Через помсту Каспрука чернівчани залишилися без маршруток

03.07.2018

Каспрук в маршруткеЧернівчани стали заручниками дрібної помсти Каспрука Альботі
З сьогоднішнього дня найпотужніше транспортне підприємство Чернівців «Чернівці-2004» припинило обслуговування автобусних маршрутів №6, 9, 9А, 20, 29. З ліній знято 45 автобусів. Причиною припинення роботи є банкрутство перевізника до якого призвела дрібна особиста помста міського голови Олексія Каспрука одному із співзасновників підприємства та голові Асоціації перевізників Чернівців Миколі Альботі.
Нагадаємо, що саме Микола Альбота завжди виступав від імені усіх чернівецьких перевізників з вимогою встановити економічно обґрунтований тариф на проїзд у маршрутках. Каспрук спершу підтримував цю ідею, але останнім часом вирішив погратися у дешевий популізм: відмовився вести діалог щодо тарифу і почав налаштовувати чернівчан проти перевізників. Апофеозом цих дій стала, так звана транспортна реформа, в результаті якої скасували популярні автобусні маршрути №11, 12, які обслуговувало підприємство «Чернівці-2004».
Жодної логіки у цьому рішенні не було. Але, у Ратуші чітко розуміли, що після відміни маршрутів перевізник недоотримає значну суму коштів, на підприємстві почнуть накопичуватися борги і воно опиниться на межі зникнення. Та бажання Каспрука помститися одній людині затьмарило здоровий глузд і зробило тисячі чернівчан заручниками транспортного колапсу, спровокованого мером.
«У нас два мільйони боргів. Співзасновники підприємства прийняли рішення про його закриття. Всі автобуси виставлені на продаж. По мірі того як будемо їх продавати, будемо розраховуватися з постачальниками за бензин, запчастини та віддавати борги по зарплаті. Два нових автобуси повернемо фірмі, яка надала нам їх у лізинг», – зазначив Микола Альбота.
Також він спростував заяву Ратуші про те, що автобуси були зняті з маршрутів без попередження.
«Каспрук, як завжди, бреше. Два тижні тому я прийшов до нього попрощатися. Він протримав мене в кабінеті чотири з половиною години і обіцяв, що питання по тарифу винесе на виконком, адже наше підприємство подало усі розрахунки. Виконком збирався, але він навіть не вносив це питання. Тому ми прийняли таке рішення», – розповів перевізник.
Водночас, він підтвердив, що мер затіяв зміни в маршрутній сітці виключно з мотивів помсти.
«Я на сто відсотків впевнений, що це помста Каспрука мені», – підсумував Альбота.

Внаслідок розв’язаної Каспруком війни чернівчани отримали нову незрозумілу маршрутну сітку, чотири скасовані маршрути і п’ять відмінених самим перевізником, а саме місто опинилися на порозі транспортного колапсу. І зрозуміло, що у Ратуші не знають як вирішувати власноруч створену проблему. Звісно, там в авральному порядку почали шукати нових перевізників. Але, навряд чи, в області знайдеться підприємство, яке зможе одразу виставити на лінії 45 комфортабельних автобусів, а не дірявих бусів з минулого століття. А якщо й знайдеться, то буде диктувати свої умови і зайде на ринок перевезень лише за тарифу до 6-7 гривень. А чернівчани з власної кишені заплатять за амбіції Каспрука.

Андрій Тисовський

Comments

comments

Коментарі
 • Чому в усьому звинувачують Каспрука ? Чому ніхто не підтримував мешканців міста , коли ми всі ходили пішки з РОші, Клокучки,Садгори і т.д до центру міста? Тільки мер, своїм рішенням підтримав містян, збільшивши випуск тролейбусів на маршрути. Чому ніхто з депутатів не звернувся до первізників під час їхнього страйку і не попросив щоб вони прпинили страйк . А тепер дуже захищають їхній бізнес. Пан Бешлей В. і йому подібні піднімають питання на сесії , бо їм дуже шкода приватних перевізників, мабуть є свій інтерес в цьому. А чому п. Бешлей не запитав своїх виборців ,як вони добирались до роботи в період страйку, скільки грошей витрачали та таксі ? Чому депутати міської ради не проголусують за закупівлю муніципальних автобусів, які б вирішили питання перевезень приватними перевізниками? Де ж ваша гідність ,шановні депутати ,ми ж вас обираємо і ніякої допомоги від вас немає,лише постійні чвари, які ви створюєте на сесіях. А відносно перевізників ,яких очолює п. Альбота , то там не так все погано, потрібно ввести електронні квитки і зразу збільшаться надходження. А поки що це шантаж, а ті автобуси, які виходять на маршрути № 9,9а,11,12,29,26,26а,33 іт.д це ж розвалюхи.Ви їхали в них, шановні депути і автори статті, тож попробуйте поїздити , а потім захищайте їх.

  • Так ми ходили пішки не тому що хтось когось не хотів возити, а тому що на скільки зараз зрозуміло підприємство в повній борговій ямі(РЕАЛЬНІ БАНКРУТИ). І кому заважала та маршрутна сітка, яка була? Скільки з людьми не спілкуюсь в основному чую : Що це БРЄД та нісенітниця. Чи закупівля муніципальних автобусів вирішить проблему так званих перегонів між тролейбусами та автобусами, чи будуть підтримувати ті автобуси в належному стані(МУНІЦИПАЛЬНІ автобуси)?Чи можливо нам взагалі повернутись в 1975 рік?Вивісити прапор з серпом та молотом на ратушу та поставити перед нею пам’ятник каспруку ,який буде своїми руками показувати напрямок нової “дуже зручної та ненадиктованої” маршрутної сітки! Це така підтримка приватного бізнесу та підприємців в країні?! А можливо ще й всі кафе та ресторани зробити комунальними та видавати талони на порції? Вважаю , що тепер нам є багато над чим поміркувати шановні Чернівчани,а особливо поміркувати над напрямком подальшого розвитку нашого міста. Чи ми рухаємось в Європу,чи повертаємось в СРСР…

   • нікому не заважала маршрутна сітка окрім Каспрука. Бо все, що є правильним і корисним у місті, Каспруку мішає, адже за це треба відповідати. Гнати жирного з посади, бо мер – це господарник, а не особа з нікчемними амбіціями!

  • Бешлей і його колеги захищають право чернівчан на комфортне пересування містом! Тролейбуси не справляються, бо лмаються через один, але для Каспрука краще, щоб чернівчани мучилися і переплачували, аніж уступити Альботі і переступити свою гордість

 • Каспрук через свої амбіції просто забув, що є чернівчани, які живуть у важкодоступних районах міста, куди і їхали скасованіі маршрути. Але як завжди мер у першу чергу думає про себе і як нагадити своїм опонентам , а не про чернівчан!

   • Низку маршрутів змінили,а щодо 11,12 то з нижньої Юшки (як мінімум) тепер важко вчасно кудись дістатись

    • Тай в загальному транспортне сполучення між центром та районом Кварцу,Південно-Кільцевою,Комарова,Бульваром було дуже спаклюжене.

  • У Каспрука не амбіції, а Карімова у голові. Як тільки “любімая” радниця Каспрука усунеться – тоді може у мера Чернівців зникнуть брєдові ідеї

 • хай йде у відставку, якщо не вміє домовлятися ні з ким. Лиш мстити і підло посміхатися вміє, а от для міста щось толкове, чи коли місто потопає – одразу десь їде і втікає.

 • Пельмень- лузер! Смотрим на город объективно.Посмотрели?Вопросы есть?Гнать поганой метлой.Вместе с красноперой суфлершой.

 • При чому тут Каспрук?!Якщо хотіли підняти ціну, то треба було економічно обґрунтувати!! Платити за гроби на колесах і нормальні маршрути одну ціну, це неадекватно… А Каспрук за шантаж правильно їх наказав!! Чому я мала викликати в ту погоду таксі, щоб дитину до садка довезти і платити по 80 грн…. в одну сторону?! Треба було не шантажувати, а економічно обґрунтовувати!! Нехай йдуть до дітька з своїми маршрутками!!! Якраз Альбота буде мати шанс проїхати на наших маршрутках і оцінити їх сервіс і частоту проїзду…

 • Альбота вивів всі гроші культурно з обороту, а тепер прибідняється?! Скриває дохід, залишив працівників без заробітної плати…. Чогось він такий нещасний, але к-сть його прошей та квадратних метрів не зменшилась, а люди без з/п залишились…. Знов шантажує… І ще його жаліти?! Його палкою гнати треба!!!

 • До Ульяна!
  Маршрути вільні. Бери і обслуговуй на тих умовах в які поставили Альботу і не забудь про відкати Каспруківській банді.

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  10 мільйонів за культурні руїни

  Останні новини