“Стороннім вхід заборонено”. Як у ЧНУ зустріли відомого журналіста

13.06.2016
ЧНУ заборона

фото зі сторінки facebook Володимира Ар’єва

“Чернівці таймс” неодноразово піднімав питання про недоступність для туристів колишньої резиденції митрополитів Буковини і Далмації, а нині Чернівецького національного університету. Про цю проблему писали не тільки ми, чернівчани вже давно б’ють на сполох, проте, як кажуть, віз і нині там. Ані ректор, ані міська влада вперто не хочуть чути галас народу, та бачити невдоволення туристів.

Можливо вони почують думку народного депутата та голови Постійної делегації у ПАРЄ  Володимира Ар’єва, який днями відвідав столицю Буковини та намагався потрапити до туристичної перлини Чернівців. “Яскравими” враженнями нардеп поділився на своїй сторінці у facebook

Вирішив подивитись знаменитий Чернівецький університет. Фантастично красива і унікальна споруда – окраса країни, плюс розкішний парк. В Європі заради таких місць їдуть сотні километрів.
Але то в Європі. Тут туриста зустрічає табличка із достатньо недвозначним повідомленням що із заходом на територію у вас проблеми. Причому, іноземці проблем цих не зрозуміють від початку попри те що прямо за воротами заховався факультет іноземних мов. Охоронець з вахтерки виносить інструкцію університетської адміністрації з розцінками на екскурсії.
– Чому інструкція не на воротах?
– Наказ адміністрації.
Я так і уявив австрійського туриста, який зі знанням справи лізе до будки охоронця знайомитися з прейскурантом на екскурсії українською мовою (лише екскурсії, без можливості індивідуального відвідання!). Де шукати екскурсовода не написано – твої проблеми. Захочеш – знайдеш.
Мені пощастило – в часи богослужіння в університетському храмі вхід на територію вільний і безкоштовний. В красивезні корпуси, правда, ні – туди лише з екскурсоводом, якщо вдасться знайти.
І хто ж винен в тому, що потенційні прибутки не хочуть взяти з поверхні? При правильній організації туристичного потоку від цього вигоду отримав би і університет, і місто, і чернівецькі підприємці. А так залишився тільки неприємний осад“, – йдеться у дописі

Коментарі
 • Як на мене, ЧНУ слід виселити і з Резиденції, і з крайової управи і залишити їм ті коруси, що власне для них збудовані. Всерівно клепають дипломованих безробітних. А для початку звільнити “недалекого” ректора, бо вже стільки “проколів” у його роботі, що вже просто соромно.

 • Ага, зайде якийсь придурок з гранатою чи ще чимось, шарахне в одному з корпусів спадщини ЮНЕСКО, а потім Ар”єв буде першим кричати, що університет недоглядів терориста. Для того і існують в ЧНУ ескурсоводи (до речі не один), щоб гості не вештались самі по собі. Вони і про Резиденцію розкажуть і про університет, заодно і за туристами приглянуть,щоб нічого поганого не витворили. До речі вони і гроші для університета таким чином заробляють (може і для міста – не знаю). Так що, краще пускати всіх без разбору, чи все таки контролювати цей процес хоча б таким чином? В принципі, крім критики, можете запропонувати, як покращити цю справу. Ректор, до речі, не дуже вже такий закостенілий, і на позитивні речі відгукується досить активно. Пропонуйте, тільки не забувайте про безпеку Резиденції!!!

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Реванш ОПЗЖ в облраді

  Останні новини