Фальсифіковане масло у дитячих садочках: Прокуратура відкрила провадження за зловживання владою Мартинюком

25.01.2020

Головний освітянин Чернівців Сергій Мартинюк знав, що масло не відповідає вимогам договору, але підписав угоду на суму понад 3 мільйони гривень.

Договір про постачання 23 тон вершкового масла у чернівецькі садочки підписали наприкінці грудня. Про те, що завдяки улюбленому чиновнику Каспрука, чернівецьких дітей труять фальсифікованим маслом, ніхто б і не дізнався. Але журналісти 1+1 оприлюднили результати спецпроекту де досліджували вершкове масло.

Найгірша якість масла по Україні була у  Івано-Франківського міськмолокозаводу. І саме з ним керівник управління освіти Чернівецької міськради Сергій Мартинюк підписав договір на постачання масла в усі чернівецькі садочки впродовж 2020 року.

Головний освітянин навіть не приховував, що знав про низьку якість масла цього виробника, і зізнався журналістам, що перед підписанням договору брали проби масла і продукція не зовсім відповідала тим параметрам, які були зафіксовані в документації. Не зважаючи на це з молокозаводом уклали угоду на суму понад 3 мільйони гривень. І тепер залишається лише здогадуватись, що, або скільки, змогло переконати Мартинюка підписати угоду з недобросовісним виробником і тим самим погодитись з тим, що чернівецьких діточок будуть труїти фальсифікатом.

Зрештою з’ясовувати які мотиви керували Мартинюком під час підписання угоди буде вже прокуратура області в рамках відкритого кримінального провадження за зловживання владою.

У пресслужбі відомства повідомили, що  з метою з’ясування обставин забезпечення дошкільних навчальних закладів міста якісними продуктами харчування за бюджетні кошти, Чернівецькою місцевою прокуратурою 24 січня розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Нагадаємо, що згідно всеукраїнського опитування чернівецька освіта вже другий рік поспіль визнається найкорумпованішою в Україні. Тож депутати міської ради неодноразово вимагали від Олексія Каспрука звільнити головного освітянина Сергія Мартинюка через численні корупційні скандали, але міський голова завжди стає на захист свого підлеглого.

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як чернівчани стали кріпаками

Останні новини