства за травень, 1,5 млн грн – оплату послуг з розподілу електроенергії, 1 млн грн – за постачання електроенергії у березні – квітні цього року,  2,380 млн грн – на оплату послуг з  розподілу природного газу у квітні-травні,  971,2 тис. грн. –  на погашення тіла кредиту та відсотків за проектом НЕФКО з модернізації  системи теплопостачання, – пише “Чернівецький промінь”.

Зрештою перспектив для стабілізації ситуації найближчим часом не передбачається, тож вже за місяць, обидва керівники комунальних підприємств, з високою вірогідністю, знову будуть на сесії міськради вимагати кошти на порятунок підприємств.

Comments

comments

Коментарі
  • Дайте їм ще премію та виженіть до біса та заяву на них за злочинну бездіяльність та марнування бюджетних коштів. Чого ще чекати?

  • Закройте нахер этот никому не нужный,нерентабельный аэропорт,хватит содержать бездельников.Постройте в конце концов на его месте ипподром,казино(Нью-Васюки или Нью-Лешаки),хоть налоги в город пойдут.

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Чернівчани хочуть політичних страт