За невикористаний кредит НЕФКО Чернівці вже сплатили 5 мільйонів штрафу

29.11.2019

Більше 4 років у міській раді не можуть освоїти кредитні кошти НЕФКО. Заходи з енергоефективності мали провести у 36-ти закладах бюджетної сфери, зокрема садочків та шкіл. Однак програма на 9 мільйонів євро досі не виконана.

Як зазначив у програмі «Чия правда?» на телеканалі «Чернівецький промінь» секретар Чернівецької міської ради Василь Продан, на сьогоднішній день не реалізовано навіть 50 відсотків проектів. За ці чотири роки значно  зросли ціни і тепер робіт за ці кошти роблять в два рази менше, ніж планувалося. А у зв’язку з тим, що кредит не використаний, місто заплатило вже близько п’яти мільйонів штрафних санкцій. І все це наслідок безгосподарності та недолугого керування містом Каспрука.

«Щоб брати кредити багато розуму не потрібно. Нажаль нашій фракції тоді не вдалось переконати депутатський корпус йти зовсім іншим шляхом. У нас на той момент було 230 мільйонів на рахунку, а ми позичаємо 5 мільйонів євро під відсоток, мало того це все у валюті. І ми бачимо яка реалізація цього проекту. Якщо ти не вмієш реалізовувати, чому ти втягуєшся в кредити на мільйони» – заявив Василь Продан.

Більше того, за словами Василя Продана, через те, що за цих чотири роки значно  підвищились ціни, «робіт за ці кошти роблять в два рази менше, ніж планувалося».

Секретар міськради переконаний, що певні особи були фінансово мотивовані повісити цей кредит на місто, проте віддавати його доведеться усім чернівчанам.

«Коли ці кошти залучаються, є посередник, який отримує свій відсоток. Якщо 5 мільйонів євро беруться кредитні зобов’язання на міську раду і ми всі чернівчани відповідаємо майном і бюджетом міста, а хтось при цьому заробляє 5%, 250-300 тисяч євро, то звичайно ми розуміємо мотивацію тих людей засунути цей кредит місту», – зазначив Василь Продан.

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як чернівчани стали кріпаками

Останні новини