Сто днів, одна ніч, вода, вогонь і мідні труби чернівецького трону( і спадкоємця)

09.07.2014

11107Присутність Олексія Каспрука на троні в місті ще ніхто не відчув – бунтівна синівська харизма поки що дрімає десь на спинці мерського крісла….

  автор: Святослав Вишинський

Належні для перших оцінок діяльності новообраного міського голови Чернівців Олексія Каспрука сто днів ще не минули. Але якщо пригадати обставини усунення його попередника Віталія Михайлішина, то в жодного хоча би трохи поінформованого в місцевій політиці чернівчанина не викликає сумнівів той факт, що реально Олексій Павлович через посередництво колишнього «регіонала» Ярослава Кушнірика управляє містом ще з кінця лютого. Олексій Каспрук делегував Ярослава Денисовича на посаду секретаря міськради так само, як двома місяцями пізніше на посаду міського голови його самого благословив Микола Федорук. Передавши їм обом у спадок не лише муніципальні лаври, але й комплекс проблем, котрі, як невиліковна пошесть, передаються кожному новообраному меру від малоуспішних попередників.

Ознака невиліковності налице, адже за майже півроку з часу зміни влади в місті більшість чернівчан не відчули ніяких змін. Як, зрештою, не відчула її і значна частина політикуму, вчасно перефарбувавшись і прийнявши на плечі важкий хрест Евромайдану. Напевно, саме тому під час виборчої кампанії Олексій Каспрук волів не представляти свою команду. Цілком очікувані сюрпризи в особі старих кадрів Микола Федорука, колишніх «регіоналів», чинних «есдеків» та ін. постмайданних перевертнів підтвердили залізну традицію спадкоємства всілякої чернівецької влади. Сам Олексій Павлович, здобувши владу на хвилі революції, тепер навряд чи пояснить виборцям, чи повинне оточення проходити люстрацію. Обіцянки з передвиборчих агіток – надто дріб’язкова річ, аби їх варто було виконувати.

Втім, політика політикою, а городянам важливіші речі насущні. Все, чим за майже півроку може похвалитись мер, секретар міської ради і її примарна депутатська більшість – це відмова від соціального проїзного і неприховане лобіювання інтересів обраних перевізників, віддячене незаконною агітацією в громадському транспорті та ін. вагомими бонусами. Популістські ініціативи накшталт заборони продажу алкоголю в нічний час, патріотичне перейменування вулиць, вивішування портретів у Ратуші і нагороди почесними медальками. Нетверда позиція щодо перевиборів Чернівецької міської ради. Гучна зміна керівництва Калинівського ринку – і тиха, з кінцями у воду, ліквідація горезвісного «Містобуду». А на додаток до всього – вмілий піар на темі донецької АТО в тому ж стилі, в якому львівський мер Андрій Садовий кілька місяців раніше піарився на темі київського Евромайдану.

Все ніби й правильно, але ж, напевно, не це головне в діяльності міського голови – особливо якщо він був обраний як представник революційної, реформаторської сили, головна задача якої, за всією логікою – не консервація і підтримка дійсного стану речей – а його рішучі зміни в найкоротші терміни. Обіцянок щодо яких у брошурках кандидата Олексія Каспрука було чимало. Все було би добре, якби було щось добре – але з реформами поки що не поспішають. Як видно, в новообраного на наступні півтори роки міського голови навіть немає механізмів їхньої реалізації. Тож навіть якщо він щиро візьметься за справу, то навряд чи встигне відповісти за свої слова.

Проблем було і буде багато – і як з ними справлятися навряд чи знає і сам Олексій Каспрук. До прикладу, чи буде покращений тролейбусний парк, оновлення якого за Віталія Михайлішина кілька разів ставало темою корупційних скандалів? Напевно, ні, бо, як уже мали змогу пересвідчитись чернівчани, нинішній міський голова наполегливо відстоює інтереси маршрутників, кожною копійкою із власного гаманця зацікавлених у знищенні екологічного муніципального транспорту. Чи буде хоча би обіцяний Олексієм Павловичем пішохідний центр? І це малоймовірно. Досі не представлено жодного конкретного проекту – і після перемоги на виборах до цієї теми ні разу не повертались.

Проте всі великі погрішності часом можна спокутувати маленькими, але приємними серцю чернівчан справами. Але й тут маємо дивне, нелогічне мовчання, хоча, здається – ось він, привід для легкого піару. В дріб’язкову, але резонансну епопею навколо раритетних дверей на вул. Штейнбарга Олексій Каспрук міг і повинен був втрутитись особисто – але вирішив проігнорувати. Повівшись нічим не відповідальніше за Віталія Михайлішина, який двома роками раніше обійшов мовчанням тему чернівецьких книгарень. Але важко очікувати рішучих кроків від господаря, якому навіть не вистачає авторитету змусити водіїв не паркуватись на тротуарі біля Ратуші. «Facebook» гудить усіма парами, але дієвої реакції – нуль. Страшно уявити, який простір для популізму отримала би тут рука якого-небудь Віталія Ткачука.

Присутність Олексія Каспрука на троні в місті ще ніхто не відчув – бунтівна синівська харизма поки що дрімає десь на спинці мерського крісла, а тому на царську особу мало хто зважає і поки що мало хто слухається. В Чернівцях практично нічого не змінилось і, без сумніву, не зміниться – надворі перше літо новофедорукової ери. Змінився лише стиль літочислення – дієві особи та їхні інтереси одні і ті ж. Прогнозовано не відбулось перевороту і в методах роботи комунальних служб: нещодавній «ямковий ремонт» на вул. Сковороди і вул. 28 червня – такий же «европейський», як і це місто. Технологія та сама – і Ярослав Кушнірик той самий.

Закономірно, що зміна імені градоначальника не «спише» й громадянські протести, яких за останні пару місяців було чимало. Акції на вул. Штейнбарга – всього лиш «розминка» в порівнянні з пікетами пенсіонерів біля стін Ратуші у зв’язку з відміною пільг на проїзд у громадському транспорті. Несподівано біля міської ради заметушились і залізничники після новини про скорочення або повне закриття чернівецького депо (привіт від однопартійця Олексія Каспрука, чернівчанина Максима Бурбака). Неважко спрогнозувати народні виступи після чергового здорожчання тарифів ЖКГ (привіт від однопартійця, чернівчанина Арсенія Яценюка). Цікаво, зрештою, як цього року «заспівають» газові колонки і димовентканали на Проспекті Незалежності.

Проблеми залишаються не тому, що їх неможливо вирішити, а тому, що їх і не збираються вирішувати. При тому місту не бракує розмаху в ідеях великих забудов і перспективних реконструкцій, пов’язаних з оборудками нерухомістю, землею, прибутками від оренди. Які реальні наслідки це матиме для інфраструктури Чернівців – мало кого цікавить. Надто багато запитань до задуму перенести центральний автовокзал з вул. Головної в район Гравітону. Надто багато недоречностей в ідеях реконструкції колишнього кінотеатру ім. Івана Миколайчука. Надто скандальними є плани будівництва чергового «скла» на місці «Берізки» по вул. Кобилянської.

Чи запитувались думки городян на громадських слуханнях, чи консультувались із експертами, чи дали вичерпні пояснення від імені Олексія Павловича – все це з розряду риторичних фігур мови. Адже перша особа міста пояснень практично не дає, а логіка його дій прозорою не виглядає. І ще добре, коли непрозорість є фактом лише для сторонніх – але часом складається враження, що Олексій Каспрук на деякі запитання не знає відповіді й сам. Рухаючись навмання у темному тунелі, крізь вогонь, воду й безвідмовні австрійські труби.

Фото: Букньюс

Comments

comments

Коментарі
 • Пока что Каспрук “впечатлил” назначением на Калинку. Цыплят по осени считают, посмотрим что дальше будет)))) Кстати, запрет на парковку на тротуарах не потянет много денег из бюджета))))))

 • Повня хирня. Набір фраз, а логіки ніякої. Раніше щось писали толкове, а як Продан перестав фінансувати перетворились на бульварну гезетьонку

 • Мэр должен быть таким , чтобы он бежал впереди,
  а мы за ним. Вот Пётр Первый – искры из глаз
  летели, работал как раб на галерах.
  А делает ли пан Каспрук по утрам гимнастику,
  а не нажирается ли он на ночь, чтобы не потерять форму.
  Господа, с этого всё и начинается.
  Не надо агитировать нас за него. Скучно с ним,
  всё закрыто , туманно, враньё. Туманные ответы,
  потому что человек не говорит правду.
  Оно нам надо?

 • Що там казати. Нема харизми у людини.
  Спить на ходу. Тримайте, щоб не впав.

 • Як раз у Святослава все логічно. але треба
  деяким дорости до його статей і все буде зрозуміло.
  А пише він на сайті давно , так що це у вас
  відсутня логіка, пане Салават.

 • Вікіпедія про ім`я Салават: мужское имя, в переводе с арабского означает хвалебные молитвы(Каспруку)- согласен с Юлиным Салатом)))

 • – Змовились ми мовчати, нікому й не натякати про нашу роботу (М. Коцюбинський);
  – Думаю, що занадто замовчувати і недоговорювати те, що можна зовсім просто і щиро сказати, теж не слід (Леся Українка)

 • Харизму подменил статичностью, надуванием щёк,
  важным видом и туманными речами.
  Может , пора таких мэров ушла в прошлое?
  Какие-то вечные грабли.

 • Воно його треба? У нього команда харизматична,
  вона його засунула , вона і керує.
  Коли він відповідає на питання – а в голові – а що
  команда скаже. От і викручуйся. Проблеми.

 • Шановні!!! Один мер нічого не зробіть…………давайте усі разом громадою будемо робити добрі діла………..Скільки можна писати стільки желчі…………………..

  • А на який він тоді вибирався?
   Двері на Штейнбарга активісти намагались повернути – мер хоч пальцем поворохнув помогти?

 • А хто його вибирав? Це все подтасовка.
  Він так хоче працювати, як я хочу танцювати
  балєт.

 • Не будь наївним , Пєтя, бо такими наївними
  і користуються такі, як команда Каспрука.

 • лала ла ла ла лала ла лалаи де ти евромайданивци яки так грозно розносили двери обл ради вимагаючи покрашень покрашеня номер один долар був 8 став 12 покрашеня номер два видмина социальных произних покрашкння номер три пидвишеня комунальных платежив покрашеня номер чотири подорожченя на уси види товарив вид 30 до 50 видсоткив у тому числи й медекаментив покрашеня номер 5 зросли цини на пальне майже у двичи таемну програму по геноциду населеня запушено успишно и цих покрашень можна перераховувати безлич я вже мовчу про вийну яку оголосили заради того шоб запустити механизм по видмиваню держ коштив ТОМУ ТЕПЕРЕШНИЙ ВЛАДИ ВИДВЕРТО И ВИДКРИТО ЗАЯВЛЯЮ ТО НЕ ПУТИН ХУЙЛО А ВИ И ВАША ЗГРАЯ ПУЗАТИХ КОТИВ КРАДУНИВ ШЕ НАСТАНЕ ЧАС И ВАС БУДУТЬ ВИНОСИТИ НОГАМИ ВПЕРЕД З ВАШИХЖЕ КАБИНЕТИВ И ЦЕ ВЖЕ НЕБУДЕ КУПЛЕНА РЕВОЛЮЦИЯ А БУДЕ ПРОРОЦТВО ТАРАСА ШЕВЧЕНКА яки так серезно крутили по усих ЗМИ пид час революции

 • останим часом здаеться шо в ЧМР оселився привид по прозвишу КАСПЕР який все бачить все розумие але ничого неможе вдияти ну тоди с таким розкладом прийдеться йому видвести якесь инше мисце наприклад у театри ане ЧМР

 • Добре, синку, добре, як би сказав Тарас Бульба.
  Нас обманюють і обкрадають , як останніх лохів.
  Ніхто не воюює, а Украіні , яка ледь- ледь
  стоїть на ногах, война ” вкрай потрібна.”
  До чого тут Путін? Переводять стрілки На Путіна
  та на москалів. То дурне.
  А ми , народ, жебраками стали, ще вбивають
  та калічать синів наших.

 • На цьому сайті у ботів Васі Продана бачу Путін в авторитеті? Встидались би ли украінці гинуть таке писати!

  • Это вам должно быть стыдно. Украинцев не Путин посылал на восток убивать таких же украинцев!!!!!

 • У нас в авторитеті наші керівники , а Путін – президент не нашої держави . По- твоєму ,
  у тебе в сім,ї неполадки, а винуватий сусіда?
  Стидаємося за тебе, бо ти не розумієш , що якраз
  ми за те, ЩОБ ЛЮДИ НЕ ГИНУЛИ.
  НЕ розумієш трагедії країни і що тільки наші керівники
  в змозі цю трагедію остановити.

 • Американцы хотят добывать сланцевый газ, чтобы продавать потом его в Европу. А восток
  препятствует этому. Залежи находятся на востоке страны. Отсюда война. Главным
  руководителем этой добычи газа назначен сын
  известного американского политика Джона
  Бадена. Получается, что наши хлопцы воюют и гибнут в их
  интересах . Всё это маскируется под видом, что виноват Путин. Это уже есть в некоторых украинских газетах , и многие это знают.

 • а какова хера суда Америка сует свой нос ей здесь по суте никогда ничего и непринадлежало какова хера новая политическая елита выполняет поручения Американцев какова хера Яценюк пидар конченый золото скифов наше историческое наследие предков им отдал ЕТОЖ ТОЖЕ САМОЕ чтоб забрать у вас документы на вашу собственость и иди потом раскажи что на наших землях была когдато развитая народность и звалась скифами какова хера ети черти один народ сорят который то посути с КИЕВСКОЙ РУСИ пошол а уж потом на государства поделился и ТЫ еше смееш заикатся под псевдонимом характерник С ТАКИМ РАСКЛАДОМ ПЕС ТЫ НЕ МЫТЫЙ А НЕ ХАРАКТЕРНИК И ОГРОМНЕШИЙ ПРИВЕТ ТЕБЕ ОТ РОДНОВЕРОВ лохов дури лучше иди и неросказывай кто здесь проданята а кто проститутка последняя которая за гроши весь народ в парашу слить согласна

 • и уж поверь мне что Васька Продан один из патриотов который также как и мы будет стоять за правду и род свой и за народ наш а не как вы как последние мыши с корабля поубегали и чуш в соц сетях несете

 • Такий хороший цей сайт. шкода, що ніхто з розумних людей не читає. Самі читають, самі пишуть, самі коментують. Одним словом уйобки проданівськи. Вже навіть нецікаво читати, бо все передбачувано.Може коли гроші скінчаться у цих даунів то ворнцови і подкідишеви почнуть нарешті просто пити пиво і не піздіти!!!бо справді, люди добрі , одне й теж так вже набридло. Змінюйте щось в цьому жітті, пацани!

 • Благодаря этому сайту мы хоть какую-то правду
  узнаём, а тебе тут не места , иди к своим даунам,
  читай брехню и дальше продавай свою Родину
  оптом и в розницу.

 • Петя, реально смотри на жизнь, тебе это , ой,
  как пригодится , меньше будешь обманутым.

 • Учись на ошибках, делай выводы, не сдавайся и не
  унывай. Верь в себя. Ты делаешь свою судьбу сам.
  Тихо, но упрямо.

 • все шо я тут бачу то це галимий стеб з продана та його оточеня без аргументив без фактив без цензури але прикро одне гирше стало жити всим навить вам з нами и принайми шоб просто взяти и проанализувати уси помилки диючойи влади ви просто гордо тонете в цьому багни яке вам пидсовуе КАСПЕР та його команда

 • Майды, вы самый честный народ Украины! Это вы сделали то, что ни Ляшки, не Писуны, не Кролики никогда бы не сделали без вас! Вы -герои Украины. Вы-цвет ее нации и ее бесцветной революции! Напиздюляйте им всем, выполните свое обещание.
  Европа будет гордиться вами. А США предоставит вам ПМЖ как лучшим агентам Госдепа.
  Разнесите Куев в щепки, чтобы такие Порошенко знали кто в доме хозяин!
  Возгордитесь своим званием гордых майдов! Вы-это сегодняшняя, завтрашняя Украина.
  Зима скоро, а вы так и не получили того, чего заслужили!
  Власть сливает вас. Разве эта ваша власть?
  НЕ подкачайте, ребята! Вся надежда на вас.

 • Очень огорчен работой “мера”. Объясню почему:
  1- убрал соц.проездной!
  2-в столовке (без конкурса) назначил директора калинки!
  3-30 палаток(нелегальных) на калинки!
  4-замена старых-новых кадров! (Где обещания что прийду. Новые кадры? А не замена тек кто были уже когда то?)
  5- почему не слушает народ? Мы просили про перевыборы до рады! Он увиливает, боится? Пускай напишет письмо до ВР,с просьбой про перевыборы! И в СМИ его опубликует!

 • да ребята помоему пришла пора брать волю в свои руки и делать наш национальный майдан

  • а де взагагалито твое мисце як мени здаеться то в повний жопи якшо ти ше незрозумив то саме там ти зарас и знаходишся до того тебе довив ось цей режим який ти так сильно пидтримуеш

 • А тепер скандал з бронежилетами і перевиборами про округу Каспрука. Треба було думати, коли таку владу вибирали. Майдан нічому не навчив.

 • Дальше будет еще хуже, пока народ не поймет что к чему. А пока власть убивает и страну и народ. Пока не добьет, не успокоится.

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Як Чернівці перетворюють на село?

  Останні новини