Ванзуряк за отамана

19.03.2014

Автор: Святослав Вишинський  фото: Букінфо

vanz_1Хитромудра комбінація з відстороненням Михайла Романіва руками «Правого сектора» з дорогої посади голови Чернівецької ОДА отримала оригінальне продовження. Попри закулісні старання не дуже далекоглядних діячів, УДАР тільки укріпив позиції в області – після скандальної відставки на посаду губернатора народним віче 18 березня було практично одностайно рекомендовано нардепа та очільника місцевої партійної організації УДАРу Романа Ванзуряка. «Оцените красоту игры».

Захід, який починався монотонними молитвами УПЦ КП і хоровим виконанням гімну України, виступами священиків і громадських діячів, заздалегідь обіцяв бути гарячим. Коли диригент події Юрій Івашин натхненно промовляв за те, як українці прагнуть «нового світового порядку» (sic), як «нас хочуть використати» і як «не допустити кулуарні та підкилимні ігри», перші ряди біля пам’ятника Тарасу Шевченку вже були зайняті хлопцями, як це називається, «спортивної статури». Чия присутніть багато в чому і вирішила долю зібрання.

Учасникам віча оголосили, що «Рада Майдану» висунула 15 кандидатур на заміщення посади очільника обласної адміністрації, з яких 12 від такої честі одразу відмовились. Позмагатись залишились троє: «ударний» Роман Ванзуряк, «рухівець» Степан Терновецький і голова ГО «Європейських рух» Володимир Вакарюк. Щойно були виголошені їхні імена, спортивна публіка, яку злі язики в натовпі вже охрестили «тітушками Продана», в перших рядах почала скандувати «Ван-зу-ряк!» При тому з деякої відстані це звучало як добре знайоме «Бан-ду геть!», чим спершу викликало непорозуміння, а потім і сміх серед присутніх.

Публіка так швидко розпоясалась, що її спробував погамувати керівник обласного осередку ВО «Свобода» Віталій Мельничук, закликавши всіх до цивілізованого обговорення. Запросили озвучити інші кандидатури – підприємці Калинівського ринку запропонували Марію Філіпчук. Прихильники всіма фібрами душі намагались представити її в ідеальному світлі – хвилин за десять мені здалось, що йдеться мало не про Мати Терезу. Згадуючи участь у Евромайдані, на різний лад лунало: «Вона завжди йшла вперед» і «Всі до неї йшли». При цьому сам Майдан, як і годиться після революції, став першим і головним аргументом автетичності. Кого не було на Майдані – того не існує.

imапролagesВід Автомайдану на користь Романа Ванзуряка виступив Олексій Коломієць, представляючи якого, однак, не згадали, що він же і його однопартієць. Правда, цим грішили і прихильники Марії Філіпчук, щоразу наголошуючи на її позапартійності – але забуваючи вказати, що на виборах до Чернівецької обласної ради вона йшла від «Фронту змін», з яким її пов’язує тривала політична співпраця.

У цьому колоритному спектаклі знайшлося місце і для Михайла Романіва, за якого Олексій Коломієць замовив добре слово. Все було представлено таким чином, що невдала «ходка» в губернаторське крісло була мало не добровільним зреченням престолу з метою чогось там уникнути і щось там недопустити. Формулювання приблизно такі ж, якими оперував Михайло Папієв, здаючи свою посаду опозиції одним місяцем раніше. Тоді як згода Романа Ванзуряка сісти на «царство» обернулась у майже-послугу, своєрідний клич до варягів. Чернівчани відтак дізнались, наскільки відповідальна його робота у Верховній Раді, який високий у нього статус: «він недоторканий», «він сидить».

Але, зрештою, Роман Ванзуряк пішов назустріч прохачам від Майдану і народу – і прийняв це нелегке рішення. Про що присутніх під нову хвилю скандування «Ван-зу-ряк!» урочисто повідомили ведучі народних зборів. Далі – зачитування «мертвих і живих» осередків партій і громадських організацій, які підписалися на підтримку «молодого та перспективного» (цитата) – серед них промайнув навіть Клуб органічного землеробства.

Слухаючи виступи і про Романа Ванзуряка (особисто якого на вічі, до речі, не було), і про Марію Філіпчук, подумалось, що так добре про людей говорять хіба що на їхніх похоронах. Або на народних зборах, де вирішується доленосне кар’єрне зростання. При цьому основними аргументами «за» рефренами повторювалось – хто і скільки пробув на Майдані, від якого числа, з якими орденами повернувся. Роману Ванзуряку згадали навіть побиті «Беркутом» ноги. Все це не позбавляло відчуття, що отамана все рівно обиратимуть усліпу.

Втім, віче дало можливість пропіаритись і меншим персонам: Степан Терновецький аж біля мікрофону «дізнався», що головний герой готовий скласти боярський мандат і прийняти княжий уділ. На відміну від решти 12 кандидатур, голова «Народного руху» відмовився висуватись «красочно» та «ефектно», перед парою тисяч очей, які про нього раніше не знали – але тепер дізнались, і навіть переконались у благородстві. Можливо, не без розрахунку на княжу милість у скорому майбутньому. В таких умовах Володимир Вакарюк вирішив зберегти лице і собі, також поступившись перед Романом Ванзуряком.
Народ уже почуяв, за ким правда і перемога, і був налаштований «ударно» «галасувати». Останню ноту не спотворили і заклики підтримати Марію Філіпчук від представника Громадської організації «Фронт змін» (яка свого існування разом із однойменною партією не припинила). Її прихильники так захопились, що, схоже, поплутали рекомендацію на посаду обласного очільника з висуванням кандидатури міського голови: «Вона змінить місто», «Вона зробить його европейським» (це щось нагадало). Іван Мунтян у натовпі виглядав стурбованим. «Правий сектор» мовчав. Вистава наближалась до завершення.

Втім, комедія не була би комедією, якби не виникла хоча б одна бійка. Хтось посеред мітингу згадав, що Роман Ванзуряк працював на митниці, а на митниці, як відомо, чесно працювати неможливо – на що натовп заглушив виступаючого впевненим: «Можливо!» Нарешті, якийсь доброзичливець почав переконувати присутніх у необхідності і далі працювати у стінах Верховної Ради, яка без Романа Ванзуряка «осиротіє» в цей тяжкий і відповідальний для країни час. Що вкупі з мілітаристськими закликами звучало майже дико, тож добродія довелося «попросити» з прикладанням рук.

У фіналі: вся площа – «за» Романа Ванзуряка. Десятки два представників «Калинки» – «за» Марію Філіпчук. (Як голосував Іван Мунтян і чи голосував узагалі, на жаль, я недогледів). Талановита постановка. «Суха перемога». Перший УДАР.

Коментарі
 • Бурбаки красавцы – приватизировали область и при этом делают вид, что область ударовская …..

 • Вчорашнє віче – звичайний партійний мітинг, оскільки переважна більшість його учасників активісти міської і районних організацій УДАРУ. Найбільше були представлені Глибоцька та Заставнівська райорганізації. Враховуючи фактор ,що головою Глибоцької райради є брат Ванзуряка, а люди дісталися до мітингу організовано, то виникають неприємні думки про використання адмінресурсу . А що буде тоді на виборах, коли Ванзуряк таки стане губернатором ?
  Хлопці спортивної зовнішності залучені головою Заставнівської райорганізації УДАР В.Молдованом, який курує спорт в Заставнівський РДА. До речі, керував він цим відділом і за регіоналів, і за помаранчевих. Отже, мабуть, людина авторитетна серед місцевих спортсменів, які у цій ситуації скоріше погодилися виконувати ролі політтітушек на цьому віче з поваги до Молдована, а не тому що знають, хто такий Ванзуряк.
  Присутність на цьому партвіче в якості спостерігача чернівецького Васі Продана (факт зафіксований журналістами) наводить на думку, що він не просто прийшов подивитися , чим тут займаються однопартійці його дружини Оксани Продан, оскільки на інші заходи Удару він не ходив. Підтримавши Ванзуряка, Продан В. і Ко отримує доступ до печатки міської організації УДАРУ, яка вкрай потрібна для висунення Оксани Продан кандидатом у мери Чернівців. Цікаво, як задорого Р.Ванзуряк продасть Васі Продану «лояльність» до Оксани свого друга Коломійця? Хоча останній, здається, побізнесувавши, вже сам мріє про якесь тепленьке місце у владі. Це йому дуже допоможе забути про свою нелюбов до Васі Продана.
  Відсутність на партвіче самого Р.Ванзуряка вже багато говорить про цю людину. Можна було б все списати на політичну обережність, але чи варто ? Тобто, готуючи такий захід, не довіряєш навіть своїм партійцям ? Невпевнений, що на цьому віче твої партійці будуть спроможні подолати можливі провокації політичних опонентів ? То, якщо ти не вмієш зорганізувати навіть такий елементарний захід, як партійне віче і бути 100% впевненим в його успішності, то як ти збираєшся керувати областю ? Якщо таки знаєш, що тебе підтримують ТІЛЬКИ твої партійці і ти не зміг зорганізувати підтримку решти політичних сил краю, то чого тоді преш у губернатори , як збираешься працювати? А спроби не допустити до мікрофона людей з іншою думкою, це вже «шедевр»!
  Дуже прикро, що молода парторганізація УДАР заблукала серед трьох політичних верб і б’є в штангу у такій простій політичній ситуації : є Указ в.о. .Президента, є компромісна фігура , погоджена всіма політичними гравцями, до речі всім зрозуміло, що тимчасова, до того ж не найгірша в професійному і людському плані, є подання президенту підписане лідером УДАРУ на цю компромісну фігуру . У цій ситуації відмовитися від підтримки цієї кандидатури підставити не лише в.о. Президента, Прем’єра, а й свого лідера, а висувати ще одну кандидатуру , то демонструвати, що вся партія УДАР є політичним лузером. Тому не думаю, що Р.Ванзуряк спроможний здійснювати навіть політичне керівництво областю, якщо не розуміє таких елементарних речей і виставляє себе та своїх партійців на посміховисько, не думає, що таким чином нищить і рейтинг лідера партії.
  Щодо відмови від депутатського мандату – не є серьозним аргументом в крайовому патріотизмі і готовністю чимось жертвувати. В особистому плані така відмова жодних мінусів Р.Ванзуряку не приносить. Це ж уже не опозиційний депутат відмовляється від мандата, який може захистити його від владних репресій, а провладний. Державні ранги однакові, що у нардепа, що у губернатора, тож і зарплатня та всі надбавки також однакові. З огляду на організацію вчорашнього парт віче,складається враження, що йде на губернатора для мобілізації адмінресурсу на президентських виборах, бо невпевнений, що без цього адмінресурсу зуміє як керівник обласної парторганізації забезпечити належний рейтинг Кличку на Буковині і нормально організувати виборчу кампанію. Його політичним союзникам, поки що союзникам, є над чим подумати, погодившись у цьому разі на призначення губернатором Ванзуряка, і , здається вони це розуміють.
  Громадським активістам, особливо окремим, які так бурхливо і емоційно вимагають люстрацій, майданів, хто щиро, а хто так , бо не враховані якісь його особисті амбіції, таки варто вже схаменутися. Після помаранчевої революції вже були і люстрації, і багатогодинні рейтингові голосування за різних кандидатів на владні посади, а закінчилося повним провалом і приходом до влади Януковича і банди , на яку успішно почали працювати 95% тих, хто пройшов і ті люстрації, і ті рейтингові голосування. Здається, вже давно треба зрозуміти, що обирати у владу треба не за партквитком , а за професійними і людськими якостями. І не треба переконувати, що у такій маленькій області, як Чернівецька, ми не знаємо все і про всіх – кожен знає, хто на що вартий і хто чим дихає. Тому всі добре знають професійні і людські якості усіх кандидатів і Мунятана, і Бурбака, і Каспрука, і Федорука, і Папієва, і Куліша, і Сідляра, і Чінуша, і Кушнірика , а тепер і Ванзуряка, який відкрито і , думаю, підло, порушив домовленості з Романівим ( а тільки дурень може думати, що Ванзуряк не знав , що Кличко подає на губернатора саме кандидатуру Романіва, а отже і обіцяв його підтримувати) , і Горука, і Мельничука, і Рибака, як і нове політичне чудо Артьома Маловажного ( особливо усміхнула заява про заробляння бідним студентом грошей на виборах Михайлішина, бо бідний, бо треба було підзаробити., а тепер можна «підзаробити» на проведенні різних люстрацій? А як же «береги честь с молоду» ?! ). Дуже сумніваюсь у те, що хтось вірить, що Романів есдек, порист, чи ударівець, Баглей і Галиць – регіонали, а Горук – вже й невідомо хто, як і Бурбак , Федорук та Каспрук. Одні з них партфункціонери, а інші просто держслужбовці за натурою і покликанням, державні менеджери, яких суспільство поставило в такі умови, коли потрібно брати в руки ці партквитки, аби дали можливість працювати в тій сфері, в якій вмієш ( а інколи до цього таки примушують) . А далі вже все людські якості. Бо професіонал може бути і добрий, а людина підла , гнила , здатна до корупції, зловживань. Отут вже й треба дивитися, а не на партквитки. Партквиток від підлості не рятує. І мабуть, коли країна , в небезпеці, вже треба зупинитися і рятувати Державу, а не гратися в майдани та люстрації. Вже догралися до краю. І не треба себе дурити, виправдовуватися благородними устремліннями і намірами . Треба чесно відповісти, хто у цей час може принести більше користі для держави, для регіону, міста , а не гратися в партійні ігри , кадрові тусовки і ПРАЦЮВАТИ, ПРАЦЮВАТИ. А злодії і хабарники при любій владі є і будуть. От їх потрібно допомагати виявляти, і не анонімно, а відкрито, ловити за руку , виводи на чисту воду. Навіщо якісь голослівні люстрації . Якщо є людина, яка давала хабар Романіву , або яка знає факт зловживання ним владними повноваженнями – нехай ця людина відкрито подасть заяву до прокуратури, Антикорупційного бюро її перевірять, притягнуть до відповідальності і крапка. І так стосовно інших кандидатів. Оце люстрація. А інше – ігри, які ми вже проходили під час помаранчевої революції.
  НЕМАЄ ЧАСУ ГРАТИСЯ ! СХАМЕНІТЬСЯ ! ВОРОГ ВЖЕ НА НАШІЙ ЗЕМЛІ! ПРО ЯКУ БОРОТЬБУ ЗА ПОСАДИ МОЖЕ ЙТИ МОВА? НЕ ПРО ПОСАДИ І ВИБОРИ ПОТРІБНО ДУМАТИ, А ПРО ПОРЯТУНОК ДЕРЖАВИ !

  • До неполітолога. Шановний, ну ви мало не статті пишете тут у коментах. Більшість українських сайтів закрило коментування, до речі, у цей період. Бо йдуть зловживання. Ми поки що втримуємося. Але.. ну не треба ж зібрання творів тут друкувати. У 5-10 рядків ви можете вкластися?

 • Автору респект! Написано тонко, з гумором і по суті. Вчорашнє дійство – МАРАЗМ чистої води

 • Вишинський на висоті! На жаль, маразм чистої води – це далеко не тільки вчорашнє дійство. Подивіться на цього двуличного підлуватого Коломійця! Він вже почуває себе правою рукою (карающей дєсніцей) господаря області: “Я сьогодні мав довгу співбесіду (!) з Романівим”, – інформував натовп цей діяч, який возив Романіва у Київ, а потім організував Романіву принизливу виставу з відставкою. Так от до цего Коломійця (він, взагалі, хто такий?!) поважний шанований і обпльований УДАРОМ Романів ходить, виявляється, на СПІВБЕСІДУ! Дивує одне – як міг Романів дати УДАРУ так себе змішати з багном?!

  • ви провокатор, шановний. не тре висмикувати в свій комент цитати Міші Шморгуна і під його стиль писати тут і провокувати конфлікти !

   • Як?! Написане мною схоже на цитати Міші Шморгуна і навіть на його стиль?! Блін! Оце так комплімент на адресу моєї скромної персони! Це я, значить, думаю і навіть пишу як Міша Шморгун? Дякую! Це для мене найвища похвала, яку навіть важко було мені уявити! Це ще раз доводить, що люди розумні думають однаково. Вітання Шморгуну! Обов,язково почитаю, що він там учергове понаписував. А на якому зажопному сайті це можна подивитись?

 • А мне понравился коммент не политолога. Согласна с каждым словом. Хватит орать под кабинетами “заяву”, а предоставьте материалы, почему вы так считаете! Пора уже быть цивилизованными, а не пещерными людьми. Думаю пора браться за ум, и не ходить толпой в камуфляже хрен знает зачем без доказательств и фактов.
  Шеф-редактору – если если душа разрывается, то как её уместить в 5-6 рядков?

 • а хто в цьому місті порядний???? одні і ті ж прізвища 10 років…. хтось знае справжніх профі???

  • Шніди тіпа коломійця – це якраз ударна сила УДАРУ , його обличчя і основний контингент.

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Як вигадують кримінальні справи

  Останні новини