Володимир Бешлей розповів, які вулиці у Чернівцях відремонтують цього року

20.09.2018

бешлейЗа останній місяць у Чернівцях значно активізували ремонт доріг. Роблять не лише проїзні частини вулиць, але і тротуари обабіч та міжбудинкові проїзди. Враховуючи, що за останні чотири роки якісно відремонтовані у місті об’єкти, можна перелічити на пальцях, ми  вирішили з’ясувати, що дало можливість такими стаханівськими темпами відновлювати міську інфраструктуру та чи надовго вистачить цих ремонтів, адже роботи ведуть навіть вночі та у вихідні.

Прокоментував ситуацію депутат Чернівецької міської ради від фракції «Рідне місто» Володимир Бешлей, котрий судячи із його сторінки у соцмережі Фейсбук, контролює усі ремонтні роботи:

– Володимире Васильовичу, чернівчани здивовані такими темпами ремонтних робіт. Причому роботи розпочаті у багатьох місцях одночасно.  Людей цікавить чи не зійде асфальтне покриття разом із снігом після осінньо-зимового періоду?

– Ви бачили, у якому стані наша команда прийняли місто після керівництва Олексія Каспрука. Зараз доводиться вирішувати всі проблеми у авральному режимі, адже не секрет, що більшу частину будівельного сезону вже втрачено.  Запевняю вас – роботи виконуємо якісно із додержанням усіх норм та технологій. Підрядників обираємо лише тих, що здатні реально працювати, мають у наявності техніку та оборотні кошти для проведення робіт. Бо раніше міський голова запровадив хибну практику, коли підрядник аби тільки розпочати роботу, вимагав значну суму коштів наперед, у якості авансу. Наслідки сумні: підрядники кошти отримували, а роботи не розпочинали, аргументуючи відсутністю техніки, асфальтобетонної суміші, ба навіть дорожніх знаків, що ними позначають ділянки, де проходить ремонт. Нині вже нічого не бракує, місто запрацювало. Хоча проблеми є не лише у дорожньому господарстві, все місто вкрай занедбане. Будемо виправляти ситуацію. Принагідно, хочу попросити чернівчан набратися терпіння. Зробимо все, що від нас залежить, але неможливо виправити ситуацію за один день. У той же час, запрошую містян до конструктивного діалогу: всі слушні зауваження та пропозиції обов’язково врахуємо.

 – Люди жартують, що така активність комунальників та підрядників зумовлена тим, що ви використовуєте жорсткі методи роботи: мовляв, не здасте вчасно об’єкт, ноги в ємність з асфальтобетоном  і в Прут…

– Звичайно ж такого немає (сміється, – авт.). Але роботи контролюємо жорстко. Щодня буваю на об’єктах, але не лише для того, щоб перевірити якість робіт. Часто, підрядникам потрібна допомога комунальних служб, як то Водоканал, Міськсвітло, ЖРЕПи, адже під і над дорогами та тротуарами пролягають комунікації, і без профільних структур розібратися, як правильно зробити, аби потім не довелося виправляти помилки – дуже важко. Лише у взаємодії ми зможемо встигнути зробити частину міських доріг хоча б проїзними, бо часу вже не так багато. Щодо доріг, то станом на 1 серпня із 146 об’єктів зроблено тільки 2. Хіба це робота?

– Ми часто чуємо від ваших опонентів про те, що ремонтів не проводили, бо міська рада не виділяла коштів та заважала чиновникам працювати

– Це чергова маніпуляція. Депутати виділили на капітальний ремонт чернівецьких доріг понад 108, 5 мільйона гривень. З них до вересня не освоєно майже нічого. Скажу більше: після «геніально» проведених тендерів та виплати авансів, про які я вже казав вище, держказначейство заблокувало рахунки департаменту ЖКГ. Річ у тім, що ТОВ «ЛК Машинері» не використало взятий аванс і зараз не хоче його повертати. Вважаю, що це саботаж, аби не дати нам навести порядок з дорогами, але сподіваюся скоро і це питання вирішиться. А поки добросовісні підрядники працюють, залучаючи власні ресурси.

– Що вже вдалося зробити?

– Наразі  капітально відремонтовано аварійні відрізки: Кармелюка, Щербанюка, перехрестя Енергетична-Ярослава Мудрого, Герцена, Корсунської та міжбудинкові проїзди на Комарова,11,13, 13-Б.  Розпочали капремонт міжбудинкового Полєтаєва, 5. Триває капремонт Вільде, Дзержика, Огінського, Білоруської, Петрозаводської, Суворова. Найближчими днями розпочнемо капремонт Січових Стрільців, Винниченка. Готуємо документи для оголошення тендеру на капремонт Проспекту, Героїв Майдану (від Щербанюка до кільця «Туристу»), Сторожинецької, Канівської та  оголосили тендер на капремонт вулиці Ткачука, що у  Садгорі. Роботи дуже багато…

 – У 2019 році роботи триватимуть так само інтенсивно?

– Не хочу загадувати наперед, але маю надію, що колеги підтримають мою ініціативу: хочу запропонувати депутатам і чиновникам одразу після прийняття у грудні бюджету на наступний рік невідкладно оголосити тендерні процедури, аби розпочати роботи, одразу як дозволять погодні умови у березні-квітні.

Розмовляв: Роман Клим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи