Другий тур: Михайлішин проти Якимчук

17.09.2015

 

автор: Святослав Вишинський

 

1397985330_prezПеред офіційним стартом виборчої кампанії до місцевих рад на посаду чернівецького міського голови вимальовується три найперспективніші кандидатури: чинний мер Олексій Каспрук, представниця Блоку Петра Порошенка Наталія Якимчук і колишній секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин. Завдання-мінімум двох останніх полягає у виході у другий тур разом із Олексієм Каспруком, завдання-максимум: вихід у другий у тур одне проти одного. Наталія Якимчук і Віталій Михайлішин працюватимуть у різних електоральних нішах – представниця Блоку Петра Порошенка спробує захопити якомога більшу частину провладного електорату і витіснити з нього Олексія Каспрука, тоді як Віталій Михайлішин – мобілізує протестних виборців. 

11206516_853674088046804_1305945076842879796_oНа першому етапі кампанії вони не зацікавлені заважати одне одному – радше навпаки: обидвом штабам взаємовигідна максимальна консолідація двох електоральних груп під імена Наталії Якимчук та Віталія Михайлішина. Це гарантує не лише другий тур і шанс перемоги в ньому – але й, за сприятливих обставин, боротьбу на завершальному етапі одне проти одного, що за всіх розкладів вигідніше, аніж пряме протистояння з Олексієм Каспруком. У свою чергу, чинний міський голова опиняється в парадоксальній ситуації, коли за неможливості перемогти відразу в першому турі для нього сприятливіше вийти у другий разом із непримиримим суперником Віталієм Михайлішиним, виборці якого передбачувані – але не зі ставленицею «Солідарності», котра спробує «розмити» його власний електорат. 


Практичні висновки наступні: зростають ставки за сходження з перегонів Наталії Якимчук, що гарантувало би Олексію Павловичу значно комфортнішу виборчу кампанію з переважаючими шансами на перемогу. В разі висування усіх трьох фігур команди Наталії Якимчук і Віталія Михайлішина до часу «не помічатимуть» одне одного: перша втілюватиме конструктивну альтернативу з жіночим шармом, другий – буде озвучувати різку критику на адресу влади, приймаючи на себе зворотній негатив. Що вигідно і для «миротворчого» образу «Солідарності», і для самого Віталія Михайловича, чий рейтинг зростатиме в тій мірі, в котрій його в якості головного опонента позиціонуватиме сам Олексій Каспрук.

Можливим виходом для міського голови в цій ситуації стане контрольоване сприяння Віталію Михайлішину в межах 20-30% протестної ніші – та одночасна розробка маловідомого, але ефектного альтернативного кандидата, що порушив би «позитивну» монополію Наталії Якимчук та перетягнув максимальну частину її потенційних виборців. Цю роль, за рядом ознак – свідомо чи несвідомо може відіграти начальник Державної фіскальної служби у Чернівецькій обл. Михайло Сеничак.

Comments

comments

Коментарі
 • что-то не прёт Черновцам с кандидатами. на кого каспера менять? на безработного фирташевца-регионала, прокуроршу или налоговика?

 • Вибирай Каспрука, якщо хочешь, щоб Яценюк
  святкував свій міліард, а ти б платив
  непідйомні тарифи.

 • Чернівчане, милі мої!
  Маю Вам сказати –
  Досить вуйкам газдувати,
  Бо вже валять хату!

  Наша ненька – Україна
  Кров’ю се стікає…
  А тут наші «мудрі ґазди»
  В мери се збирають…

  Всій громаді показали
  Ви свою «роботу» –
  Місто в дупу вже загнали,
  Працювать – не в змозі!

  Вам грошей ся не фатає!
  Ні про що спитати!
  А на справді, люди добрі –
  Фацу треба мати!

  В мери жінку обирати!
  Справжню берегиню!
  Про всіх нас вона подбає!
  Як за всю родину!

 • есть инфа, что БПП не поддерживает Якимчук. идут поиски (или уже нашли) другого кандидата (не Каспрук).

 • Найкращий мер – Михайлішин. Він тупий, зате не мішає іншим працювати. Буде відкривати дитячі площадки, а це невелике лихо для нас.

 • Якість життя мене цікавить, а вона при тупому
  Михайлішіні була в 5 разів краще.
  Тому я голосую за Михайлішина, бо мене
  цікавить МОЄ ЖИТТЯ.

 • Що я вам хочу сказати: не уявляю собі Наталію Якимчук мером, ось убийте, не уявляю. Ще депутатом – куди не йшло.
  Каспрук продемонстрував, що він нульовий мер, нездалий нідо чого. Залишається Михайлішин. Три роки керував містом, будучи не мером, а секретарем міської ради. І я повинен сказати, справився непогано. При тих умовах досить пристойно справився. Ну назвіть хоч одну дурість, крім того, що вчасно не вийшов із Партії регіонів, яку зробив Михайлішин за три роки. Не назвете, А Каспрукових дурниць не счесть. Так що вибираємо Михайлішина.

 • Дійсно, як можна казати на Михайлішина, що він
  тупий, якщо всі його дії РОЗУМНІ.
  Чого не скажеш про Каспрука.

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Як Чернівці перетворюють на село?

  Останні новини