Голова облради розповів як передавали в оренду санаторій в Брусниці, яким зацікавилось НАБУ

08.11.2019

Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян в програмі «Пряма відповідь» на телеканалі «Чернівці» детально розповів про усі перипетії навколо санаторію в Брусниці, оренда якого викликала резонанс та зацікавленість НАБУ.

Інвестора для санаторію в Брусниці намагаються знайти вже багато років. А у 2013 році навіть передавали в оренду, щоправда вже через рік, фірма, яка його отримала в оренду, відмовилась від нього.

«У 2013 році облрада вже передавала цей санаторій в оренду юр.особі. Тоді фірма отримала його без конкурсу, прямим голосуванням і була зареєстрована в офшорних компаніях. Але нові власники провели ретельний аналіз і відмовилися від продовження угоди. Через рік облрада припинила угоду», – розповів Іван Мунтян.

А у 2015му році до облради звернувся колектив і підприємці з проханням приймати відповідні рішення, бо санаторій практично руйнується. Облрада винесла проєкт рішення щоб знайти інвестора, але за 3 роки пропозицій так і не надійшло.

«2015 року майнова комісія обласної ради винесла відповідний проект рішення після того, як взяла до уваги це звернення колективу і підприємців. І виставила цей проект рішення з відповідними умовами: як мінімум у найближчі 5 років вкладати 4,5 млн грн, і сплачувати орендну плату за використання майнового комплексу.

Пройшло більше 3 років, але ніяких пропозицій від інвесторів так і не надійшло», – зазначив голова крайового парламенту Буковини.

Та звернення людей про жахливий стан санаторію тривали. Наприклад, учасники АТО, які отримували путівки на оздоровлення в санаторій, не могли перебувати там більше 3-4 днів, бо умови там жахливі – хтось порівняв їх навіть з умовами концтабору.

До відбудови санаторію намагались залучити і іноземних інвесторів. Але ніхто не брався за такий затратний об’єкт. Натомість інвестор, який зрештою взяв в оренду санаторій, погодився навіть на доволі непрості фінансові умови. Адже щомісячно треба сплачувати понад 81 тисячу гривень та впродовж 5 років вкласти у реконструкцію понад 4,5 мільйони гривень та ще й пілогове навантаження

«Я запрошував до цього об’єкта, і закордонних інвесторів на різних офіційних зустрічах, форумах, бізнес-форумах. Як представник обласної ради, завжди називав перелік об’єктів, які можуть бути надані при нормальних інвестиціях. Я запрошував і президента округу Швабії, і голову Сучавської повітової ради. Георгій Флутур був там на місці, подивився, стиснув плечами – такої можливості від Європи на сьогодні немає. Але з його сторони були слова: не повторіть ті самі помилки, які робили ми. Віддайте цей комплекс хоч за одну гривню вашому якомусь господарю, тільки для того, щоб воно виживало і розквітало. Щоби розбудували в області цей санаторій.

У нас виходило трохи не так: наша орендна плата була така, що не кожний міг би її сплачувати, щоби взяти цей об’єкт в оренду. Щомісячно треба заплатити 81 тисячу і плюс ПДВ, і впродовж 5 років вкладати не менше 4,5 млн грн в реконструкцію. І ще пільгові умови.

Всі ці умови інвестор взяв на себе. Підприємство було назване на сесії, воно має на території області не один комплекс готельного типу. Досвід показує, що такі люди набили собі руку, як потрібно вкладати кошти», – зазначив Іван Мунтян.

Також голова облради наголосив, що уся ця процедура передачі в оренду санаторію дотримана згідно з чинним законодавством, на засіданнях конкурсної комісії відбувалась відеофіксація, і усі ці матеріали є у вільному доступі.

У 2017-му році профільна комісія облради виїжджала на місце та обстежила цей комплекс, а інформація була доведена в сесійній залі депутатам, які прийняли доповнення щодо надання пільгових умов щодо учасників АТО та їхніх сімей, та інших категорій пільговиків.

«Це немале навантаження на інвестора. Бо крім того, що треба зберегти профіль, колектив, сплачувати всі податки і утримувати цей санаторій – ще є додаткові навантаження щодо пільгових умов такої категорії.

Після прийняття такого рішення в цілому, цей проект рішення був направлений на розгляд конкурсної комісії. Конкурсна комісія оголосила конкурс на оцінювача, яким пізніше було оцінено майновий комплекс, а також ця оцінка була затверджена на конкурсній комісії.

Конкурсна комісія відповідно до законодавства проводиться під відеонаглядом, і ці всі матеріали зберігаються в обласній раді. У будь-кого є можливість зробити запит і переглянути ці матеріали – ми готові їх надати згідно з чинним законодавством. Так само і правоохоронні органи можуть їх отримати.

Після того, як було оцінено майно, була визначена вартість щомісячної орендної плати, ці пропозиції знову були виставлені на конкурс. Після того, як був визначений учасник конкурсу, ця пропозиція, уже затверджена протоколом, передається на засідання профільної комісії, і ця комісія формує проект рішення, який знов виноситься на розгляд сесії обласної ради. Тобто вся ця процедура згідно з чинним законодавством дотримана, і ми весь цей час практично шукали нормального інвестора», – наголосив Іван Мунтян.

Джерело: “Новини Буковини

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

У Чернівцях скасована освіта

Останні новини