Через помсту Каспрука чернівчани залишилися без маршруток

03.07.2018

Каспрук в маршруткеЧернівчани стали заручниками дрібної помсти Каспрука Альботі
З сьогоднішнього дня найпотужніше транспортне підприємство Чернівців «Чернівці-2004» припинило обслуговування автобусних маршрутів №6, 9, 9А, 20, 29. З ліній знято 45 автобусів. Причиною припинення роботи є банкрутство перевізника до якого призвела дрібна особиста помста міського голови Олексія Каспрука одному із співзасновників підприємства та голові Асоціації перевізників Чернівців Миколі Альботі.
Нагадаємо, що саме Микола Альбота завжди виступав від імені усіх чернівецьких перевізників з вимогою встановити економічно обґрунтований тариф на проїзд у маршрутках. Каспрук спершу підтримував цю ідею, але останнім часом вирішив погратися у дешевий популізм: відмовився вести діалог щодо тарифу і почав налаштовувати чернівчан проти перевізників. Апофеозом цих дій стала, так звана транспортна реформа, в результаті якої скасували популярні автобусні маршрути №11, 12, які обслуговувало підприємство «Чернівці-2004».
Жодної логіки у цьому рішенні не було. Але, у Ратуші чітко розуміли, що після відміни маршрутів перевізник недоотримає значну суму коштів, на підприємстві почнуть накопичуватися борги і воно опиниться на межі зникнення. Та бажання Каспрука помститися одній людині затьмарило здоровий глузд і зробило тисячі чернівчан заручниками транспортного колапсу, спровокованого мером.
«У нас два мільйони боргів. Співзасновники підприємства прийняли рішення про його закриття. Всі автобуси виставлені на продаж. По мірі того як будемо їх продавати, будемо розраховуватися з постачальниками за бензин, запчастини та віддавати борги по зарплаті. Два нових автобуси повернемо фірмі, яка надала нам їх у лізинг», – зазначив Микола Альбота.
Також він спростував заяву Ратуші про те, що автобуси були зняті з маршрутів без попередження.
«Каспрук, як завжди, бреше. Два тижні тому я прийшов до нього попрощатися. Він протримав мене в кабінеті чотири з половиною години і обіцяв, що питання по тарифу винесе на виконком, адже наше підприємство подало усі розрахунки. Виконком збирався, але він навіть не вносив це питання. Тому ми прийняли таке рішення», – розповів перевізник.
Водночас, він підтвердив, що мер затіяв зміни в маршрутній сітці виключно з мотивів помсти.
«Я на сто відсотків впевнений, що це помста Каспрука мені», – підсумував Альбота.

Внаслідок розв’язаної Каспруком війни чернівчани отримали нову незрозумілу маршрутну сітку, чотири скасовані маршрути і п’ять відмінених самим перевізником, а саме місто опинилися на порозі транспортного колапсу. І зрозуміло, що у Ратуші не знають як вирішувати власноруч створену проблему. Звісно, там в авральному порядку почали шукати нових перевізників. Але, навряд чи, в області знайдеться підприємство, яке зможе одразу виставити на лінії 45 комфортабельних автобусів, а не дірявих бусів з минулого століття. А якщо й знайдеться, то буде диктувати свої умови і зайде на ринок перевезень лише за тарифу до 6-7 гривень. А чернівчани з власної кишені заплатять за амбіції Каспрука.

Андрій Тисовський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Велика чистка депутатів

Останні новини