У Франції розгорівся скандал через депортовану 15-річну мігрантку з Косово

19.10.2013

24Масову акцію протесту 17 жовтня провели учні паризьких ліцеїв на знак солідарності з однолітками, яких депортували з Франції за порушення візового режиму. Школярі чотирнадцяти столичних освітніх установ відмовилися відвідувати уроки. Біля будівлі одного з ліцеїв підлітки спорудили барикади зі сміттєвих баків. Тисячі старшокласників пройшли центральними вулицями міста з транспарантами, що містять протестні гасла.

Поліція була змушена використовувати сльозогінний газ, щоб стримати запал протестувальників, які закидали камінням правоохоронців.  Причиною масових протестів французької молоді стала депортація за межі країни школярки, яку разом з родиною влада Франції відправила у рідне Косово.  Минулого тижня під час шкільної екскурсії 15-річну циганку з Косова Леонарду співробітники міграційної служби і поліцейські на очах вчителів та однокласників вивели з автобуса і посадили у свій автомобіль. Сім’ю Леонарди депортували ще раніше. Сьогодні французькі ЗМІ повідомили, що президент Франції Франсуа Олланд заявив, що Леонарда зможе повернутися в країну і продовжити навчання, якщо подасть документи особисто, без батьків та інших членів сім’ї.

“Леонарда, якщо вона звернеться з (відповідним) запитом, зможе повернутися до Франції, але тільки вона одна”, – сказав Олланд під час виступу в Єлисейському палаці.

Також, президент розповів про заборону затримання учнів на території навчальних закладів та під час проведення шкільних заходів поза стінами школи.

Нагадаємо, 18 жовтня, повідомлялося, що в Парижі очікують нові акції протесту у зв’язку з депортацією школярів з Франції.

Повідомляє “Корреспондент”

Comments

comments

Коментарі
  • Молодые ещё такие, а уже гражданское общество.
    Умеют защитить себя и других.

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Від Каспрука пора відпочити?