Вибір Буковини. Кілька вчених клоунів і столичні гастролери «из обедневшей дворянской семьи»

16.09.2014

13_Buratino

 

 

Автор: Святослав Вишинський

 

  Прозвучали останні гудки, продзвеніли вирішальні дзвоники, поставивши кому на процедурі висування кандидатів у депутати Верховної Ради України на позачергових виборах 2014 р.Від виборів до виборів країна, як відомо, живе не на повні груди і далеко не так весело, як під час цього безкінечного і майже-таки Сізіфового процесу. Результат якого не настільки важливий у порівнянні з самими процесом, під час якого «галасуючі» громадяни дізнаються багато нового не лише про кандидатів, але й про себе.

 

Проміжні висновки про цю кампанію особливо не радують: вже очевидно, що обличчя політиків, достойних обрання, практично не змінились – на догоду часу лише трохи підновившись прізвищами знаних і незнаних комбатів, героїв Майдану і наївних активістів. Вибори по Україні і на місцях укотре підтвердили і класичний клановий розподіл сил, для яких формальні рамки партій і блоків не мають принципового значення. Про реальну політику значно більше говорять родинні стосунки посадовців, акціонерні частки і структура власності їхніх підприємств, аніж партійні квитки, коаліційні угоди чи красиві заяви на публіку.

 

Все це ми вже проходили – і пройдемо ще не раз. Нині ж повторюється класичний акт післяреволюційної драми під назвою «Поділ булави». Як і у 2005 р., владу захоплено ділять усе ті ж «помаранчеві» еліти, що на прикладі Буковини особливо виразно. Ті, хто за переконанням більшості українців, «злили» здобутки першого Майдану – нині намагаються стати розпорядниками і, без сумніву, так сам «злити» здобутки другого. Обличчя не змінюються, а серця тим більше. І якщо за десять років вони не змогли поділити владу, ефективно довівши країну до напівколапсу, то страшно уявити що буде, коли вони не поділять владу ще хоча б декілька наступних років. Які хочеться просто – пожити.

 

Але цирк нікуди не збирається, клоуни не поспішають припиняти виставу – благо, вони завжди сміються останніми. Благо, завжди є з кого. Варто придивитись до цих загримованих персонажів – може, в них ми побачимо не тільки вчених ідіотів, але  – і самих себе. Не менш учених. І не менших ідіотів. Цього разу на Буковині концертуватимуть уславлені і добре відомі публіці актори – серед них і столичні гастролери. Як кажуть у таких випадках: «из обедневшей дворянской семьи».

 

Народний фронт змін

 

Чернівчанин Арсеній Яценюк укотре не зміг утриматись від спокуси «повоювати» хоча би на дільницях, обравши для старої-нової політичної сили назву партії Володимира Путіна. Завдячуючи «хедлайнеру», у списках ще залишились буковинці, а точніше однокласники, однокурсники та бізнес-партнери Арсенія Петровича. «Прохідний», якщо «Народний фронт»   вважати «прохідним» – нинішній міністр юстиції Павло Петренко. На 204 «близькосхідному» окрузі – «малопрохідний» Максим Бурбак. Чия авантюра поборитись за мандат з представником «солідарної» «Нашої України» Володимиром Кулішем натякає хіба що на те, що посаду міністра чернівчанин покидати і не планує.

 

Відсутність кадрових ротацій на передгір’ях 202 округу і спроба протягнути Олександра Фищука навряд чи приведе його до перемоги. Нова ситуація і небувалий підйом ставок у внутрішньовидовій боротьбі «вічних опозиціонерів» може зіграти з амбіціями групи чинних і відставних «фронтовиків» злий, але вельми веселий жарт. Що стосується і «золотого» 201 округу в Чернівцях, на якому в одні ворота сподівається виграти «вічно молодий» Микола Федорук. Чиє прізвище, як і прізвище Юлії Володимирівни, вже, однак, не звучить так «молодо» і так магічно, як чотири роки тому. Схоже, це відчув і Геннадій Москаль, залишивши товариство на потопаючому кораблі.

 

Свобода Батьківщини

 

На тлі «фронтової» дефіляди блідою тінню виглядає місцева команда «оновленої» Батьківщини. «Оновленої» настільки, що у прохідному місці не залишилось нікого, крім Івана Мунтяна. Тема козачка-дивачка у Верховній Раді, як видно, все ще не розкрита повністю – тож якщо «Правий сектор» не пройде в парламент, то принаймні матиме там довірену особу. Якщо Бог не відведе. 

Близька до відчаю оказія «Свободи» – голова Чернівецької організації Віталій Мельничук з кожним роком упевнено просувається по списку – вниз. На порядок поступаючись навіть «гастролюючому» Руслану Зелику, чия нога давно не ступала на буковинському грунті. З таким ставленням до наступних виборів місцевий осередок може не дожити. Перші знаки вже подано.

Кінець 1 частини 

 

Comments

comments

Коментарі
 • БРЕД СУМАШЕДШОГО МЕШКАНЦІ МІСТА ПІДТРМАЮТЬ ФЕДОРУКА М Т А ПИСАКИ ЗАВІСНИКИ НЕУДАЧНИКИ ПИШІІТЬ ВСЯКУ ЕРУНДУ НАРОД НЕ ДУРНИЙ

 • Да народ не дурний вже вкотре обирає Федорука. А той, особливо останні два роки, так і працює заради народу, так і працює, аж піт з чола. Скілки зробив для міста на депутатському кріслі. За що подякую йому, що цей ср.. ний Майдан він не підтримав. Це він мудро зробив, совість чистішою буде, але якраз за це наші ідіоти і будуть його критикувати.

 • Як не підтримав, а фото на барикадах? Ет, не слідкуєте Ви за життєм Миколи Трохимовича….

 • Вот будет интересно как Федорук проиграет Горуку на выборах! Так ему и надо, коррупционеру!

 • “Ті, хто за переконанням більшості українців, «злили» здобутки першого Майдану – нині намагаються стати розпорядниками і, без сумніву, так сам «злити» здобутки другого.” – улыбнуло :). А можно список “здобутків”, пунктов хотя бы десять ?

  • Главный здобуток Майдана эмоциональный: вместо донецких воров майдановцы посадили во власть “своих” воров. И пусть жизнь для тех же майдановцев стала намного хуже, зато теперь госбюджет разворовывают не “пророссиийские”, а свои “патриотичные” воры.

 • Магія міфу про непореможного Федорука розбивається о просте питання: навіщо? Навіщо обирати людину за плечима якої порожнеча – хтось може пригадати якусь його “добру справу”?

  • что-то не видно, чтоб наши люди учились на ошибках, вспомните Майдан-2004, а разве результаты Майдана-2014 лучше???

 • ничего приципиально не изменил. это значит что впереди еще одна революция. и выборы – это промежуточный этап

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Як Чернівці перетворюють на село?

  Останні новини