Мітинг по-чернівецькі (про європейський бунт)

25.11.2013

IMghghg825

 Автор: Святослав  Вишинський 

У річницю «помаранчевого» Майдану 2004 р. на Центральній пл. Чернівців знову зібрались протестувальники – цього разу на підтримку евроінтеграційного курсу України. Після т.зв. «призупинення» процесу підготовки укладення угоди про асоціацію з Европейським Союзом, несподівано оголошеного урядом Миколи Азарова, опозиція отримала стратегічний carte blanche у критиці діючого режиму. Владна Партія регіонів – чи, радше, персонально Президент Віктор Янукович – учоргове продемонстрували власну «послідовність у непослідовності», відтермінувавши підписання угоди, що мала надати остаточного оформлення зовнішньополітичному курсу України. 

Новітній «Евромайдан» у Чернівцях, однак, радше розчарував, аніж уселив надії в краще майбутнє. 22 листопада на головній площі міста з’явились два намети, біля яких чергували активісти ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина». О 17:00 розпочався основний мітинг, котрий зібрав близько 500 учасників – дещо більше, ніж очікував я, і суттєво менше, ніж очікували організатори. Власне, з цього можна й починати, констатувавши цілковиту втрату зв’язку між опозицією і народом. 

У відповідь на запитання Ігоря Буркута в ефірі програми «Політика» на каналі ТВА депутат Чернівецької міської ради Олексій Каспрук заявляв, що Об’єднана опозиція, при бажанні, може зібрати акцію на підтримку евроінтеграції, за масштабами аналогічну Буковинському віче, організованому владою 3 листопада. Тоді, за різними оцінками, силами обласної і районних адміністрацій на Центральну пл. Чернівців звезли від 12 до 15 тис. працівників бюджетної сфери, які в єдиному пориві проголосували «за» підтримку президентського курсу на зближення з ЕС. ВО «Батьківщина» та ін. опозиційні партії показово відмовились брати участь у цьому дійстві, назвавши його «постановочним», хоча і прийшли на площу поспілкуватись зі ЗМІ. 

Як видно, деякі політики дуже переоцінили свій вплив на маси, і чернівецький «Евромайдан» це наочно продемонстрував. Погодьтесь, маючи, за даними останнього соціологічного опитування, 72% підтримки евроінтеграційних прагнень України в місті Чернівці, дуже дивно зібрати на площі всього півтисячі мітингувальників – серед яких половина – журналісти і партійні функціонери. В ситуації настільки скандального відступу Уряду, що його Арсеній Яценюк у парламенті назвав «державною зрадою», чернівчани демонструють справжню клінічну толерантність. А політичні лідери – клінічну непрофесійність. 

«Місто спить, голова болить». Тепер ні владний «батіг», ні опозиційний «пряник» не спонукають людей до реальних дій. Не дивно, що після всієї цієї нацдемівської риторики ні про що, яка остаточно вимотала всіх присутніх на мітингу, громадські діячі перейшли до з’ясувань стосунків. Гризня за партійні прапори в дусі «хто посмів принести більше» (камінь у город УДАРу) – чи не головний показник того, що опозиція не тільки не об’єднана, але й обтяжена низкою комплексів. Заяви деяких аутсайдерів свідчать лишень про те, що молоді і не дуже перспективні лідери відчули нову хвилю, в руслі якої політичні дивіденди здобуваються під маскою «громадянського» протесту. 

IMG_1ghghg54Втім, як показує досвід «Пори» та ін. креатур Помаранчевої революції, ця гра триватиме недовго: новітні Каськіви швидко зорієнтуються, що стрибнули не в той потяг. Проте якщо старечі стогони нацдемів на мітингу були чимось самою собою зрозумілим та очікуваним, то розгубленість молоді вразила найбільше. Як точно відзначив Сергій Воронцов: «тотальна відcутність смислів і помислів». Здається, чіткого і прагматичного плану дій немає не тільки в партійних функціонерів, але й у представників ефемерного «громадянського суспільства». Ті романтичні коментарі, які давали журналістам присутні студенти-політологи, виглядали як переказ байок про казкові заморські краї – і казкове заморське майбутнє. Жодної конкретики про Евросоюз, а відтак жодної конкретики на шляху до нього. Можливо, саме тому на акції студентів було менше сотні, і жодних порухів до створення міжвузівського страйкому в Чернівцях поки що не видно. 

Мені сподобався бойовий виступ «свободівця» Андрія Ілюка. Проте здивувала наступна заява націоналістів про захист результатів Буковинського віча: «…Виходячи з волі громади Чернівецької області, виявленої 3 листопада 2013 року під час відзначення 95-ї річниці Буковинського віча, ми … ініціюємо скликання позачергової сесії Чернівецької обласної ради». Це при тому, що 2 листопада депутат Першотравневої районної ради від ВО «Свобода» Артем Алтухов, коментуючи Віче, заявляв, що «влада зжене бюджетників і студентів на свій захід», а «евроінтеграція не повинна відбуватися у совєцький спосіб». Результати події, яку раніше сама опозиція називала «постановочною», тепер та ж опозиція планує відстоювати на сесії обласної ради. Ще зовсім недавно скликання позачергової сесії межувало з «провладністю» – тепер же захист сумнівних рішень організованого владою заходу є прямим шляхом в опозицію. 

Схоже, як нещодавно відмітив у мережі «Facebook» Георгій Галиць, «просунуті представники українського суспільства» справді розмовляють «як сліпий з глухим і не чують один одного». Незрозуміло тільки, ким у цій репліці заступник голови ОДА вважає владу – сліпою чи глухою – що, правда, в ситуації загального абсурду вже не настільки принципово. Результат-бо все рівно один і той же: яку би позицію не зайняв один учасник «діалогу», його опонент візьме протилежну. 

І доки політики ведуть беззмістовну боротьбу за корито, я думаю про 15 тис. учителів і медиків Буковини, які почали збиратись на Центральній пл. Чернівців з вимогою відставки Уряду і Президента. І про Михайла Папієва, який виступав перед ними, закликаючи протриматись до ранку, коли він організував намети, польову кухню і привіз людей з районів. Георгій Галиць заявив, що почувається одуреним і готовий скласти партійний квиток і перейти в опозицію. На площі десятки тисяч протестуючих. У всіх бойовий настрій. Люди зігріваються гарячим чаєм і готові стояти до кінця.

Коментарі
 • Пассивно сидеть в кустах и размышлять о том, мол какие все придурки и непрофессионалы, они к корыту рвутся – проще всего. Те, кто уже ” жрёт из корыта” у Вас критических замечаний не вызывают.
  Вышинский, Вы молодой, образованный человек, относящийся к тонкой прослойке думающего населения, неужто у Вас не “болит” за свою страну? Предложите своё видение движения корабля “Украина”, помогите его наполнить смыслами, Вам же дальше тут жить…
  Ваша аналитика нагнетает пессимизм и уныние, что по сути – подыгрывание власти.
  Думаю, что Вы сознательно смещаете внимание с основного события, которое вызвало народные волнения, на рассмотрение насколько влиятельны политики на народные массы.
  Сидите с Воронцовым на печке и сплёвываете: “всё зря, не карячтесь, Остапы Бендеры вами воспользуются…”

 • судя по вышенаписаному автор то как раз на митинге прсутствовал. а где были учителя и медики буковины?

 • Елене. Да, справді стануть жертвами Остапів Бедерів. Мені здається, що ніхто з цього приводу не зловтішається. Швидше співчуваємо.
  Був сьогодні на Центральній площі. Мені шкода, що молоді енергійні люди стоять під таким “звєрскім” дощем. Думають, що заради Європи, а вийде, що заради Мунтяна і Скорейко. Які, гадаю, Україну до Європи не дуже наближають. Про це ж варто нагадати? Є сума дуже вагомих обставин, які визначають геополітичний вибір. Звучить трохи нудно, але правда. І мітинги тут небагато вирішують. А як вирішують, то не найкращим чином. Це ж не так, що захотів – пішов, захотів – вийшов. А дешеві газетні заяви, що Янукович йде в Європу, щоб врятувати себе, лише дешеві газетні заяви. Ось минуло кілька тижнів і вже не хоче рятувати. Моя пропозиція до людей займатися тим, на що вони справді можуть вплинути. Тактика “дрібних” справ. Мені більше до душі мітинги щодо зарплат в конвертах, поганого транспорту, доріг, дороговартісного лікування дітей тощо. Якщо вдуматися, що у нас дитина може загинути внаслідок банальної нестачі грошей, і на мітинг ніхто не виходить. Байдуже. А на заклик Мунтяна йдуть…

 • Святослав пишет:было на площади около 500
  человек, половина из них журналисты и политики.
  Значит, они не могли одновременно быть на митинге и
  сидеть на печке. Каждый должен заниматься своим делом, Святослав прекрасный аналитик -вот он и пишет. То, что от статьи веет пессимизмом,- не он
  виноват, а положение в стране.
  Вот сейчас у нас в почёте – это так
  называемый бизнесмен – ситуация в стране аховая.
  Всё сводится к тому : в одном углу купил, в другом продал. А где наши славные инженеры,
  токари, слесари, фрезеровщики – всех разогнали.
  А они-то и создавали богатство страны.
  Жаль, но Украина достигла точки невозврата.
  Долги невероятные, молодые в чужих странах,
  производство разрушено. Я за Евросоюз при
  цивилизованном вступлении, правда все трудяги
  тогда уедут мыть горшки в Европе. И ЭТО БОЛИТ
  ОЧЕНЬ.

  • Проблема у тому, що доброго хазяїна всюди візьмуть. А поганий ніде не потрібний. От дійшло до того, що не нас просять, а ми просимося – та й ще пишаємося

 • Жизнь и факты сильнее наших очень разных
  трактовок.
  Во- первых, по боку все майданы в такую погоду.
  Мне рассказывали, что одна молодая пара , только
  поженились, в порыве всяких радужных надежд,
  в 2004 году была на Майдане, молодая жена
  простудилась по- женски, и это стало причиной
  её бесплодия, это стало трагедией их жизни.
  А всего лишь они защищали будущее
  богатство Ющенко, Тимошенко и других.
  Когда я смотрю на фото этих смеющихся
  девочек, ребят на Майдане, мне хочется крикнуть:
  “Уйдите, вас используют. Вы потеряете здоровье.
  Вас обманут.”
  Оппозиция использует молодёжь для достижения
  своих целей. Сама природа против этого Майдана.

  • Європа потрібна, як повітря потрібна, де все провоняло вже. Але правий Вишинський, на жаль, мало хто зрпоузмів, що мета статті – навчитися боротися за права, а не імітувати боротьбу на догоду політичним шахраям і від гопозиції, і від влади

 • Поднять страну может только труд, жаль только
  специалистов нет да трудяги разбежались по разным странам. Не хотят карячиться бесплатно
  на Остапов Бендеров. Всё равно обманут.
  Да надоел этот театр с Майданами. Жизнь
  то одна.

 • Молодёжь легче всего обмануть, жизни не знают,
  в людях не разбираются, желают самоутвердиться,
  не знают как, романтики.

 • Студенти думають: вступимо до Євросоюзу і буде
  не життя, а рай. Ніхто нас заміж не бере, а як
  бере то за кухарок.

 • Молодой ум устроен так , что протестует против всего, что ограничивает его порыв. И если перед молодежью снять ответственность перед обществом , перед моралью , перед родителями они ваши ,они сделают все. Так поступил Гитлер убрав заповедь не убей ближнего молодежь растоптала демократию привела к власти этого ублюдка.Так поступил Мао Дзе Дун двинув против старейшей партии хун вей бинов которые практически уничтожили не только КПК, но и лучших учених, также поступил Мусолини.Молодежь легче всего купить, достаточно пообещать светлое будущее. Я помню молодеж (студентов) которые в 2004 году поддержали померанчевую революцию, а потом плевались ибо плодами революции пользуются не те кто уу совершает.

 • Причому тут, що казала опозиція про “віче” 3 листопада??? Звісно казала, що то був спектакль. Головне – влада його визнала. Тому і апелюють саме до 3-листопадових подій, аби був підгрунт скликати сесію. Мовляв, ви ж “за” тоді були – тепер докажіть.

 • Попробуем разобраться.Почему в своё
  время Польша смогла удачно интегрироваться в
  экономику Евросоюза.? Потому что десятки
  миллиардов долларов долгов с неё списали и
  одновременно – десятки миллиардов в её экономику
  влиты.
  ЦЕНА нашей успешной евроинтеграции уже названа –
  160 МИЛЛИАРДОВ. А ОБЕЩАЮТ ЦЕЛЫХ 800 МИЛЛИОНОВ.
  РАЗНИЦУ УЛОВИЛИ,. сейчас идёт своего рода ТОРГ.
  По- простому , Украина торгуется с ЕС.
  Украинская сторона затребовала 10 МИППИАРДОВ
  ведь мы ещё несём убытки от санкций со стороны РФ. ЭТО смешная сумма, когда на помощь ГРЕЦИИ,
  ИСПАНИИ,ПОРТУГАЛИИ С 2010 года выделено более
  423 миллиардов.
  Депутат ЦАРЁВ от партии регионов говорит: Мы
  не можем выбор в сторону Евросоюза сделать
  ЛЮБОЙ ЦЕНОЙ, ЧТО ЕС ДОЛЖЕН СПИСАТЬ ВСЕ
  ДОЛГИ И ДАТЬ ДОТАЦИИ ПО ПРИМЕРУ ПОЛЬШИ.
  А госпожа МЕРКЕЛЬ ОТВЕЧАЕТ: ОБ ЭТОМ НЕ МОЖЕТ
  БЫТЬ РЕЧИ. Вступление в ЗОНУ Свободной торговли
  с ЕС означает резкое сокращение доходов ТАМОЖНИ,
  да ещё закрытие границ с Россией поставит нашу экономику на колени.
  НА пути в ЕВРОПУ много колдобин и тут нужен
  умелый проводник, чтобы мы пришли в ЕВРОПУ
  живыми и невридимыми.И если Янукович подпишет
  этот несправедливый, это будет ВТОРОЙ МОЩНЫЙ
  УДАР ПО ЭКОНОМИКЕ УКРАИНЫ ПОСЛЕ ПОДПИСАНИЯ
  ТИМОШЕНКО ДОГОВОРА О ЦЕНЕ ГАЗА. НУЖНО
  ТОРГОВАТЬСЯ, НУЖНА ПАУЗА.
  А МАЙДАН ПОДТАЛКИВАЕТ ЯНУКОВИЧА ПОДПИСАТЬ
  ЭТОТ НЕВЫГОДНЫЙ ДОГОВОР. КОГДА РЕЧЬ ИДЁТ О ВЫГОДЕ СТРАНЫ, НУЖНО ОБЪЕДИНИТЬСЯ всем
  политическим силам. А не пользоваться случаем
  в своих корыстных целях.
  СТУДЕНТЫ ничего этого не знают, они за 100
  гривен продают своё здоровье, своё будущее.
  ИМ говорят, что ЯНУКОВИЧ не хочет вступать
  в ЕВРОСОЮЗ, ЭТО НЕ ТАК, ОН НЕ ХОЧЕТ
  ВСТУПАТЬ ТУДА ЛЮБОЙ ЦЕНОЙ, ЦЕНОЙ БУДУЩЕГО
  ЗТИХ МАЛЬЧИШЕК И ДЕВЧОНОК.
  УЛАВЛИВАЕТЕ РАЗНИЦУ В ПАТРИОТИЗМЕ?

  • Поменше дивіться російське телебачення. Проблема в тому, що Росії нема що запропонувати. І не скоро буде. Янукович йде у Європу саме через це. Булр б що, він біг би до Росії аж підтрибував. Увесь його лохторат за це. А він проти пішов. Росія із своїми попами, чиновниками ні у кого не викликає позитиву. Навіть у Януковича. На багатій землі люди не можуть дасти собі ради. Вчителі, лікарі отримують копійки. Хіба це добрий приклад? Росія відстала. Вони мають це визнати

 • За что мёрзните , господа студенты?
  Разобрались ли вы в ситуации?
  100 гривен – это НЕ ЦЕНА ЗА ВАШЕ
  ЗДОРОВЬЕ И ВАШЕ БУДУЩЕЕ.
  МЫ ВСЕ И ЯНУКОВИЧ за ЕВРОСОЮЗ, НО НЕ
  ЦЕНОЙ ВАШЕГО БУДУЩЕГО,
  ИДЁТ ТОРГ ЗА БОЛЕЕ ИЛИ МЕНЕЕ ДОСТОЙНОЕ
  ПОДПИСАНИЕ ДОГОВОРА. ПРЕЗИДЕНТ ДЕРЖИТ
  ПАУЗУ, ОНИ УЖЕ ПОВЫСИЛИ ЦЕНУ,
  ПРЕДЛАГАЛИ 800 МИЛЛИОНОВ, ТЕПЕРЬ УЖЕ
  ЗВУЧИТ ЦИФРА 10 МИЛЛИАРДОВ,
  ЕСЛИ УЖ ТАМ СИДИТЕ В АНТИСАНИТАРНЫХ УСЛОВИЯХ,ТРЕБУЙТЕ ОТ ЕВРОСОЮЗА ХОТЯ
  БЫ 15 МИЛЛИАРДОВ,помогайте украинской
  стороне в своих требованиях. ЭТО ЖЕ
  ВАША СТРАНА. ВАМ ЖЕ ТУТ ЖИТЬ, МОЛОДЫМ
  И КРАСИВЫМ.

 • Господа, так и будете каждые 10 лет
  использовать нашу молодёжь в своих
  корыстных целях?

 • А что касается Евроинтеграции, то хоть я и отнюдь не являюсь большим почитателем российского писателя-фантаста Лукьяненко, но эта его запись, где он использует персонажей гениального Герберта Уэллса – просто замечательная:
  ——————————————
  Это совсем другое!

  Когда живущие в прекрасных мраморных дворцах прелестные элои с песнями и плясками зовут тебя к себе – плести веночки, танцевать в разноцветных одеждах на лужку, кушать фрукты и петь песенки – то присмотрись, не отводят ли тебе местечка для сна где-то на окраине мраморных дворцов…
  Потому что где-то под землей, в мрачных катакомбах, трудятся морлоки – ткут и красят одежды, производят удобрения для фруктов и ноты для пианино. И чем темнее и дольше ночи – тем ближе подходят морлоки к прекрасным мраморным дворцам, где спят на шелковых простынях нежные элои…

  Когда опытные и бывалые, тертые и мятые, внезапно начинают улыбаться тебе, залетевшему во глубину сибирской тайги в общем-то случайно, ругать неволю и звать на свободу, которая вот-вот, рядом, а там все будет хорошо, и они обязательно примут тебя в компанию – то не радуйся, что за обедом опытные и бывалые придвигают тебе лишнюю пайку и одобрительно похлопывают по пузу…
  Потому что бежать к воле далеко, а кушать хочется всегда. И чем холоднее ночь, им ближе воют волки – тем полезнее простодушный попутчик…

  Но, конечно, когда в прекрасные мраморные дворцы, стоящие на берегах Сены и Темзы, Рейна и Тибра тебя зовут опытные и бывалые, прошедшие Рим и Крым, посадившие на опиум целые народы, развязавшие сотни войн, в том числе две мировые, выдоившие досуха десятки колоний, ограбившие весь мир – это совсем другое.

  Это вовсе не оттого, что морлоки все ближе, волки воют все сильнее, халява заканчивается, а резать своих, пусть и шестерок, до смерти как-то неудобно.

  Это просто потому, что они тебя любят, хохол!
  ———————————–

 • Я прочитав ту статтю про Нью-йорк.
  Коли порядок навкруги, то і
  в душі теж лад. І на злочин не
  тягне. От амеріканці розумні та хитрі.
  А чому у нас немає таких керівників?

 • Прошу вас читати уважніше. Де ви тут бачите
  Росію? Всі тримають курс до Євросоюзу.
  Їх життя- це їх справа. Але їх поважають
  в світі. А нас хотять надурити, а ЯНУКОВИЧ
  не дається. А майдан хоче підштовхнути
  президента підписати невигідний для України
  договір, треба час, щоб Європа трохи
  задумалась і дала нам значно більше грошей.
  Вже є результати. Давали 800 міліонів,
  тепер говорять про 10 МІЛІАРДІВ.
  Але можуть ще надурити, як це було, коли ми
  закрили Чернобільську АЄС. А російське
  телебачення я не дивлюсь.

 • Автор знает что пишет. Видать хорошо разочаровался на Майдане 9 лет назад

 • Давно замечено, что окружающая обстановка воспитывает человека, особенно молодого.
  Беспорядок, хаос вокруг выливается во
  вседозволенность и анархию.
  В Америке очень много психологов,я думаю,
  они подсказали полиции такое решение вопроса.
  Неплохо там учат , в той Америке.
  Надо бы и тут навести порядок во всём.
  И люди бы как-то изменились в лучшую сторону.

 • Хотя ЛУКЬЯНЕНКО и фантаст, он изобразил
  очень реалистичную картину.
  Чтобы прелестные элои жили в прекрасных
  мраморных замках, в подвалах кто-то должен
  трудиться по полной программе, угробляя
  свою жизнь.
  Когда тёртые и бывалые зовут тебя
  в свою компанию, надо задуматься,
  а зачем мы им нужны.?

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Як вигадують кримінальні справи

  Останні новини