Середюк розповів як проти нього фабрикували справу і хто замовив його затримання

08.11.2018

середюкЗаступник міського голови Чернівців Володимир Середюк, якого у травні 2018 року правоохоронці затримали з підозрою на хабарництво, заявив, що у цій справі відсутні будь-які матеріали з доказами його причетності до злочину.

Про це посадовець розповів у передачі “Майдан”, яка вийшла в ефір на телеканалі “Чернівецький промінь”, – повідомляє molbuk.ua.

За словами Середюка, досудове розслідування у цій справі було завершене приблизно місяць тому.

“П’ять місяців пройшло з моменту так званого затримання, коли мене було вперше допитано. При чому, допит проходив досить швидко, і фактично ті всі матеріали, і те, що задавав слідчий – це фактично все було те, що було п’ять місяців тому озвучено. А саме – матеріалів немає взагалі ніяких. Немає факту вимагання хабара, він не доведений. Друге – немає факту одержання коштів”, – сказав заступник мера Чернівців.

Він сказав, що після завершення досудового розслідування в правоохоронців є два шляхи – або закривати кримінальне провадження, або передавати справу до суду.

“Зустрівшись із слідчим на так званому допиті… Після допиту ми неформально спілкувались… Я запитував: “Які плани? Що ми далі робимо?”. Він каже: “Ви ж розумієте, вісім прокурорів працювали над справою. Задіяно відділ “К” СБУ і всі інші підрозділи, які брали участь у цьому шоу. Не можемо ми закривати таку справу. За це будуть відповідні санкції по відношенню до нас”. Але, як сказали мені не для протоколу, із восьми слідчих, троє відмовились від підписання обвинувального акту”, – повідомив Середюк.

Посадовець вважає, що правоохоронці, які вели його справу, “не хотіли брати на себе цю відповідальність, розуміючи, що справа для них у суді буде програшною”.середюк_хабар4

“Місяць крутилося це все, і буквально три тижні тому повідомили про те, що знайшли “смертника”, який під цим підписався. Відповідно, пішла процедура ознайомлення з матеріалами, всі фігуранти справи ознайомлюються”, – сказав Володимир Середюк.

Чиновник розповів, що “відверто спілкуючись із прокурором, задавав йому запитання” щодо того, кому вигідна справа проти Середюка:

“Факту передачі у вас не було. Ви знали, що грошей нема. Ви це знали достеменно. Навіщо треба було робити це шоу? Ви знаєте, що він відповів мені на це? “Нам також інколи потрібна картинка, щоб потім було вийти з чим у ЗМІ та прозвітувати й показати, як це все відбувається. Він мені дав відповідь. Він сказав, що, звичайно, вам ніхто не скаже прізвища та ім’я, але сказав, що вказівка була від керівництва”, – продовжив Середюк. (Зазначимо, що заступником Гепрокурора України є представник “Народного фронту” Дмитро Сторожук).

Водночас чиновник зазначив, що під час слідчих дій у травні правоохоронці відібрали в нього посвідчення заступника міського голови та мобільний телефон.

“Посвідчення повернули. А з телефоном, сказали, що мабуть треба буде попрощатися”, – повідомив він.

На запитання ведучого телепрограми, кому вигідна справа Середюка, посадовець відповів, що не є прихильником розкидатись звинуваченнями.

“Різні думки були. Але напевно я все ж таки не є політиком, тому я не прихильник розкидатися фразами… Навіть на своєму брифінгу я нікого особисто не звинувачував. Тому що прямих доказів у мене немає. А розкидуватись словами, опускаючись до рівня політикана, який хоче на цьому собі якісь бонуси одержати – напевно, я трохи не з тієї генерації”, – сказав В. Середюк.

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Оксана Продан — про головне

Останні новини