Хлопчик для биття, або Доброго мера обирали? (прогноз для Каспрука і не тільки)

11.11.2015

 Хлопчик для биття (англ. whipping boy) –

хлопчик, якого карали, коли принц погано поводився.

Посада при англійському дворі в XVI-XVII ст.

 автор: Святослав Вишинський 

r23У неформальній бесіді після ефіру «Без емоцій» депутат Чернівецької міської ради від «Свободи» Олена Калмикова відзначила про мера Олексія Каспрука одну непересічну річ: міський голова направду не бере хабарів. Стосовно чого один аналітик пожартував, що ніхто й не пропонує. Адже ключові питання вирішуються зовсім не в кабінеті мера – за реальні активи розраховуються із реальними акціонерами, а не зітц-головою Фунтом, якому обіцяні строго 120 рублів на свободі і 240 у тюрмі.

Про Олексія Павловича небезпідставно твердять, що самостійно він не вирішує нічого. Олексій Каспрук – залежний мер, а після осінніх виборів ступінь його залежності зростатиме у прямій відповідності з переділом політичних впливів у країні, місті та регіоні.

Наступнику Миколи Федорука доведеться дослухатись не лише до безпосередніх покровителів та рахуватись із сильною опозицією, але й узгоджувати годинники із другорядними фракціями, на чиїх багнетах він зможе вирішувати сесійні питання – і за які прийдеться розплачуватись поступками, приниженнями та втратою реального контролю над містом.

Якщо Олексій Каспрук переможе у другому турі – його перемога стане Пірровою, і буде гідна не лише привітань, але й щирого співчуття. Адже не маючи в Ратуші власної фракції, міському голові доведеться не стільки балансувати, скільки виконувати прямі вказівки гравців, котрі зможуть домовлятись і без нього.

бурб

Олексій Бурбак- один з сірих кардиналів Ратуші

При цьому на Олексія Каспрука паде вся ноша тарифної політики однопартійця і «почесного чернівчанина» Арсенія Яценюка, негативна віддача від неефективних кадрових призначень за квотами Олексія і Максима Бурбаків – меру згадуватимуть усе в чому він винен і не винен, від директорів з «Facebook» і п’яних заступників на вул. Хмельницького до лінивих сантехніків та циркових вистав у сесійній залі.

Nolens volens Олексій Каспрук став придворним «хлопчиком для биття», регентом на троні бургомістра, котрий, як англійська королева, править, але не керує – і розплачується за право одягати мерський ланцюг власним здоров’ям, огульною і часто несправедливою критикою, а головне – кровними амбіціями, принесеними в жертву на вівтар марнославства. Віталій Михайлішин зі значними іміджевими втратами цю роль уже відіграв – з того часу кожен наступний за Миколою Трохимовичем політик проходить у Ратуші принизливу ініціацію. Ні вороги, ні підлеглі не зносять слабкості, тож чи не стане символ влади й авторитету на шиї нового управителя – літописними кайданами?

Олексій Павлович, попри вдавану «товстошкірість», демонструє на людях дедалі більше роздратування і неспокій – посада мера йому явно не до душі. Опоненти й без того розносять за несамостійність, кадрові прорахунки та управлінську недбалість – так тепер і простого радника Ірини Карімової на публіці так багато, що це вже б’є по репутації міського голови. В той час як у заступниках мера ходять колишні «регіонали», на котрих покладатись ще небезпечніше, а найдосвідченіший з-поміж них, поки-ще-секретар міської ради Ярослав Кушнірик, в останню мить зібрав речі та зістрибнув з корабля.

«Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих». У Ярослава Денисовича добре розвинене відчуття моменту – як політик зі стажем він знає коли вчасно піти, як це було у передреволюційному 2013 р. Аби спробувати власні сили і грати «на підвищення» – чи просто виторгувати посаду за відйом голосів в одного з кандидатів. Головний біль Ярослава Кушнірика перед першим туром був вимушений розділити і мер Олексій Каспрук, марно шукаючи солідарності з «Солідарністю», а після виборів навіть у разі перемоги та блокування з партією влади кожен крок міського голови гратиме проти нього. Олексія Каспрука ще завзятіше побиватимуть камінням за гріхи його наставників, а після вірогідної відставки Арсенія Яценюка з посади прем’єр-міністра призначать «цапом-відбувайлом» за провали у масштабах міста – аналогічно до того, як на Арсенія Петровича буде списано все, що пішло «не так» у масштабах країни.

Після зміни обстановки це можуть зробити друзі-вороги із «Солідарності», а також колишні соратники по «Батьківщині», з котрими стосунки у «фронтовиків» особливим теплом не відзначаються. Останні заяви Івана Мунтяна і Наталії Якимчук стосовно другого туру і необхідності «мирного співіснування» всіх фракцій міської ради варто розцінювати як попередження войовничому мерові – і перший крок із його примусового «замирення». При цьому невигідного Олексію Каспруку конфлікту з депутатами «Рідного міста» можна було уникнути: справу Ростислава Білика вирішити тихо, руками журналістів і міліції, не встряваючи в конфлікт особисто і не наражаючись на зворотній удар. Натомість міський голова пішов на поводу чи то закулісних кураторів, чи власних емоцій – і почав заводити ситуацію у глухий кут, вихід із якого врешті-решт не віднайде він сам.

Стратегія «Рідного міста» із розмивання провладної більшості, окрім ситуативних домовленостей, передбачатиме довгострокові теми, на які зав’язуватимуться потенційні «дезертири» у стінах Ратуші та за її межами. «Батьківщина», Радикальна партія та Об’єднання «Самопоміч» стануть кістяком соціальної критики мера, що вигідно резонуватиме із популістськими ініціативами «Рідного міста». «Свобода» та УкрОП в умовах неуникної розкрутки репресивного маховика в масштабах країни стають вимушеними союзниками «Рідного міста» в темі політичних переслідувань. Радикалізм «Народного контролю» можна пом’якшити перемовинами в Києві, зі слабоорганізованою «Самопоміччю» домовлятись через лояльних агентів, а з Блоком Петра Порошенка – просто розмінятись посадами і стратегічними сферами впливу.

Федорук-e1351847561266Оскільки «фронтовиків» у «Солідарності» для самостійної гри недостатньо, секретарем міської ради за підтримки «Рідного міста» швидше за все буде обраний Василь Максимюк, а після відставки Арсенія Яценюка взимку може захитатись і крісло міського голови. Привид дострокового припинення повноважень, якого першими помітили експерти Борис Руснак та Ігор Баб’юк, уже бродить коридорами Ратуші, загрожуючи Олексію Каспруку повторити Федоруковий екзиль 2011 р. При цьому Олексій Павлович підставляється сам – із ірраціональною, «фронтовою» рішучістю провокуючи лобовий конфлікт замість пошуку компромісу, формулу якого дещо краще вмів знаходити Микола Федорук.

І щойно дасть тріщину столичний «дах», Олексія Каспрука або «злиють» услід за розпадом фракції «Народного фронту» в парламенті, або – ще гірше – залишать як сесійне опудало, на яке можна буде голосно вішати собак – у той час як щурі тихо танцюватимуть у залі. «Сегодня утром, гуляя по парку, я встретил Гамлета, он катил на роликах, просто катил на роликах… и всем было наплевать».

Comments

comments

Коментарі
 • не смішіть мої тапки! то по-вашому, Михайлішин самостійний ??? та більшого дурбелика-маріонетки, годі й знайти

 • Про Олексія Павловича небезпідставно твердять, що самостійно він не вирішує нічого, – а Михайлишин, можно подумать, вирішує все самостійно))))))))))))))

  посада мера йому (Каспруку) явно не до душі – автор такой проникновенный, залез в душу и всё понял)))))))))))))

  “після вірогідної відставки Арсенія Яценюка з посади прем’єр-міністра призначать «цапом-відбувайлом» за провали у масштабах міста” – автор ощутил себя пророком))))

  “конфлікту з депутатами «Рідного міста» можна було уникнути: справу Ростислава Білика вирішити тихо” – правильно! В 2012 году, когда Билык так же само подкупал студентов, всё порешали по-тихому. Скажите это родычам погибших на Майдане.

  «Свобода» та УкрОП ….. стають вимушеними союзниками «Рідного міста» в темі політичних переслідувань – в Свободе тоже завелись ПРОДажные твари?

  Мечта ридного миста победить Каспера не на выборах, с помощью технологии отработанной в 2011 году на Федоруке – не для кого не секрет.

  • или он вынужден будет делать ридне мисто своими союзниками.
   в любом случае клану яценюка писдес. значит бурбакам писдес.
   добробут им не оставят. додавит новая власть. городу вернут в любом случае.

   война может закончится если дурбаки вернут городу краденный добробут и гравитон

  • открою тебе страшный секрет (полишинеля) каспрук болен. смотри как он растолстел в последнее время. он не может следить даже за своим здоровьем а ты говоришь городом управлять.
   стресс он глушит водкой. злоупотребление ухудшает здоровье и сказывается на печени. печень не успевает перерабатывать и восстанавливаться и быстро набирается вес.

   дальше по симптомам

   Болезни сердечно-сосудистой системы – аритмия и повышенное давление.
   Болезни системы внешнего дыхании – симптомы – у Каспрука есть одышка.
   Почки – мешки под глазами

   Почки

 • Так не автор заліз в душу Каспрука, а Каспрук
  заліз нам в душу, і душа просить змін, бо дуже
  себе погано почуває.

 • Автор не може залізти в душу Каспрука, а ти можешь знати про мрії Рідного міста.
  Ясновидящий такий.

 • Головне, що Михайлішин вирішував все на користь міста.
  Наприклад – Калинка за рік стала приносити доходу
  на 30 міліонів більше, ніж приносила, аеропорт
  працював, пенсіонери більш менш відчували себе людьми і іздили на автобусах.

 • про те що посада мера Каспруку не по душі говорить красномовний вираз його обличчязавжди, коли він “турботливо” “опікується” проблемами міста та чернівчан

 • Це точно, не хоче, не любе він цю роботу, навязали йому, бо він удобний для
  бурбаків та інших.

 • “Скажите родычам погибших на Майдане”, что их близкие на самом деле погибли исключительно для прихода во власть и еще большего обогащения нескольких олигархических семей. То же самое передайте всем родственникам погибших в АТО.
  А вот о чем мечтает “Ридне мисто”, пусть не беспокоится, во-первых, потому, что за мечты у нас еще не догадались сажать, а во-вторых, судя по всему, Вам наше місто не рідне.

 • БРЕХАТИ – НЕ ЦІПОМ МАХАТИ,
  У РІДНОГО МІСТА – ЦЬОГО НЕ ЗАБРАТИ,
  ГУДУТЬ, ЯК ВІТЕР В ПОРОЖНІЙ ДИМАР,
  ПУСТИМИ СЛОВАМИ НЕВДАХ І НЕЗДАР!

  • согласись миколо, но клану яйценюха пиздес наступает. и не только в черновицах ))))))))))))))))))

 • “Рідному місту” не потрібно нічого доводити. Вони не брешуть, а працюють над вирішенням важливих соціальних ініціатив. Вся надія на них

 • Сколько слов и полный для автора облом. Не будет Каспрук ни с кем договариваться. О чем ? Шкурняков не будет больше. Все поезд ушел вместе с Михайишиным и Януковичем. Работойте на город, господа.

  • анонимному: Шкурняков не будет больше сказав:

   значит украденный бурбаками Добробут вернем городу??? а Гравитон?

 • Уже в Фейсбук об этой заказухе писал, напишу ещё и здесь, если не удалят. Славик последнее время шкварится очень по-крупному. Наверное, уже и на “Мивину” денег не хватает, раз такое лёгкое поведение обнаруживает… стыдно читать это дешевое, проплаченное вангование. Славик, сколько у тебя час стоит? Гривен так триста или поболее?

  • Славик, как ти не “ныкайся”, а “вуха стирчать”…

   Ну а если уж ты “неСлавик”, чего я тебе искренне желаю, почитай в блогосфере “ВКурсе”, как твой любимый лаборант уделывается, когда ему задают прямые вопросы и ловят за лживый язык на откровенном вранье и передергивании. Если ты партийная шавка — приклей себе на лоб соответствующий ярлык и ходи с ним, чтобы тебя обходили десятой дорогой. Славко ярлычок пока не прилепил, поэтому нормальные люди именно так реагирую на его вбросы. Следишь за мыслью, “неСлавко”?

 • Господи, ну до чего ж люди правду не любят,
  даже в таких малых вопросах, что я не Славко,
  а всего лишь Кристина.
  Ты лучше себе на лоб наклей, чья ты шавка
  о вообще о чём речь идёт?

  • Кстати, друзья, обратите внимание на один очень простой индикатор дешевизны материала: если журнализд при выборе фото “героя” репортажа намеренно выбирает очевидно неудавшиеся кадры (это в частности, такие, где объект съёмки запечатлен в процессе выполнения определённых мимических усилий), журнализда можно не колеблясь записывать в полчище штатных пропагандистов. Конечно, сейчас набегут лизоблюды с воплями, что объект съёмки _всегда такой_. Мы их послушаем и посмеёмся, ведь технологии с вами знаем!

  • Кристина, здорово!

   Тем лучше для тебя! Представь вообще, если бы ты была не Кристина, а Славко… Ужас! Хотя, может, пацаны определенного контингента тебе бы проходу не давали. Славик, например, очень не любит, когда ему говорят, что о сидел “на дупи ривно” (извиняй, без украинской раскладки сейчас), и слово “дупа” остервене так трет… Явно эта самая дупа для него — понятие сакраментальное (он, кстати, это словцо любит вставлять где ни попадя).

   Вот смотри: ты обращаешься ко мне неуважительно. Я мог бы заверещать, как это не раз делал в разговоре со мной Славко — правда, беспричинно, и убежать подальше, но я прочитал за стеной желчи твой вопрос, поэтому отвечаю: я не пожерживаю никого, выступаю за соблюдение стандартов объективности. Конечно, я осознаю, чт временно оказался в провинции, а народ тут местами не пуганный, что на же стремиться ввысь! А псевдоэксперт каждый божий день накладывает порцию скверно пахнущей аналитики на головы таким, как ты… Понимаете, друзья, о чем речь?

   • Друзья, извините за орфографию, набираю из Паспорта, хочу оперативно ответить и, к несчастью, буквы иногда не все отпечатываются.

    • тобі ще аргументи якісь напиши,то в тебе твій оперативний гон і до ранку незакінчиться…….отакий ви Язикатенький наш!.

     • Слив засчитан, Знак Вопроса!

 • ХТО БУДЕ КРАЩИМ МЕРОМ В ЧЕРНІВЦЯХ? У НАС 2 КАНДИДАТИ,ДАВАЙТЕ ВІДКИНЕМО ВСІ СТЕРИОТИПИ НА РАХУНОК ЇХ ЗОВНІШНОСТІ, ПАРТІЙ, ХТО ЇХ КРИШУЄ і т.д ,Нам потрібно щО-Зміни в Місті! КАСПРУК 2 РОКИ МЕРУВАВ І ЩО, особисто я за ці 2 роки немогла попасти до нього на прийом,повірте дні прийому це 1 та 4 понеділок місяця,якщо в ці дні випадало свято,або він був у відрядженні він неприймав і не переносив. Михайлішин проводив прийом громадян кожний вівторок та четвер місяця. Тепер МИХАЙЛІШИН хоча б говорить що він буде намагатися робити для міста,для людей,а Каспрук нічого не говорить на такі теми, веде себе так ніби люди зобовязані його підтримати за просто так! Колись обирали Мєром людину,яка мала бажання,щось робити,виконувати обовязки, а тепер не знаю по яким кретеріям обирають в нашому місті?!

  • Хотілося щоб МЄРОМ БУВ Михайлішин,а то при ЦЬОМУ Каспруку за 2 НАСТУПНИХ роки буде те,що було за 2 попередніх ноль цілих, одна десята. доречі чому батареї холодні останній тиждень?,в квартирах холодно дуже.

  • Это когда уже говорить нечего, а очень чешется, такие вот, как ты, лишенцы, начинают свои выдумки писать. «Ваша жизнь» — это вылизывание чужих «пятых точек». В этом смысле такой «жизни» я действительно не знаю и знать, поверь мне, не желаю. Пускай зашкварок Славко перестанет ныкаться, а выйдет со мной на откровенный диалог о стандартах местной журналистики — вот тогда будет дело.

 • Багато знайомих відключили стаціонарні телефони, бо
  дають неправільні рахунки.
  Льготи відмінили, раз.
  А друге беруть аванс за майбутній місяць, а потім
  його не враховують.
  І знов хочуть аванс.
  Невже це вигідно тому власнику, хто купив нашу
  телефонну станцію, щоб люди відключали телефони.

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Як Чернівці перетворюють на село?

  Останні новини