Чернівцітеплокомуненерго працює у збиток через найнижчий тариф в Україні

15.02.2019

тепло батареїЯкщо тариф не підвищать, чернівчани можуть залишитись без тепла

У Чернівцях зафіксовано найнижчий тариф за надання послуг з централізованого опалення в Україні. У теплокомуненерго зазначають, що ситуація критична – підприємство вже має чималі борги. Про це повідомив начальник комунального підприємства “Чернівцітеплокомуненерго” Олександр Меленчук.

“Ми хочемо підвищувати тариф, але яка буде ціна і коли це зроблять – не знаємо. Ціну нам повинні затвердити на виконкомі міськради, бо ми вже не підпорядковуємося НКРЕКП. Підприємство подало розрахунки, які мали перевірити, і на підставі цього ухвалити ціну. Члени виконкому ці документи ще розглядають”, – повідомив Меленчук.

Він додав, що на підприємстві мали намір лише відкоригувати тариф, але у міськраді вирішили, що потрібно встановлювати новий.

“Спочатку вирішили відкоригувати ціну через зростання ціни на газ, електрику та підвищення зарплати. Ріст становив би 20 відсотків. Так зробили у більшості міст, бо це швидше і дешевше. У нашій міськраді вирішили, що це не зовсім правильно і сказали створити новий тариф. А це – непростий процес”, – пояснив посадовець.

За словами Олександр Меленчука, наразі чернівчани сплачують найнижчу ціну за тепло, а це може загрожувати відключенням опалення, – пише МБ.

“У Чернівцях тариф на централізоване опалення на 50 відсотків нижчий, ніж по всій Україні. За гігакалорію мешканці Чернівців сплачують 1200 гривень з ПДВ, а в інших містах – 1700-2100 гривень. Наразі працюємо у шалений збиток. Якщо нічого не зробити, може бути крах підприємства. Ми вже не в змозі виплатити зарплату, не матимемо можливості заплатити за електроенергію та газ. Стоїмо практично на колінах. Якщо ситуація і далі буде погіршуватися, то через борги можуть відключити електрику і газ. А для мешканців – це холодні батареї у квартирах”, – повідомив Меленчук.

Джерело: molbuk.ua

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

10 мільйонів за культурні руїни

Останні новини