Домашні пікети по-буковинськи

03.01.2014

 

 

…Мы к вам, профессор, вот по какому делу.

Михаил Булгаков, «Собачье сердце»

 

Автор: Святослав Вишинський

 

На наших очах народжується нова політична традиція – пікетування «неугодних». Не установ та організацій. Не об’єктів, що є частиною публічного простору. А пікетування – приватних помешкань політиків і громадських діячів. Звичайних посадовців. Чи, нарешті, простих службовців найнижчої ланки.  Дурдом узаконюється, адже всі палкі прихильники європейських цінностей вважають, що це нормально. Чи мовчать, якщо вважають інакше. За багатьма спостереженнями, лібералізм узагалі характеризує нездоровий інтерес до приватного простору, який демократи різного роду намагаються повсякчас робити публічним. Це тонко помітив ще Ернст Юнгер у романі-антиутопії «Евмесвіль», порівнюючи етоси республік і тираній – останні, попри обмеження публічної діяльності, принаймні, не переходять межу особистого. 

Мабуть, першими, хто озвучив ідею пікетувати квартири «неугодних» – стали депутати Всеукраїнського об’єднання «Свобода» під час горезвісної кампанії на 223 окрузі в місті Києві восени 2012 р. Задум пікетувати помешкання членів виборчої комісії, які видали не той результат, націоналістам сподобався настільки, що ним дуже довго і наполегливо погрожували учасникам процесу. Правда, на ділі обмежились листівками «на паркані» і до повноцінних акцій, схоже, так і не дійшло. Але у 2013 р. ідея «зажила»: «евромайданівці» пікетувати гуртожитки, де проживають сім’ї працівників «Беркуту». Далі лідери опозиції кількаразово оголошували «похід» на Межигір’я. Нарешті, перед Новим роком «автомайданівці» добрались до приватних домівок прем’єра, спікера та лідера громадського об’єднання «Український вибір» Віктора Медведчука, якому нехороші люди (мабуть, «провокатори») пошкодили ворота. 

Всі ці не надто приємні і не надто зрозумілі події відбувались за ініціативи і схвалення як опозиційних лідерів, так і «демократичної громадськості», для якої відмінність між особистим і громадським простором у деякі моменти зникає. Тож невипадково, що після туманних розборок у Чернівецькій міській раді тему намагаються імпортувати і в місто Ч. Втім, немає чому дивуватись, адже «перші ластівки» запускались значно раніше – експериментували журналісти. Які не тільки дозволяли собі тягнути приватні фотографії з особистих профайлів місцевих діячів у «Facebook» та «Одноклассниках», але й робити з них – новини. 

Коли в серпні 2012 р. журналістка Тетяна Чорновол лазила через паркани до резиденції Президента України, це ще виглядало цікаво.12637  В цьому був смак справедливої вимоги до відкритості – попри те, що «Межигір’я» за формальними ознаками – територія приватна, хоча й виведена з державної власності за дуже сумнівних обставин. Але тепер ні політики, ні медійники не збираються зупинятись на досягнутому. У кінцевому рахунку, таблоїдна журналістика колись-таки мала породити таблоїдну політику, і сьогодні вона виливається в божевільні заклики нардепа Максима Бурбака «організовувати походи» (sic) до помешкань супротивних йому діячів. Напевно, скоро це називатимуть «прозорістю».  

Golos_Dubravina2

Я к вам від Бурбака

Навряд чи їй будуть раді. «…Вы наследили мне на коврах, а все ковры у меня персидские».  Як і мережевим ініціативам громадських організацій з прекрасними назвами «Демократичний альянс», у рамках яких на віртуальних дошках ганьби за звучним посиланням «Додати скота» один за одним вивішують портрети неугодних політиків. Серед теперішніх півтори сотні «скотів» на сайті створені і профілі депутатів Чернівецької міської ради, котрі підписали звернення до прокуратури «за фактом «захоплення» приміщення та «блокування роботи»» 2 грудня. Зверніть увагу, що обидва формулювання скромно взяті в «лапки», так наче вони є хворобливою інсинуацією влади проти здорового опозиційного глузду. І якщо «захоплення» звучить і справді дещо невідповідно до реалій того дня, то «блокування роботи» – саме те, чим свідомо займались студенти. Та їхні натхненники, котрі нині розхитують човен і загострюють ситуацію далеко не на користь бунтуючої молоді. 

Складається враження, що депутати «зливають» Майдан у дешевий популізм. І тут починається найцікавіше. Спробуємо задатись запитанням: яке відношення заяви хороших і не дуже чернівецьких депутатів до Президента, Уряду і прокуратури – мають до виборів, складання мандатів і відповідальності перед місцевими виборцями, до чого наполегливо підводить Максим Бурбак? Як політик, будучи особою більш ніж зацікавленою. Особливо у світлі триваючої війни за родинний «Добробут», за не менш сумнівних обставин виведений з муніципальної власності у приватну. 

Замість розбору реальних махінацій у міській раді – і, зрештою, роботи згідно регламенту, заради чого вони туди й обирались – політики банально заговорюють проблеми. Списи вже котрий тиждень ламаються не за конкретні питання життєдіяльності міста, а за подолання вето на звернення депутатів до перших посадовців держави. Ніхто не задається питанням: яку юридичну силу має звернення депутатського корпусу міськради до Президента і прем’єр-міністра щодо подій в іншому місті? Або повернення зовнішньополітичного курсу країни. Очевидно, що ніякого. Саме тому сесії можна зривати. І підіймати теми відставок, невідповідності мандатам та ін. абсурди, до яких ми вже потрохи починаємо звикати. Якщо і варто говорити про здачу повноважень, то саме тим особам, що зайняті справами, далекими від їхньої компетенції. 

А головне: яке відношення заклики до пікетування домівок мають до сесійних баталій? Депутатів Чернівецької міської ради звинувачують у «кляузі» на студентів. З їхнього боку це було справді не по-джентльменськи. Але хіба брак благородства в депутатів знімає відповідальність зі студентів за протизаконні дії 2 грудня? За логікою «правової революції», у справедливій державі перед законом мають відповідати «Беркут», міністр внутрішніх справ, Президент, депутати місцевих рад і посадовці – але не студенти, не громадські діячі, не опозиційні політики. Це не заклик судити – це заклик ще раз подумати. В тому числі «потерпілим» депутатам, які би могли взяти приклад з Віктора Януковича, і хоча би на словах – пробачити молоді. 

У свою чергу, за «домашніми пікетами» не варто відсижуватись і опозиції – було би порядно взяти частину вини на себе. Не з мотивів дешевої солідарності із жертвами – а просто тому, що якщо не ініціаторами блокування (це поки що не доведено), то координаторами цієї авантюри були саме вони. Принаймні, їм ніщо не заважало замість красування перед камерами попередити студентів, що дії останніх каратимуться законом. Цього ніхто і не думав робити. «Підручна» молодь не знала ні законів, ні Віталія Михайлішина, якого намагалась «відставити». Керуючись не формальними процедурами, а не дуже порядними людьми. Партійність яких ще потрібно встановити.

Comments

comments

Коментарі
 • автор нацюцюрник, який відробляє регіоналам і тушкам! ганьба! це
  гидко читати

 • Шо ж ви брешете, ви не йолка. Ви і є Швондер. Хто не з вами, той проти Вас. більшовик, як є. Приведете Шарікових, вони і зжеруть вас. Тоді разом поплачемо

 • Голка, факти в студію! ви ж ніколи про факти не говорите, тільки брудом поливаєте. Ви досягніть рівня Вишинського. А то тільки про міньєти згадуєте. Куди ви лізете з такими аргументами, дурепо

 • Не чіпайте ёлку, на ній і без того одна голка – і та ось-ось впаде від злості. Нарешті в цьому місті хтось почав писати чудові тексти “на злобу дня”. Гидко читати? Хіба, справді, швондєрам і гидко.

 • Не прикидуйтесь дурепами! Все ви прекрасно розумієте. Тільки правда вам не вигідна. Ну і сидіть з головою у піску.

 • Дуже делікатна стаття Святослава. Це правильно, треба делікатно поводитися із даунами буковинського політикуму, особливо з прислугою. Цікаво, чому на сайті про скотів нічого не сказано, про Коломійця, Салагора, Кобевка і Каспрука, які морочили студентам голови і підставляли під кримінал. А потім від всього відмовилися.До речі, цікаво, що вони сказали у прокуратурі. Дуже цікаво.

 • Свят – красава. Вызвать ненависть дурака – для интеллектуала что-то вроде ордена. И в предыдущей статье боты кирпичами срут)

 • Статья сдержаная ,хотя и это явилось поводом для оскорблений,которые пишут опозиционеры.Елка у которой проблемы с сексом пишет про то,что ей близко и дорого(отсасывание). Вышинский,спасибо за статью! НИкто пикетов не боится! Про них надо заявить официально, а все что не заявлено это самодеятельность вторая тянет на админответственность. Не забудьте об это участники!!!!!Мисто Ч выгораживает еще одну участницу Манчуленко студентку у которой я думаю уже никакой профессиональной перспективы нет. Есть толь возможность выйти замуж за одного из опозиционеров из сессионного зала 2 декабря!

 • А вони схожі на фото як рідні брати.
  А пікетування приватних домівок повинно каратися
  законом.

 • Чем больше читаю интернет о событиях 2 декабря, тем туманнее они представляются. Что же там произошло на самом деле и как в этот сюжет вписывается информация в Вашем в блоге: “Операцією з усунення з посади секретаря міськради керував член виконкому Василь Продан”?

  • Елена, с Новым Годом! Что Вас уже “вышли на работу”?!
   Елена, включите противотуманные фары и разгоните туман. Ключевая фраза была вначале. ) И полный текст :
   “З достовірних джерел
   Блоґ: Святослав Вишинський
   З достовірних джерел стало відомо, що блокування позачергової сесії Чернівецької міської ради 2 грудня здійснювали спеціально підготовлені “тітушки” із Західної України. Операцією з усунення з посади секретаря міськради керував член виконкому Василь Продан. “

   • Святослав тонко постебался. Карманные “оппозиционные” типа журналисты часто пользуются этой фразой.

 • Однако, какие политически сознательные у нас читательницы ! Даже в праздничные дни, когда все женщины с семьями к столу готовят, эти не покладая рук бороздят политические просторы интернета…:)
  Вот это сознательность! Вот это рвение к работе! Учитесь,господа, учитесь !

 • Елена, помните недавние события – избиение типа журналистки Черновол ? Удивительно то, что в городе более ста журналистов. Но на площадь в поддержку вышло всего человек пять или около того. Причем это были самые джинсовые. Странно, те кто борется за справедливость и пишет правду – те не поддержали. Те,у кого все за деньги – те пошли пиариться на площадь.
  Очень символично, не находите?
  Хорошая лакмусовая бумажка. Очень точно дает понять: “кому война, а кому мать родна.”

 • Понимаю, что не вписываюсь в Ваши представления о женщинах и то, чем они должны заниматься.
  На счёт “вышла на работу” – ошибаетесь, у меня выходной. Смена деятельности – есть отдых. Просматриваю новости за чашкой кофе, могу что-то написать. С праздничным столом у меня всё в порядке. Если в моих вопросах Вы усматриваете что-то большее, чем просто вопрос – это уже не моя проблема.
  На счёт Черновол – бить женщину, кем бы она не была, признак мужской несостоятельности. Все бросились обсуждать персону Черновол, но ни у кого не вызвали возражений её материалы на “високопосадовців”, подкреплённые фото.
  Расписываться за поведение журналистов в этой ситуации не могу – я не из той “оперы”, к ним отношения не имею.
  Да, кстати, мой вопрос был к Вышинскому, а Вы чего за него отвечаете? Шли бы жене помогли на стол накрывать или выносить мусор.))))))))))))))))

  • Елена, о том и речь, что Черновол не поддержали все коллеги по перу.
   Вы не правы, возражений по материалам много. Материалов и на оппозиционеров с “фото” более чем достаточно. И хатынок по соседству в Межигорье хватает, но Черновол работала только в под заказ. А фамилия стала известна лишь после избиения.
   Журналистика это стремление быть объективным. Стремление донести правду. Когда этого нет, начинаются перекосы, манипулирование.
   Не всегда главную роль играет корочка журналиста, бывает, важным становится кто человек сам по себе.

   p.s. Скорее всего Елена, у Вас неправильное отношение к мужчине: “Шли бы жене помогли на стол накрывать или выносить мусор.” Могу ошибиться, но сужу с Ваших слов: единственный кормилец в семье это Вы. )
   Дайте вашему мужчине шанс проявить себя хоть чем-то кроме как “вынеси мусор… иди-подай, не мешай…”

 • В тему статті Вишинського про домашні пікети. Інтернет-видання “Букінфо” повідомляє, що на першому засіданні ГО “Майдан”, яке відбулося вчора, було прийнято рішення звернутися до працівників галузі культури області – філармонії, облмуздрамтеатру тощо.

  “Наближаються Різдвяні свята, під час яких прийнято колядувати і щедрувати, прославляючи Різдво і традиційно вшановуючи господарів домівок чи організацій, яких навідують колядники. Прихід колядників – це честь і шана для родини. У таких обрядових звичаях часто з задоволенням беруть участь працівники сфери культури.
  Як повідомили в обласній ГО “Майдан”, Рада обласної ГО «Майдан» закликає буковинських працівників культури ігнорувати участь у заходах колядування і щедрування, які влаштовуватимуть у чи біля приміщень органів влади та для представників партії влади”.

  Цікаво, що підготовлена аудиторія не розуміє, що подібні рішення (особливо на першому засіданні) виглядають ідіотично. Не так рішення, як діагноз. Сеанс інтелектуального роздягання. Сидять собі зовні серйозні люди, і тут – хоп і рішають таке… Що далі?

 • Тепер краще розумієш, чому люди
  виїжджають звідси. Що це за голови, що
  вони вирішують таке?

 • У попередній статті Вишинський писав що боти не там пасуться – услишалі, акаянниє, прибєжалі тут как тут!

 • Що депутатів вибирали щоб вони зривали сесії?
  Тут багато розуму не треба. Хай хоч десь свою
  роботу покажуть.

 • Это ж какие надо иметь мозги и низость , чтобы
  додуматься до этого? Как же они могут управлять
  городом, областью? Это ж какая-то патология
  развития- назад. Только тырить научились.

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Як Чернівці перетворюють на село?

  Останні новини