Юлія Тимошенко закликала аграріїв єднатися та не допустити розпродажу землі

04.10.2019

Вирішувати долю української землі має право лише народ на референдумі. Домогтися ухвалення законів про референдум та проведення всенародного голосування із земельного питання українці повинні спільно, бо від цього залежить майбутнє нашої країни.

Про це Юлія Тимошенко заявила вчора під час спілкування з аграріями, які зібралися перед Верховною Радою, протестуючи проти відкриття ринку землі.

Лідер «Батьківщини» обурилась тим, що урядовий законопроєкт про розпродаж землі був внесений до порядку денного без обговорення та рішення профільного комітету. І це при тому, що цей документ не сприймається наразі ні суспільством, ні аграріями.

Як зазначила Голова партії, законопроєкт несе небезпеку втрати суверенітету України, адже землю у прикордонних областях зможуть скуповувати особи з подвійним громадянством.

Окрім того, пояснила Юлія Тимошенко, передбачається, що першочергове право купити землю матимуть ті, хто орендують її. А зараз, як відомо, великі агрохолдинги сконцентрували в своїх руках величезні території і тільки чекають, як швидко їх придбати. До того ж, купити сільськогосподарські угіддя можна буде за встановленою ринковою ціною. Це означає, що якщо хтось на 100 дол. дасть більше, то матиме переважне право її купити, додала політик.

«Політичної волі найвищого рівня віддати землю українським фермерам, селянам немає. Є воля запустити сюди безмежні капітали, з якими не зможуть конкурувати прості фермери», – наголосила лідер «Батьківщини».

Неприйнятною Юлія Тимошенко вважає і норму про можливу для купівлі площу землі. Так, в одні руки можна буде придбати 0,5% всіх сільськогосподарських земель (це 210 тис. гектарів) і не більше 15% території області.

«Це означає, що одну область можуть придбати 6-7 людей. Треба пам’ятати, що в нас 72% території України – це сільськогосподарська земля. Це не лише розпродаж з молотка, це реально продаж території України», – переконана вона.

Політик закликала всіх аграріїв бути активними і разом протистояти розпродажу землі: «Або не дамо доторкнутися до нашої землі, або вони жорстко це зроблять, без врахування інтересів українців. Влада не має права розпоряджатися землею за всі прийдешні покоління», – сказала парламентарій.

Саме єднаючи зусилля треба зупинити процес включення законопроєкту щодо продажу землі до розгляду в парламенті, зазначила Юлія Тимошенко.

Голова партії домоглася того, що аграрний комітет ВРУ підтримав її пропозицію провести парламентські слухання щодо доцільності запровадження ринку землі до розгляду урядового законопроєкту в сесійній залі, а також на своєму засіданні в п’ятницю, 11 жовтня, розглянути всі законопроєкти щодо землі.

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як Чернівці перетворюють на село?

Останні новини