Дмитро Паладян про реформу ЖКГ, політичне замовлення та ремонт доріг багнюкою

29.03.2016

дмитро основна

Спілкувалася: Альона Чорна

Про роботу житлово-комунального господарства, «інноваційний» ремонт доріг методом багнюки і сміття, а також про політичне замовлення, спілкуємося з  Дмитром Паладяном – колишнім керівником КЖРЕПу №9.

Ви очолювали КЖРЕП №9. Чому звільнилися із займаної посади і чим займаєтеся зараз?

Звільнився через те, що не побачив перспектив в роботі з новим керівництвом міста. У них бачення роботи ЖРЕПів полягало в тому, щоб повернутися до радянської системи управління, а моє бачення – реформування цієї системи, що зараз і відбудеться. Верховна Рада прийняла закон про реформування цієї галузі. Відповідно всі ЖРЕПи реорганізують і передадуть, або на приватне управління, або на утримання мешканців.

На даний час займаюся громадською діяльністю, благодійністю, приватним бізнесом. Також являюся помічником депутата Чернівецької міської ради Віталія Михайлішина.

Що вдалося вам зробити за час, коли ви очолювали КЖРЕП? Які були найбільші проблеми у роботі?

Найбільші проблеми це – законодавство, яке в цій сфері безнадійно застаріло. По-друге проблеми з тарифами на послуги. Той тариф, який затверджений 5-6 років тому, був економічно необґрунтований. А отже коштів не вистачало. Були проблеми також з відсутністю молодих кадрів. Через низьку заробітну плату, відсутність забезпечення житлом, молодь просто не йде працювати в сферу ЖКГ.краще

Власне за час мого керівництва, КЖРЕП №9 увійшов в число найкращих комунальних підприємств України. Крім поточних робіт, ми привели в зразковий стан всі бомбосховища, які знаходяться на території ЖРЕПу №9.  Про що повідомляли не тільки місцеві ЗМІ, але й всеукраїнські. Серед зробленого – відремонтовані будинки, відновлено декілька дитячих майданчиків, встановлено закриті майданчики для сміття та проведено ряд інших поточних робіт.

 Ми вже тоді почали реформувати КЖРЕП в управлінську компанію. Одним із етапів – проводилося переведення на приватне прибирання і відповідно таким чином поповнювали державний бюджет. Слава Богу, що держава це зрозуміла і цього року буде проводити відповідні зміни по всій Україні.

Чи цікавитеся нинішнім станом ЖКГ в місті?

Звичайно. Зараз вже прийнято рішення Верховної Ради, яке дозволяє повністю реформувати систему, але я не бачу, щоб міська влада до цього готувалася. Адже потрібно роз’яснити людям, як все має відбуватися, проводити відповідні громадські слухання, консультації з мешканцями,  вибрати управителя на конкурсних засадах… Жодних з цих дій я не бачу. Чи це буде робитися все в останній момент, або вони не знають, що робити. Мешканці мають право вибирати управителя. Якщо вони цього не зроблять, тоді це зробить місцева рада. Це треба людям пояснювати. Адже система повністю ламається, за один день реформування не пройде. Відповідно, 25 років були ЖРЕПи, а тепер їх не буде. Натомість працюватимуть управлінські компанії, яких оберуть на конкурсних засадах. Все починається з нуля. Це колосальна робота і вона не робиться за один місяць, її необхідно розпочинати робити вже, а не чекати крайнього дня.

Розкажіть детальніше, як ви бачите реформування нинішніх ЖРЕПів?

В ідеалі це мають бути приватні управлінські компанії, які чесно виграють конкурс. А потім на умовах конкуренції надаватимуть мешканцям послуги. Від цього мешканці тільки виграють, тому що будуть отримувати якісну послугу в умовах ринкової економіки, а не державної монополії. Тобто компанія, яка краще працюватиме, буде залишатися на ринку. Раніше була монополія і мешканці зверталися за послугами до конкретного ЖРЕПу, незалежно від того, чи якісно він проводить роботу, чи ні. Тепер цю монополію відмінять, натомість мешканці матимуть право вибору і заключатимуть договори з тим підрядником, хто їх влаштовує. Вважаю, що це великий крок до Європи і до кращого надання послуг. Я це пропонував зробити ще в 2012 році, коли вивчив цю систему. Переконався в тому, що ЖРЕПи не відбулися, тому що 95% з тих коштів, які ми збирали з людей, витрачали на заробітну плату і податки. Нам залишалося тільки 5-7%, щоб зробити поточний ремонт. А це неправильно, тому що мешканці не отримували якісну послугу за свої кошти, або взагалі її не отримували.

02Нещодавно у ЗМІ критикували вашу діяльність. В чому власне полягає суть звинувачення?

Прозвучали безпідставні звинувачення щодо моєї причетності до виселення сім’ї працівника ЖРЕПу №9.

Вважаю, що це політичне замовлення, тому що зараз ми є «великою кісткою» в горлі деяких можновладців, які нічого не хочуть і не вміють робити на благо міста, тому нічого кращого не знаходять, ніж копирсатися в брудній білизні. В сюжеті було показано дуже багато брехні. В мене є всі відповідні документи, які спростовують ту маячню.

По-перше, в приміщенні, в якому був зареєстрований Ярослав, він мав право проживати тільки на момент працевлаштування в КЖРЕПі. Наскільки мені відомо Ярослав Черкез там не проживав, а використовував приміщення як склад.  Якби я хотів тиснути на нього, чи забрати приміщення, мені б було достатньо його звільнити. Але жодного попередження, жодної догани йому не було видано. Ніхто його навіть не намагався звільнити.

Наступне, приміщення, про яке йде мова, не належала пану Черкезу, а належала на спільній сумісінй власності мешканцям даного будинку. Так говорить закон. Скориставшись своїм законним правом, мешканці написали заяву до міської ради з проханням зняти будинок з балансу. Їхнє прохання задовольнили. Відтак, згідно закону, всі приміщення відходять власникам даного будинку. Звичайно мені шкода працівника і я виступав на його захист. Неодноразово письмово звертався до відповідних інстанцій для виділення пану Черкезу рівнозначного житла (підтвердженням цьому є мої письмові звернення). Але отримував відповідь, що  придатного для проживання житла немає. Я говорив з ним, показував документи, що моєї причетності у виселенні немає. Вартим уваги є і той факт, що у Ярослава розпочався конфлікт з мешканцями, які не хотіли, щоб він там знаходився.

Власне у 2012 році згідно з актом виконавчого комітету Першотравневої районної в місті ради, квартиру, за яку бореться пан Ярослав, визнано аварійною і непридатною для проживання. А право користуватися цим приміщенням належить всім мешканцям  будинку.

Наголошую, що у повноваження ЖРЕПу не входить забирати житло, чи віддавати. Повноваження відчуження майна, продаж, безоплатна передача (якщо це комунальна власність) належать міській раді і міськвиконкому.

Щодо інших брехливих звинувачень у мене також є документи, з результатами перевірок відповідних органів, які спростовують сказане.

Нещодавно на своїй сторінці у Фейсбук ви опублікували фото з так званого ремонту вулиці Буковинської, де комунальники засипали ями багнюкою. Чи прокоментувала міська влада такі ремонтні роботи? І чи бачили ви десь подібні інновації?

Зрозуміло, що саме час для ремонту, адже весна і погода сприяє. Але коли побачив, як проводяться роботи, то, м’яко кажучи був шокований, що дороги в центрі європейського міста засипають землею. Такого мабуть ніде немає. Ми ж не «бананова республіка», хоча й там дороги мабуть кращі. Звичайно я був обурений, адже я, як і всі мешканці міста, сплачую податки і маю багнюказаконне право вимагати якісний ремонт доріг. Керівник МіськШепу вказує, що засипають ями «боєм» і відбірним щебенем. Це повна маячня. Насправді то земля з цеглою, дрібним камінням і сміттям, що чітко видно на фото і  відео. Тобто це якийсь бруд, який десь зібрали і поїхали засипати ями. Я не розумію такої логіки. Витрачати наші кошти на пальне, заробітну плату працівникам, а ефект отримати нульовий, ще й до цього забруднити місто. Зроблене протримається до першого дощу, або до першого важкого автомобілю. Навіщо це робити?

Я не знаю, що міська рада тут може коментувати. Засипку землею асфальту в 21-му столітті? Як можна так безвідповідально ставитися до своєї роботи? Не розумію куди дивилася екологічна інспекція, в обов’язки якої входить дотримання порядку та чистоти в місті. Натомість ми бачимо, як ця інспекція воює з бабусями, які продають домашню продукцію на вулицях і не можуть звести кінці з кінцями, з пенсією в 1200 гривень. А піти подивитися, що в центрі міста засипають ями болотом, вони не можуть. Хоча це їхня робота і за це мають штрафувати. За такого ремонту доріг скоро треба буде переходити на фіри, брати коней і їхати, бо іншого виходу не буде. Подібних інновацій я ще ніколи не бачив.

Плануєте якось боротися з таким «ноу-хау» в ремонті доріг?

З таким потрібно боротися всім. Треба контролювати, робити запити, депутатські звернення і не допускати такого. Це наші кошти і ми не живемо так багато, щоб дозволити бездумне витрачання грошей. У нас економічна криза, до якої призвела ця влада, яка довела країну «до ручки». Тому засипання багнюкою доріг не вихід з ситуації, а створення додаткових проблем. Сподіваюсь, що це останнє подібне «ноу-хау» від «сильної команди для складних часів». Адже часи все складніше, а ось про “сильну команду” професіоналів в Чернівцях вже ходять легенди.

 

Коментарі
 • Знайома з Дмитром з часу його керівництва в ЖРЕПі. Порядна людина. Справа з квартирою 100% надмухана політично

 • НАЗУСТРІЧ УЗАКОНЕНОМУ КОМУНАЛЬНОМУ РАБСТВУ

  Як відомо, з 1 липня 2016 року у всі ті будинки, в яких немає ЖБК, не створене ОСББ або самостійно не обрано управителя 75% голосів по площі – місцевою владою буде призначено ОФІЦІЙНОГО РАБОВЛАСНИКА.

  (с) Татьяна Монтян
  http://jurliga.ligazakon.ua/blogs_article/488.htm

  Жителі багатоповерхівок – кріпаки?

  1 липня цього року набув чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (надалі – Закон). Спробуємо розібратися з тим, які загрози він містить для власників квартир у багатоквартирних будинках та як їх уникнути.

  Частина 5 статті 13 Закону: «У разі якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок… договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна зі сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк».

  Іншими словами, до 1 липня 2016 року мешканці багатоквартирних будинків або утворять об’єднання співвласників (ОСББ), або рішенням виконкому міської ради їм буде примусово призначено компанію, яка й буде «надавати послуги з управління будинком» за тарифами, що будуть в рази, якщо не в десятки разів, перевищувати діючі. При цьому розірвати в майбутньому такий договір буде вкрай складно, оскільки стороною договору будуть не самі власники квартир, а певний працівник міської ради, і тільки він зможе почати процес відмови від послуг управляючої компанії. А от чи захоче він це робити – питання непросте, м’яко кажучи…

  Повернемося до тарифів. Відтепер до обов’язків власників квартир віднесено забезпечення технічного обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку (ч.2 ст.7 Закону). Це означає, що внески на майбутні поточні та капітальні ремонти плюс винагорода «управителю» будуть обов’язково включені в склад тарифу; розмір майбутньої «квартплати» можете обчислити самостійно, виходячи зі стану свого будинку та вартості його капітального ремонту, поділеного пропорційно між власниками квартир. Зауважимо, що з 1 січня 2016 року набувають чинності зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», одна з яких містить припис: «Встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається». Очевидно, щодо квартплати мова буде йти не про десятки гривень в місяць, як зараз, а про сотні чи тисячі гривень щомісячних платежів…

  А тепер мій особистий прогноз. Діяльність з управління житловим фондом, імовірно, буде віднесена до тих видів господарської діяльності, що вимагають отримання ліцензії. І їх отримають лише «правильні» компанії, власниками яких будуть особи, наближені до виконавчої влади. Саме вони і будуть «стригти» жителів багатоквартирних будинків, відданих місцевою владою у комунальне рабство. Місцеві ж комунальні житлово-експлуатаційні організації, наприклад, Бучацький комбінат комунальних підприємств, або не отримають ліцензій, або будуть усунуті від участі в конкурсах через «правильно» прописані умови, і будуть лише на умовах субпідряду фактично здійснювати хоч якісь ремонтні роботи в будинках, отримуючи за це мізерну частинку коштів, зібраних управляючою компанією з мешканців багатоповерхівок…

  Як рятуватися?

  Не будемо розглядати передбачений Законом варіант управління будинком «без створення юридичної особи» через його концептуальну вразливість та наявність численних прогалин, що роблять можливими зловживання та фальсифікації, які призведуть все до того ж: передачу будинку в рабство управляючій компанії. Немає сенсу.

  Єдиним же реально працюючим варіантом залишається виключно утворення ОСББ, хоча, зауважимо, Законом внесено такі зміни до профільного ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», які доволі сильно утруднюють його створення та діяльність. Однак іншого способу убезпечити свій будинок від посягань комунальних мафіозі просто не існує.

 • Тоже знаю этого человека. нормальный парень и как человек порядный. сомневаюсь что он что то воровал у него родители очень обеспечены. Зачем ему это . Зачем он во все это дерьмо влез в этот жек в эту грязную политику. вот этого я понять не могу.

 • Не такий вже він чесний! Грііхи має сама в цьому переконалась особисто коли Безпідставно жителів звинуватив у крадіжці електроенергії І повинна була бути комісія і визначити хто не законно підключився до будинку і використовував світло в своїх інтересах то по сьогоднішній день відповідь не надана мешканцям будинку тілбки примусово мешканцями оплачена. Так що вибачте піар він робить для себе Дуже великий а гріхів він має чи не мало!!!

 • У нас тоже била ситуация с ним когда он бил начальником. Но он нормально поступил и помог нам хотя не сразу ждали месяца два.но слово сдержал.

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Як вигадують кримінальні справи

  Останні новини