Перевибори в Чернівцях: cui non bono?

23.04.2014

Автор: Святослав Вишинський

18 квітня на імпровізованому брифінгу біля стін Ратуші представник громадської ініціативи «Рідне місто» Андрій Білогорка заговорив про необхідність перевиборів до Чернівецької міської та обласної рад. Тема не нова – на різноманітних «майданівських» мітингах на Центральній пл. про це заявлялось неодноразово, але руки до справи, як не дивно, у нової влади не доходять. А дивні кадрові ротації як на загальноукраїнському, так і не місцевому рівнях змушують засумніватись у щирості колись опозиційних політиків – схоже на те, що традиційний український балаган продовжиться, люстрації не буде, посади перепродадуть не лише «своїм», але й тим, хто більше заплатить. А поки «суть да виборы», руками підставних чиновників і тимчасових депутатів можна розікрасти те, що не встигли «попередники».

Кушнірик-ручки

Ярослав Кушнірик фото Місто Ч

Безпосередньо в Чернівецькій міській раді склалась дивна коаліція, тон якої задає фракція «За Батьківщину» – разом із ВО «Свобода», депутатами-«тушками» від тієї ж таки «Батьківщини» і Партії регіонів. Секретарем ради, з особистої подачі Олексія Каспрука – після всіх трагічних подій на Майдані Незалежності – був обраний «регіонал» з 15-річним стажем Ярослав Кушнірик, котрий з такої урочистої нагоди дуже швидко став «порядним професіоналом». А необхідні голоси, крім різного роду перебіжчиків, забезпечують ті самі діячі, котрі після виходу з Партії регіонів не тільки не склали мандати, але ще кілька місяців тому запевняли, що серед них «тушок» немає і не буде. 18 квітня Олексій Каспрук поважно назвав це збіговисько «владою громади». Яка щонайменше до осені оновлюватись і не планує.

8848093-1

Андрій Пишний

Не дивно, що спроби підняти тему перевиборів розбиваються об звичне «не на часі» – а то й на неприховану агресію з рядів колишньої «демократичної опозиції». Стосовно останнього найцікавіше аналізувати висвітлення брифінгу Андрія Білогорки в місцевих засобах масової інформації – найоригінальнішим видався сюжет програми «Теми дня» на телеканалі ТВА від 18 квітня. Канал, який, як відомо, нині належить Людмилі Пишній, дружині нардепа від «Батьківщини» Андрія Пишного, розпочав про зустріч з Андрієм Білогоркою з негативно-викривального коментаря Олексія Каспрука, обвинувачень громадських активістів у спробах повернути до влади Віталія Михайлішина. На щось схоже перетворився і випуск програми «Політика»: якщо лідер чернівецької «Батьківщини» переслідує ще відносно маловідомого депутата і на брифінгах, і на теле-ефірах – його потенціал немалий.

Поняття збалансованої подачі ( що безпрецедентно навіть для упереджених чернівецьких ЗМІ) ТВА зуміло викрутити у відверту агітацію, з якої у глядача повинно скластись враження, що перевибори складу міської та обласної рад – наче й правильні, але чомусь-таки недочасні й вигідні старій владі. Однак рідко згадують, що «попередники» майже поголівно залишились у складі влади нової. Але тепер, за словами Олексія Каспрука, вже «працюють на благо Чернівців». Сюжети ТРК «Чернівці» і «Чернівецького променя» нам здалися виваженішими – хоча лояльність останнього, враховуючи його кадрові зв’язки з ініціативою «Рідне місто», є самозрозумілою, а лояльність інших ЗМІ у передвиборчий період може забезпечуватись за домовленістю. Що, враховуючи вірогідні мерські амбіції Андрія Білогорки, слід розглядати як чіткий політичний сигнал.

1347547457_88936

Віталій Михайлішин

Колишній секретар міської ради Віталій Михайлішин, судячи з усього, більше не гравець, але все ще хороший подразнювач для електорату – при чому, за відсутністю тяжких провин перед городянами, в якості головного негативу подаватиметься його приналежність до Партії регіонів. Хто зна, може його принесуть у жертву не тільки партія «Батьківщина», але й група «Рідне місто», яка протягом останніх років відкритих зв’язків із владою не мала – ба навіть, при підтримці ряду опозиційних ЗМІ, здобула імідж місцевого політичного опонента Партії регіонів.

Кінець 1 частини

Comments

comments

Коментарі
 • Как всегда, чёткий анализ предвыборной обстановки
  в Черновцах. Эх, нам бы порядочного , умного мэра.
  Мечты сбываются? Молилась на пасху за это.
  Услышит ли меня Господь?

 • РЕАЛЬНЫЙ МЭР. ЧЕРНОВЦОВ ЭТО ВИТАЛИЙ МИХАЙЛИШИН.
  СИМПАТИЧЕН ЖЕНСКОМУ ЭЛЕКТОРАТУ И БАБУШКАМ ОН НРАВИТСЯ
  И ТЕ И ТЕ ОСНОВНАЯ ГРУПА ГОЛОСУЮЩИХ ЖИТЕЛЕЙ
  НИКТО ЕМУ НЕ КОНКУРЕНТ (смотри фото)
  НИКТО НЕ СДЕЛАЛ БОЛЬШЕ ЗА 3 года (смотри перечень дел)
  А ПАРТИИ РЕГИОНОВ УЖЕ НЕТ КАК И ФРОНТА ЗМИН КСТАТИ!!!!!!!

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  У Каспрука виросла голова Дракона