Начальник Чернівецької митниці Микола Салагор увійшов до списку топ-корупціонерів року

28.12.2018

салагор4Начальник Чернівецької митниці ДФС Микола Салагор посів четверте місце у рейтингу корупціонерів Буковини за 2018 рік, який склали активісти ініціативи «Закупівлі Чернівці».

Зокрема, Чернівецької митницею було укладено п’ять сумнівних договорів більше, ніж на 90 мільйонів гривень, а в іншій закупівлі безслідно зникли 16 мільйонів гривень – йдеться у дописі «Закупівлі Чернівці» на сторінці у facebook.

 “Почесне 4 місце посів голова Чернівецької митниці Державної фіскальної служби Микола Салагор. Саме його підпис стоїть під одним з найдорожчих та сумнівних п’яти договорів, укладених в 2018 році розпорядниками Чернівецької області, які перевищували 90 мільйонів гривень.

Це закупівля Чернівецькою митницею ДФС будівництва вантажної ділянки пункту пропуску для автомобільного сполучення “Порубне”. Вражає вона не лише заявленою сумою — майже 93 мільйони, а й результатами, бо десь загуляли 16 млн. грн.

15 червня 2018 року митниця уклала договір з маловідомою вінницькою фірмою ТОВ “Проектспецмонтаж” (а вінницькими теж на той час був керівник ДФС України та ГУ ДФС у Чернівецькій області). До цього ТОВ “Проектспецмонтаж” за бюджетні кошти в 2017 році виконувало ремонти котелень бюджетних установ або постачало їм вікна, двері чи укладало бруківку. Все — у Вінницькій області і все по допорогових закупівлях без конкурентів. А тут — 93 мільйони і прикродоння.

Та перемога-”соупадєніє” вінницького підприємства — це лишень квіточки. Адже 35% робіт по цьому будівництву виконуватиме субпідрядник чернівецька фірма ТОВ «Будторгінвест» (та що екс-начальника управління капбудівництва Чернівецької ОДА Дякона).

Чому це важливо? Тому що у березні 2018 року ТОВ “Будторгінвест” пробувало себе теж на цій закупівлі. Пропонувало 76,1 мільйон. Але тоді тендерний комітет всі заявки відхилив, бо не було надано підтвердження наявності людей і техніки (для дяконівської фірми), а у “Проектспецмонтаж” не було надано розрахунків. А на другу закупівлю, яка описана вище, ТОВ «Будторгінвест» подавався вже виключно як субпідрядник ТОВ “Проектспецмонтаж”. Ще одне суопадєніє в 16 мільйонів.

Тобто, митниця організовує перший конкурс, куди подається фірма, яка пропонує ціну на 16 мільйонів меншу від заявленої, але програє. Але потім ця фірма виконуватиме частину робіт (наразі це 35%, але хтозна, що буде далі) для компанії, яка виграла цей же тендер, але митниця заплатить їй майже стільки, скільки і закладено в закупівлі — 92,6 мільйони. Хороша картина вимальовується, правда?

Ну і як ви думаєте, скільки додаткових угод вже підписано по цьому договору? 21 додаткову угоду щодо внесення змін у кошториси та графіку виконання робіт укладено за півроку між Чернівецькою митницею ДФС та ТОВ “Проектспецмонтаж”, – йдеться у дописі.

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Каспрук дочекається посадок