Вибір Буковини (ч. 2) bonne chance Горука, чому випав Москаль, який Козак гулятиме у Бесарабії

17.09.2014

 

 

Автор: Святослав Вишинський

 

Початок 2 частини

 

Радикальна позиція Ляшка

 

1410784315_goruk_01_07Обличчям Радикальної партії на 201 окрузі в Чернівцях несподівано для всіх став колишній «свободівець» Назар Горук. Кого тільки на уявляли у списку чернівецьких сателітів Олега Ляшка – від Володимира Бешлея до Василя Забродського – але саме Назару Горуку доля вручила bonne chance. Та унікальну нагоду  позмагатися із Миколою Федоруком на багатообіцяючому чернівецькому полі (від ред. -як відомо Горук,  весь час про це мріяв) Шанси вирівнюються. Інтрига зростає.

 

1352911656_dsc0030На 204 окрузі «радикалів» не менш несподівано представлятиме керівник проекту «Нові Чернівці» Руслан Цаплюк, тоді як на 202-му наполегливо, але поки що без видимих підтверджень зводять наклепи на Інгу Маковецьку –  людину з команди Віталія Михайлішина і за сумісництвом телеведучу на каналі «Чернівецький промінь». Якщо чутки підтвердяться, то справдяться слова політолога Михайла Шморгуна: на цих виборах Україна втратить трьох великих журналістів – Мустафу Найєма, Сергія Лещенка та Інгу Маковецьку.

 

Чи не вперше реальні шанси пройти в парламент отримала партія Анатолія Гриценка «Громадянська позиція», що відразу спричинило до черги добровольців у її списки та висуванці по мажоритарних округах. На 202 окрузі «десантувався» київський дипломат буковинського походження Василь Філіпчук. У прохідній частині списку – незмінний керівник партійного осередку Микола Малярчук, котрий, вочевидь, єдиний з місцевих «громадянських» кандидатів має шанс отримати депутатський мандат. Як плату за вірність.

 

Сильні регіони

 

«Кіт із дому – миші в танець». Втеча Віктора Януковича стала каталізатором порушення і без того нестійкого кадрового балансу всередині Партії регіонів, так що за короткий проміжок часу на Буковині від неї не залишилось і клаптика. Партії помирають – інтереси залишаються. Тож не дивно, що рано чи пізно деякі фігури мали сплисти в нових політичних проектах. «Ноєвим ковчегом» для «регіоналів» стала реанімована «Сильна Україна» Сергія Тігіпка, який, як і багато місцевих посадовців, виступав лобістом синьківсько-чернівецького олігарха Дмитра Фірташа.

 

Очікування появи в його списках Михайла Папієва, однак, виявились марними – колишній губернатор вирішив узяти тривалу політичну відпустку. Судячи з усього, взяв він її і для свого пасинка, депутата Артема Семенюка. Трохи згодом у «відбій» зійшла карта колишнього «регіонала» Віталія Михайлішина, котрий, як залишиться – то тільки в чернівецькій політиці. Інвестувати в чергову поразку було би безвідповідальною тратою ресурсів його спонсорів, які можна розставити у «прохідні» кошики. 

Тим не менше, в ризиковий похід за «святою недоторканістю» таки вирядились Геннадій Федоряк, і як самовисуванець – Іван Семенюк. І в останнього є серйозні шанси подолати 203 округ. «Майдан? Ні, не чули».

 

Солідарний УДАР Порошенка

 

img95Традиційно вагоме представництво Буковини у спільному списку партії УДАР і Блоку Петра Порошенка – «друга ходка» «світить» Марії Матіос, Оксані Продан, Юрію Стецю. З «обойми» випав Геннадій Москаль, який, вірогідно, готується до виконавчої служби. Не балотується Роман Ванзуряк, що залишився «на шухері» головою ОДА і контролюватиме виборчий процес у регіоні. Змін, коротше кажучи, не так і багато – одні і ті ж обличчя з «помаранчевим» рум’янцем, тому «жити по-новому» навряд чи пощастить. А от «зимувати» – доведеться гарантовано.

 

Філософія «свій до свого по своє» найкраще характеризує середовище «Нашої України», яка, як комсомол, «колишньою» не буває. Як водиться, мажоритарники «партії влади» далеко не «першої свіжості» – колишній губернатор і колишній «нашоукраїнець» Володимир Куліш на 204 окрузі, а на 202-му – перший заступник губернатора, посадовець із довгим і різнобарвним послужним списком Іван Рибак. Обидва – всерйоз націлені на перемогу, яка стане черговою віхою у витісненні з Буковини «клану» Арсенія Яценюка.

 

Залежні незалежні

 

Парламентська кампанія 2014 р. позначена майже цілковитою зачисткою поля незалежних кандидатів – і якщо на Буковині такі будуть, то відіграватимуть радше технічні ролі. За деякими відомостями «до кращого» балотуватись вирішив керівник податкової Михайло Сеничак – але виглядає малоймовірно, що намір буде втілений. До кінця невідома доля висування Василя Забродського, що безуспішно намагався заручитись підтримкою кількох відомих партій. Яку сопілку він гратиме на 201 окрузі і як змінить конфігурацію протистояння Назара Горука та Миколи Федорука – питання відкрите.

 

Вільний козак Михайло Гаврилюк, ставши «зіркою» АТО та Евромайдану, вирішив «засвітитись» і в політиці – однак на рідному хотинському окрузі його ввічливо посунував «фронтовик» Максим Бурбак, який вирішив там поборотись із іншим Козаком – Василем. «Передай йому, щоб забирався звідси до дідька – я тут гулять буду». А козак Михайло відтак «гулятиме» на 95 окрузі на Київщині. Такими темпами скоро «гулятиме» у «95 кварталі».

Коментарі
 • Как -то привлекает само слово Солидарность – намёк
  на сплочённость Украины.

 • Свят, ты что совсем со своим Мишей головой ударились: противостояние Горук – Федорук. Понятно что вы с Мишаней давние поклонники артистических талантов Горука, но так позориться ….. Работай тоньше, а то денег не даст Назарчик )))

 • Мда. Чесно кажучи у Федорука зявився чи не вперше сильний конкурент Назар Горук. Думаю ця кампанія стане однією з найцікавіших за останнє десятиліття в Чернівцях.

 • Горук цікавий тільки тим, що завдяки семінарії має кращу за інших ораторську підготовку. А все решта – пустишка та демагогія, тобто як раз попав куди треба – до ляшка.

 • Бодя, супер характеристика Горука, прямо в десятку. А загалом то сумно, знову не буде кому країну боронити. Біда та й годі.

 • Як хочеться щоб ми залишалися людьми щоб нам не
  було соромно перед своїми потомками і взагалі

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Як вигадують кримінальні справи

  Останні новини