Комуніст Федорук позаздрив звіту Каспрука

07.05.2018

каспрук федорукВвечері, 4 травня, чернівчани мали нагоду послухати щорічний звіт міського голови Олексія Каспрука. Захід широко анонсувався і подавався його організаторами як апофеоз «бурхливої» діяльності Олексія Павловича на посаді мера.

Щоправда, ще до початку не покидало, відчуття, що нічого нового ми не почуємо, а сам звіт відбудеться у кращих традиціях з’їздів КПРС. Зрештою, так воно й сталося. І навіть присутній на звіті нардеп Федорук пригадав своє буремне комуністичне минуле і позадрив тому як було організоване дійство для Каспрука.

Взагалі, назвати це дійство звітом перед громадою можна досить такі умовно, адже практично усі місця у дворику Ратуші заздалегідь зайняли чиновники міськради, працівники комунальних підприємств та наближені громадські активісти, які ледь не з відкритими ротами слухали свого патрона. Прості чернівчани вдовольнилися місцями біля своїх телевізорів і навіть отримали можливість обирати на якому з двох місцевих телеканалів дивитися пряму трансляцію.

Ведучим заходу був головний редактор  підконтрольного «Народному фронту» сайту, який минулого року вже вів звіт Каспрука, а цього року керував процесом на звіті нардепа Максима Бурбака у Хотині. Допомагала йому журналістка телеканалу, який, належить Бурбаку. З огляду на це, було марно сподіватися на гостру дискусію та незручні запитання.

Щодо, власне, самого звіту, то, коментуючи у соцмережах більш ніж двохгодинне дійство, чернівчани справедливо зауважували, що доповідь Каспрука майже під копірку списана з його звіту за 2016 рік, та обурювалися відсутністю конкретики. Звісно, що Олексій Павлович озвучив деякі зручні для нього цифри. Але здебільшого, вся суть спічу мера звелася до пропагандистських закликів на майбутнє: посилити, поглибити, не зупинятися на досягнутому, догнати і перегнати.

Та як би солодко не дзюрчав голос Каспрука, зливаючись в унісон з фонтаном у дворику Ратуші, чернівчани з його доповіді так і не почули конкретних відповідей на питання, які їх щодня турбують: чому в місті розбиті дороги, не вивозиться сміття, постійно виникають проблеми з громадським транспортом, водопостачанням, вуличним освітленням, ліфтами, процвітає корупція в міській освіті та інших сферах, тощо.

Більше того, Каспрук нічого не сказав про свої передвиборчі обіцянки. Так, ніби й не було переможних реляцій про сотні румунських тролейбусів, картку чернівчанина і багато чого іншого.

Загалом же, склалося враження, що захід був організований, власне, заради самого заходу, а не для того, щоб спільно з громадою визначити стратегічні напрямки розвитку міста. Така собі спроба зберегти гарне обличчя при поганій грі.

Але чернівчани бачать, що за чотири роки каденції Каспрука місто по всіх напрямках життєдіяльності скотилося у прірву.  І саме це стане основним аргументом, коли постане питання про дострокове припинення його повноважень. А тоді вже за загальними фразами та звітами ні про що міському голові сховатися не вдасться.

Андрій Тисовський

Comments

comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Вул. Руську відремонтують за тиждень